Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problemy z rośliną - Offtop, pytaj bez zakładania tematu - stary temat


bez-nicku

Recommended Posts

Cześć wszystkiem.

 

Mam małą obawę dotyczącą mojego młodego(dni) kotka Passion#1. Mieszkanko współdzielone z automatem ma 60/40,oświetlone 18/6 4 świetlówami 23W, podlewany Oazą 6,5ph ze śladową ilością biohumusa. Zaniepokojony jestem przebarwieniami białymi i ciemnymi pojawiającymi się na liściach. Co może być tego przyczyną? Mało światła? Za dużo/mało biohumusa? Wybaczcie marnej jakości foty, nie mam wyjebanej lustrzany, tylko 5 letni telefon.

post-31102-0-89480400-1413811446_thumb.j

post-31102-0-48034700-1413811453_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  •  Think Different Automatic 
  • ok. 16 dzień

Czy wie ktoś może co jest z tym plantem ??? :(

Oświetlenie: Led 120W 18h/6h

Temp: D:26 N:22

Wilgotność: Nie wiem 

Podłoże: Wełna (system kropelkowy)

Nawozy Canna: Aqua Vega A,B, Rizotonic,Cannazym: Dawkowanie jak w tabelce canny.

Ph: 5,7 

Ec: 1,9

 

med_gallery_35886_11_813666.jpg

 

Z góry dziękuję... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam panowie mam problem taki że roślinka po przejściu na flow zaczęła zawijać liście pod siebie (jakby chciała się w kulkę zwinąć) do tego wczoraj zapomniałem im włączyć światło... i roślinka przesiedziała w ciemni nockę .. dziś rano zaglądam a tu liście wróciły do siebie i wyglądają dobrze... co może być przyczyną? dodam że jest to AF lampa to hps 100W + went zasys i went wysys temperatura m/w noc: 19C dzień 24-28C... wilgot: 40% nawozy weg : kupa bydlęca i kupa kurzęca + biohumus flow: plankton K + biuochumus 

 

jakieś pomysły?

 

 

Ps. fotki dorzucę popołudniu:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Roślina:

odmiana- mazar automat

wiek  około 3 miesiace

Box:

wielkość- 36/30/56 jakoś 0,11m2

jakie lampy- 2 x lampy 400 i 600 V hps

jakiej wielkości doniczki- prostokątna lekko ponad  10l 

jaka wentylacja: 2 wentylatory komputerowe na górze  i 3 na dole 

2  x watraki mieszajace 

 

Środowisko:

jaka ziemia:- ziemia z castoramy najwyzsze ph ziemi komercyjnej jakie jest na rynku w  tkich sklepach 

 podejrzewałem , ze woda z karnu ma słabe ph dlatego  dolewam srodek akwarystyczny doobnizenia ph z mikoroelementami , od tego momętu jest lepiej 

jak ją podlewasz? na 23 pomidorków leje 17,5 l  na 3  czasem do 4 dni 

jakie nawozy dajesz, był to cały zesttaw hesi plus srodek akwarystyczny tabletki Co2 na poczatku ashai SL .

Aktualnie power zimmer skonczyl mi sie tydzien temu ,

5 l wody = ripen 15 ml  + 2,5 ml srodek akwarystyczny hesi phosphorus plus  10 ml 

jaka jest temperatura przy szczytach  nie wiem   , termomet połozony na ziemi jest około 28 stopni do 22 w nocy .

jaka jest wilgotność powietrza (dzień)-  55-60 %

jaki fotoperiod-  12/12

jaki trening zastosowałeś- LST

domyślasz się co mogło spowodować ten stan?  odnoscie 1/2 zolkniecia ogórdka nie wiem , spalone szczyty  przez 40 swietlówki 

 

Mam 3 problemy   i 3 foldery z fotami 

1 to łodygi rozjezdzaja mi sie na doł , proawdopodobnie nie sa w stanie uniesc takiego nadmiiaru co zrobic ? 

2 Pół mojego boxa jest zieloniutka  zas 2 jegos czesc tam gdzie jest pod lampa 600 v cała zółcieje liscie wiginaja sie w dół zostaja topy . Co jest grane 

3 zostawiłem przez niedbalstwo swiatło na 40 godz  , wynik ?  34 C w boxie  wilgotnosc 40 %  widac na zdjeciach pozółkniete liscie ale nie te duze które i tak były zółte tylko bezposrednio na topach nawet te malutki , przypaliłem główne duze szczyty , sa suche  niektóre jak stara baba zywica wyschł w niektórych co zrobic ? 

Nie dodałem ,ze ida tabletki Co 2 

 

Zdjęcia: http://trawka.org/gallery/member/41925-klopsik/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+