Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Problemy z rośliną - Offtop, pytaj bez zakładania tematu - stary temat


bez-nicku

Recommended Posts

Hejka, mam pytanko. Czy FIMowanie, może pomóc w chociaż częściowym zahamowaniu/odwróceniu mutacji roślinki? Boczne odrosty rosną wolno i mają trójpalczaste liście. Mam dylemat czy fimować, żeby główny szczyt, który rośnie względnie normalny puścił (miejmy nadzieję) dwa względnie normalne odrosty? Czy może zostawić ją samą sobie w nadziei, że któreś kolejne partie odrostów będą normalniejsze? Zależy mi, żeby coś z niej jeszcze wycisnąć. Do tej pory tylko LST, ale nie wiem czy nie lepiej by jej nie puścić głównym szczytem do góry, zostawiając przy tym więcej miejsca na inne planty. Od tygodnia ma przełączone na flo, ale jeszcze na stówę się nie określiła, podejrzewam, że to panna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma sensu lecieć z wegiem dla jednego planta...

Dzięki za szybką radę. Poobserwuję jeszcze przez weekend, jak te odrosty się nie ruszą to je wytnę i zapodam FIMa głównego.

 

Może jeszcze ktoś, co miał coś podobnego, dorzuci jakiś pomysł.

 

Dodam jeszcze, że to Lavender. Z tych samych nasionek miałem planty ponad rok temu i były zdrowe, chociaż środkowy paluch listków miał takie "zboczenie" jak widać na zdjęciu, ale w niczym im to nie przeszkadzało. Na ten rzut poszły 2 takie pechy i druga to już w ogóle mikrus (trzymam go z ciekawości w kącie innej doniczki :) - mini chwast)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

niema sensu leciec z jednym plantem wega ???  im dłuzszy weg masz wiecej palonka

 

 

fim na flo bzudra i bezsens ale to twoja piaskownica i twoje zabawki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość bongson

Nie jestem pewien czy to przypadkiem nie jest niedobór azotu. Na dwóch roślinach łodygi górne zaczęły się barwić na ciemny fiolet/brąz, przy liściu kończy się przebarwienie i liść wygląda normalnie. Nasionka są z otwartej pestki z mixu więc nie mogę stwierdzić co to za odmianka.

Pomysły?

post-35685-0-35252300-1401208782_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem pewien czy to przypadkiem nie jest niedobór azotu. Na dwóch roślinach łodygi górne zaczęły się barwić na ciemny fiolet/brąz, przy liściu kończy się przebarwienie i liść wygląda normalnie. Nasionka są z otwartej pestki z mixu więc nie mogę stwierdzić co to za odmianka.

Pomysły?

jak narazie nic sie nie dzieje lecz gdy zobaczysz ze listki maja plamy kropki itp . to masz złe ph ziemi i panie sie blokuja

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+