Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jak łatwo i przyjemnie uprawiać konopie outdoor


Recommended Posts

international-blog-Outdoor-growing.jpg

Wiele osób decyduje się na uprawę outdoor swych medycznych / rekreacyjnych konopi. Jest to dużo prostsze niż myśli większość z was; z odpowiednimi nasionami /w odpowiednich warunkach, dość łatwo można uzyskać setki gram suszu konopi z jednej rośliny. W tym tygodniu blog wyjaśnia większość najważniejszych kwestii, ułatwiających uprawę konopi outdoor.

 

Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.16.

 

Planowanie lokalizacji uprawy
 
Pierwszym krokiem do sukcesu w uprawie outdoor jest planowanie. Musicie znaleźć bezpieczne miejsce do uprawy waszych roślin. Wiele osób szuka odosobnionego miejsca poza miastem, na przykład w lesie, na polach lub wzdłuż rzeki. Niektórzy mają szczęście posiadania własnego ogrodu lub szklarni, odpowiedniej do uprawy. Głównym celem jest znalezienie miejsca, które nie będzie dostępne dla ludzi lub zwierząt (np. jelenie, króliki, kozy, itp.). Dobrym rozwiązaniem dla utrzymania z dala zwierząt, jest obszar otoczony jeżynami. Króliki mogą być trzymane z dala od roślin dzięki barierze ochronnej z gęstej siatki drucianej zabezpieczonej małymi śledziami do namiotu. Na półkuli północnej sezon uprawy outdoor zaczyna się przeważnie od kwietnia/maja i trwa do września/października. Na półkuli południowej sezon uprawy trwa od września do marca. Jeśli znaleźliście dobre miejsce do uprawy, najprawdopodobniej będziecie mogli z niego korzystać przez wiele lat. 
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.18.
Optymalizacja warunków
 
Konopie potrzebują jak najwięcej słońca, wybierzcie osłoniętą lokalizację, dobrze nasłonecznioną i z dobrą jakością ziemi. Wiele osób poprawia jakość ziemi stosując kompost, obornik, nawóz, itp. Przekopanie ziemi poprawi jej strukturę i napowietrzenie. 
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.19.
 
Wybierzcie nasiona odmiany sprawdzonej w uprawie outdoor.
 
5-10 nasion dobrej jakości odmiany outdoor jest często wystarczające, by dostarczać wam dobrych zbiorów przez lata. Wybierzcie odmianę do uprawy z uwagą, w tym przypadku naprawdę nie można pójść na kompromis. Najpopularniejsze odmiany outdoor z banku Dutch Passion to Frisian Dew, Durban Poison, Passion #1 i Frisian Duck. Nasza pełna kolekcja nasion znajduje się tutaj. Dwie z naszych odmian zasługują na specjale polecenie; Frisian Duck jest wyjątkową rośliną, której liście nie przypominają tradycyjnych liści konopi. Oznacza to, że raczej nie zostanie ona zauważona przez obcych ludzi. Frisian Dew jest sprawdzoną odmianą outdoor, jest wystarczająca odporna, by przetrwać lato w północnej Europie i produkuje ponad kilogram suchych buds w optymalnych warunkach.
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.19.
Rozpoczęcie uprawy.
 
Większość hodowców outdoor wysiewa nasiona w domu i opiekuje się sadzonkami w pierwszych tygodniach wzrostu, gdy są one najdelikatniejsze. Sadzonki są następnie przesadzane do docelowego miejsca uprawy, gdy definitywnie kończą się przymrozki. Początkowo sadzonki muszą być bardzo obficie podlewane, by umożliwić ich dobre ukorzenienie. 

 

Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.20.

 

Relaks.
 
Najtrudniejsza część pracy została zakończona. Od tej chwili oddajecie uprawę w ręce natury. Niektórzy hodowcy nie zaglądają zbyt często do swych roślin, by nie pozostawiać śladów prowadzących do uprawy. Jednak czasami warto zajrzeć do waszych konopi, by usunąć chwasty wokół uprawianych roślin. W okresie największych upałów może być konieczne podlanie roślin. No i oczywiście będziecie musieli się do nich wybrać na żniwa.
 
 
 
Uprawa własnych konopi outdoor jest naprawdę prosta. Jeśli jeszcze nie spróbowaliście, nasze wyjaśnienia powinny być dla was dobrym startem.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic
  • 2 years later...

Jak myślicie, czy w tym roku można wcześniej wysadzić konopie na dworze? Zima jest tak ciepła że wydaje mi się że nie trzeba czekać do "zimnej zośki", bo tych majowych przymrozków już raczej nie będzie. Od 22 marca dzień już będzie miał 12 godzin, zastanawiam się czy jak by posadził już takie podrośnięte planty na początku kwietnia, to czy dadzą radę?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 7.03.2019 o 12:44, TOMTOM napisał:

Jak myślicie, czy w tym roku można wcześniej wysadzić konopie na dworze? Zima jest tak ciepła że wydaje mi się że nie trzeba czekać do "zimnej zośki", bo tych majowych przymrozków już raczej nie będzie. Od 22 marca dzień już będzie miał 12 godzin, zastanawiam się czy jak by posadził już takie podrośnięte planty na początku kwietnia, to czy dadzą radę?

raczej nie, klimat wiadomo jest zmienny lepiej poczekać na outdoor jak pisze @Vito kwiecień/maj ja bym ci proponował w połowie kwietnia przytrzymać parę tyg. potem wysadzić na spota 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+