Jump to content
thc-thc

grower

Niemcy Świętują - Marihuana Oficjalnie Legalna w Niemczech


Macky

218 views

W poniedziałkowy poranek, gdy pierwsze promienie słońca oświetliły niemieckie miasta, obywatele tego kraju obudzili się w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której marihuana stała się legalna. Zmiana ta, która weszła w życie dokładnie o północy, oznacza nowy rozdział w polityce narkotykowej Niemiec. Od teraz każdy dorosły obywatel może legalnie posiadać marihuanę w ilości do 25 gramów. Uprawa do trzech roślin konopi indyjskich w celach osobistych staje się nie tylko prawem, ale i gestem zaufania ze strony rządu do swoich obywateli. To historyczny moment, który został przyjęty z entuzjazmem przez zwolenników legalizacji, którzy zgromadzili się pod Bramą Brandenburską, aby świętować tę zmianę.

Droga do legalizacji marihuany nie była prosta

Niemiecka koalicja rządząca przez długi czas kształtowała tę reformę, napotykając na silny opór i krytykę ze strony opozycji. Ostatecznie koalicja przeforsowała swoje plany, otwierając drzwi do nowego świata. Minister zdrowia Karl Lauterbach komentując nowe przepisy, wyraził przekonanie, że jest to szansa na zakończenie nieefektywnej polityki zakazów. Podkreślił, że nowe prawo stanowi alternatywę dla czarnego rynku i zwiększa ochronę młodzieży.

Decyzja Bundestagu o liberalizacji prawa dotyczącego marihuany jest odpowiedzią na potrzebę regulacji rynku i ochrony konsumentów. Od 1 kwietnia 2024 roku, dorośli Niemcy mogą legalnie posiadać marihuanę, co stanowi znaczący krok w kierunku zmiany podejścia do tej substancji.

Kluby konopne. Co to takiego?

Nowe regulacje wprowadzają również możliwość tworzenia prywatnych klubów konopnych, w których dorośli mogą wspólnie uprawiać konopie i dzielić się plonami. Publiczne spożycie marihuany nadal pozostaje ograniczone i będzie dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach, z dala od:

  • szkół,

  • placówek dla dzieci i młodzieży,

  • obiektów sportowych.

Wprowadzone zostaną również godziny, w których palenie na deptakach i w strefach dla przechodniów będzie dozwolone.

Reakcje na legalizację marihuany. Nie wszyscy są optymistami

Reakcje na legalizację są mieszane. Słychać głosy sprzeciwu i obawy o negatywne skutki tej zmiany. Sekretarz generalny CSU, Martin Huber, wyraził obawy, że nowe prawo może być korzystne dla dilerów, a szkodliwe dla ochrony młodzieży. Zapowiedział jednocześnie wprowadzenie surowych kontroli w Bawarii. Z drugiej strony, aktywiści i zwolennicy legalizacji organizują spotkania i demonstracje, aby świętować ten krok w kierunku liberalizacji.

Historia prawna marihuany w Niemczech zawsze była pełna kontrowersji. W przeszłości, choć palenie marihuany publicznie było nielegalne, policja często przymykała na to oko. Marihuana medyczna była dostępna od 2017 roku, ale tylko dla pacjentów z poważnymi schorzeniami i z ograniczonym dostępem. CBD było legalne, ale tylko w postaci przetworzonej i z niską zawartością THC.

Legalizacja uprawy nasion konopi

Legalizacja uprawy do trzech roślin konopi indyjskich na osobisty użytek otwiera przed konsumentami nowe możliwości samodzielnego zaopatrywania się w tę substancję. Nasiona marihuany stają się tym samym legalnie dostępne, co stanowi kluczowy element tej zmiany. Istotne jest jednak, by nabywać je ze sprawdzonych źródeł, które gwarantują, że nie są one przeznaczone do nielegalnej uprawy. W przypadku zakupów z nieznanych źródeł kwestia ta może być niejednoznaczna i wiązać się z pewnym ryzykiem.

Mimo legalizacji, zakup nasion przez internet niesie za sobą pewne zagrożenia, m.in. związane z kontrolami celno-skarbowymi, to się po prostu nie zmieniło. Konsumenci powinni być świadomi tych potencjalnych problemów i wybierać do zakupów renomowane źródła, aby uniknąć kłopotów prawnych. Do polskich sklepów, które wysyłają nasion do Niemiec należy THC-THC. Z informacji uzyskanych z tego sklepu wiemy że ten sklep wysyła swoje nasiona do Niemiec już od wielu lat i nie ma z tym żadnych problemów. Więc kupując tam swoje ziarna konopi możesz być pewny tego, że dojdą one do Ciebie bardzo szybko i bez problemu.

Należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • legalne źródła nasion. Nasiona marihuany można legalnie nabywać w sklepach internetowych, które posiadają swoje oficjalne firmy w europie. Ważne jest, by sprawdzić wiarygodność sprzedawcy i upewnić się, że oferowane nasiona nie są przeznaczone do nielegalnej uprawy;

  • ryzyko związane z zakupami internetowymi. Zakup nasion przez internet może wiązać się z pewnym ryzykiem, m.in. z kontrolą przesyłek przez służby celno-skarbowe. W przypadku, gdy nasiona zostaną zaklasyfikowane jako przeznaczone do nielegalnej uprawy, mogą zostać skonfiskowane;

  • świadomość potencjalnych zagrożeń. Konsumenci powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z zakupem nasion marihuany przez internet. Zaleca się dokładne zapoznanie się z regulaminem sklepu internetowego oraz z obowiązującymi przepisami prawa;

  • renomowane źródła. A więc aby uniknąć problemów prawnych, warto wybierać do zakupów nasion renomowane serwisy internetowe, które cieszą się zaufaniem i pozytywną opinią innych konsumentów.

Legalizacja uprawy marihuany na własny użytek to kamień milowy w kierunku większej swobody i kontroli konsumentów nad tą substancją. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z pewnymi obowiązkami i odpowiedzialnością. Ważne jest, by kupować nasiona marihuany z rozwagą, w sprawdzonych źródłach, aby uniknąć kłopotów prawnych.

Źródło: https://gazetakonopna.com/niemcy-swietuja-legalizacje-pod-brama-brandenburska/

  • Thanks 1
  • Upvote 2

3 Comments


Recommended Comments

Najlepsze jest to że w rządnej Polskiej telewizji o tym nie piszą ani TVN ani Polsat a już tym bardziej TVP o tym nic nie mówią. Przynajmniej ja nigdzie o tym nie słyszałem. Nie mówię że nie ma legalizacji w Niemczech bo portale o tym piszą aż miło i Niemcy w Berlinie faktycznie palili jointy. Tylko dziwne jest że Polska telewizja o tym milczy 😏 coś tu nie halo.

Link to comment

Nie jako odpowiedziałeś sobie na pytanie. Nie pokazują tego w Polskim TV bo polaczki mają o tym nie wiedzieć że sąsiad zalegalizował marihuanę bo jeszcze samie tego zechcą :trawka: 

My jeszcze sobie poczekamy trochę na taką legalizację.

Link to comment

Za chwile w Polsce będzie też legalizacja :puff: i będziemy jarać blanty na rynkach wszystkich miast :blant4:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+