Jump to content
thc-thc

centrummarihuany

Stało Się: Niemcy Zalegalizowały Marihuanę


Macky

615 views

Niemcy dołączają do niewielkiego grona krajów, które zalegalizowały marihuanę na użytek rekreacyjny, przyjmując ustawę, która zezwala na uprawę i posiadanie tego narkotyku. Decyzja Bundestagu, która wejdzie w życie 1 kwietnia 2024 roku, oznacza przełom w niemieckiej polityce dotyczącej substancji psychoaktywnych, stawiając kraj na dziewiątym miejscu wśród państw, które podjęły kroki w kierunku legalizacji marihuany.

Legalizacja marihuany w Niemczech: historia decyzji

Ustawa legalizująca marihuanę została przyjęta przez niemiecki Bundestag po burzliwej debacie, w której głosy opozycji wyrażały obawy dotyczące potencjalnych negatywnych skutków promowania zażywania narkotyków. Decyzja ta jest rezultatem wysiłków trójpartyjnej koalicji rządzącej pod przywództwem kanclerza Olafa Scholza. Zgodnie z nowymi przepisami, każda osoba może uprawiać do trzech roślin konopi na prywatny użytek i posiadać do 25 gramów marihuany.

Zakres legalizacji

Nowa ustawa o legalizacji marihuany w Niemczech obejmuje kilka istotnych punktów. Po pierwsze, jednostki będą miały prawo do uprawy do trzech roślin konopi na własny użytek. Jest to krok w kierunku prywatnej konsumpcji, który ma na celu zapewnienie obywatelom możliwości legalnego dostępu do substancji psychoaktywnej bez konieczności korzystania z nielegalnego rynku. Ponadto, osoby dorosłe będą mogły posiadać do 25 gramów marihuany poza swoim miejscem zamieszkania, co stanowi kolejne ograniczenie ilościowe mające na celu kontrolowanie społecznego wpływu legalizacji.

Jaki był cel legalizacji marihuany?

Głównym celem decyzji o legalizacji marihuany w Niemczech jest dwukierunkowy proces zmiany polityki narkotykowej. Minister zdrowia Karl Lauterbach wyraźnie podkreślił, że głównymi motywacjami są eliminacja czarnego rynku oraz lepsza ochrona dzieci i młodzieży przed negatywnymi skutkami narkotyków. Poprzez legalizację i regulację marihuany, rząd niemiecki dąży do ograniczenia niekontrolowanego handlu narkotykami oraz zapewnienia bezpieczniejszego dostępu do substancji dla osób dorosłych.

Kontrowersje i debata

Decyzja o legalizacji marihuany w Niemczech wywołała burzliwą debatę w Bundestagu oraz w całym społeczeństwie. Opozycja wyrażała poważne obawy dotyczące możliwych negatywnych skutków związanych z promowaniem konsumpcji narkotyków, szczególnie wśród młodzieży. Argumentowano, że legalizacja marihuany może prowadzić do wzrostu konsumpcji wśród osób młodych oraz do zwiększenia problemu uzależnień. W czasie debaty padły również krytyczne uwagi, jakoby rząd promował zażywanie narkotyków poprzez wprowadzenie nowych przepisów.

Walka z czarnym rynkiem

Zwolennicy legalizacji podkreślali konieczność walki z czarnym rynkiem narkotykowym poprzez stworzenie regulowanego rynku konopii. Twierdzili również, że poprzez legalizację możliwe jest wprowadzenie skuteczniejszych środków kontroli i prewencji, co może przynieść korzyści społeczne, takie jak zmniejszenie przestępczości związanej z handlem narkotykami oraz poprawa zdrowia publicznego. Debata nad legalizacją marihuany w Niemczech wyraźnie podkreślała różnice w podejściach do polityki narkotykowej oraz potrzebę uwzględnienia zróżnicowanych interesów społecznych i zdrowotnych.

Wprowadzenie w życie

Nowe przepisy dotyczące legalizacji marihuany w Niemczech mają wejść w życie 1 kwietnia 2024 roku. Jest to krok w kierunku pełnej implementacji ustawy, która umożliwi obywatelom legalną uprawę, posiadanie oraz konsumpcję marihuany na terenie kraju. Wprowadzenie tych regulacji oznaczać będzie fundamentalną zmianę w podejściu do substancji psychoaktywnych w Niemczech, otwierając nowe możliwości dla osób korzystających z konopi, jednocześnie stawiając wyzwania związane z kontrolą i regulacją rynku narkotykowego. 

Porównanie międzynarodowe

Decyzja Niemiec o legalizacji marihuany umieszcza kraj w gronie niewielu państw, które zalegalizowały rekreacyjne stosowanie tego narkotyku. Niemcy dołączają do krajobrazu globalnego, gdzie coraz więcej państw podejmuje kroki w kierunku liberalizacji polityki narkotykowej. Wzorem dla Niemiec są kraje takie jak Kanada, Holandia czy Urugwaj, które już wcześniej zalegalizowały marihuanę na użytek rekreacyjny. Wspólnym mianownikiem tych krajów jest dążenie do ograniczenia szkód wynikających z czarnego rynku narkotykowego oraz uznania konieczności wprowadzenia skuteczniejszych strategii kontrolowania i regulowania konsumpcji marihuany. Decyzja Niemiec może mieć także wpływ na inne państwa europejskie, mogąc stanowić inspirację lub bodziec do podobnych reform w przyszłości.

Legalizacja marihuany w Niemczech, zaplanowana na 1 kwietnia 2024 roku, oznacza istotny krok w zmianie polityki narkotykowej kraju. Decyzja ta wynika z dążeń do walki z czarnym rynkiem i lepszej kontroli konsumpcji, przy jednoczesnym uwzględnieniu różnych punktów widzenia społecznych i zdrowotnych.

Źródło: https://powiew.com/niemcy-marihuana-jest-juz-tam-legalna/

6 Comments


Recommended Comments

Nie do końca "stało się" bo po pierwsze to dopiero od pierwszego kwietnia a po drugie to nie legalizacja a jedynie depenalizacja. Czyli będzie można mieć trzy rośliny na własny użytek i posiadać w domu 50g suszu. A całe kluby konopne i wszystkie z nimi związane fajerwerki będą dopiero lipca. Ogólnie rzecz biorąc to depenalizacja jest całkiem spoko, bo wreszcie na legalu można uprawiać trzy rośliny konopi. Osobiście był bym mega zadowolony jak by w Polsce rządzący zrobili nam taką legalizację maryśki.

Link to comment

3 na własny użytek w zupełności starczy. Więcej nie potrzebuję. Wsadził bym w materialowe donice po 15l, nakarmil AN i by bylo palenia na caly rok albo i dłużej 🙂

Link to comment

Depenalizacja to bardzo dobra forma legalizacji. Wreszcie nie będzie się trzeba kitrać po krzakach 😄

Link to comment
W dniu 5.03.2024 o 15:25, Rysiu napisał(a):

3 na własny użytek w zupełności starczy. Więcej nie potrzebuję. Wsadził bym w materialowe donice po 15l, nakarmil AN i by bylo palenia na caly rok albo i dłużej 🙂

Tak 3 na własny użytek ale tylko 50g można miec więc to raczej mało jak na 3 krzaki bo oficjalnie nadwyżkę z tego co wyjdzie z 3 należy niezwłocznie zlikwidować :)) z tego co wiem 

 

Link to comment

Kto to będzie sprawdzał po domach? Z jednego krzaka ci wyjdzie na luzie 50g. Ale lepsze takie przepisy niz te nasze. 

Link to comment

Nadwyżkę możesz sobie dać do słoika i zakopać gdzieś w lesie a w domu trzymać te 50g. Problem rozwiązany 😉

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+