Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more... ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl
Sign in to follow this  
Vito

Jak łatwo i przyjemnie uprawiać konopie outdoor

Recommended Posts

international-blog-Outdoor-growing.jpg

Wiele osób decyduje się na uprawę outdoor swych medycznych / rekreacyjnych konopi. Jest to dużo prostsze niż myśli większość z was; z odpowiednimi nasionami /w odpowiednich warunkach, dość łatwo można uzyskać setki gram suszu konopi z jednej rośliny. W tym tygodniu blog wyjaśnia większość najważniejszych kwestii, ułatwiających uprawę konopi outdoor.

 

Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.16.

 

Planowanie lokalizacji uprawy
 
Pierwszym krokiem do sukcesu w uprawie outdoor jest planowanie. Musicie znaleźć bezpieczne miejsce do uprawy waszych roślin. Wiele osób szuka odosobnionego miejsca poza miastem, na przykład w lesie, na polach lub wzdłuż rzeki. Niektórzy mają szczęście posiadania własnego ogrodu lub szklarni, odpowiedniej do uprawy. Głównym celem jest znalezienie miejsca, które nie będzie dostępne dla ludzi lub zwierząt (np. jelenie, króliki, kozy, itp.). Dobrym rozwiązaniem dla utrzymania z dala zwierząt, jest obszar otoczony jeżynami. Króliki mogą być trzymane z dala od roślin dzięki barierze ochronnej z gęstej siatki drucianej zabezpieczonej małymi śledziami do namiotu. Na półkuli północnej sezon uprawy outdoor zaczyna się przeważnie od kwietnia/maja i trwa do września/października. Na półkuli południowej sezon uprawy trwa od września do marca. Jeśli znaleźliście dobre miejsce do uprawy, najprawdopodobniej będziecie mogli z niego korzystać przez wiele lat. 
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.18.
Optymalizacja warunków
 
Konopie potrzebują jak najwięcej słońca, wybierzcie osłoniętą lokalizację, dobrze nasłonecznioną i z dobrą jakością ziemi. Wiele osób poprawia jakość ziemi stosując kompost, obornik, nawóz, itp. Przekopanie ziemi poprawi jej strukturę i napowietrzenie. 
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.19.
 
Wybierzcie nasiona odmiany sprawdzonej w uprawie outdoor.
 
5-10 nasion dobrej jakości odmiany outdoor jest często wystarczające, by dostarczać wam dobrych zbiorów przez lata. Wybierzcie odmianę do uprawy z uwagą, w tym przypadku naprawdę nie można pójść na kompromis. Najpopularniejsze odmiany outdoor z banku Dutch Passion to Frisian Dew, Durban Poison, Passion #1 i Frisian Duck. Nasza pełna kolekcja nasion znajduje się tutaj. Dwie z naszych odmian zasługują na specjale polecenie; Frisian Duck jest wyjątkową rośliną, której liście nie przypominają tradycyjnych liści konopi. Oznacza to, że raczej nie zostanie ona zauważona przez obcych ludzi. Frisian Dew jest sprawdzoną odmianą outdoor, jest wystarczająca odporna, by przetrwać lato w północnej Europie i produkuje ponad kilogram suchych buds w optymalnych warunkach.
 
Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.19.
Rozpoczęcie uprawy.
 
Większość hodowców outdoor wysiewa nasiona w domu i opiekuje się sadzonkami w pierwszych tygodniach wzrostu, gdy są one najdelikatniejsze. Sadzonki są następnie przesadzane do docelowego miejsca uprawy, gdy definitywnie kończą się przymrozki. Początkowo sadzonki muszą być bardzo obficie podlewane, by umożliwić ich dobre ukorzenienie. 

 

Screen%20Shot%202015-02-27%20at%2009.20.

 

Relaks.
 
Najtrudniejsza część pracy została zakończona. Od tej chwili oddajecie uprawę w ręce natury. Niektórzy hodowcy nie zaglądają zbyt często do swych roślin, by nie pozostawiać śladów prowadzących do uprawy. Jednak czasami warto zajrzeć do waszych konopi, by usunąć chwasty wokół uprawianych roślin. W okresie największych upałów może być konieczne podlanie roślin. No i oczywiście będziecie musieli się do nich wybrać na żniwa.
 
 
 
Uprawa własnych konopi outdoor jest naprawdę prosta. Jeśli jeszcze nie spróbowaliście, nasze wyjaśnienia powinny być dla was dobrym startem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, czy w tym roku można wcześniej wysadzić konopie na dworze? Zima jest tak ciepła że wydaje mi się że nie trzeba czekać do "zimnej zośki", bo tych majowych przymrozków już raczej nie będzie. Od 22 marca dzień już będzie miał 12 godzin, zastanawiam się czy jak by posadził już takie podrośnięte planty na początku kwietnia, to czy dadzą radę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
O 7.03.2019 o 12:44, TOMTOM napisał:

Jak myślicie, czy w tym roku można wcześniej wysadzić konopie na dworze? Zima jest tak ciepła że wydaje mi się że nie trzeba czekać do "zimnej zośki", bo tych majowych przymrozków już raczej nie będzie. Od 22 marca dzień już będzie miał 12 godzin, zastanawiam się czy jak by posadził już takie podrośnięte planty na początku kwietnia, to czy dadzą radę?

raczej nie, klimat wiadomo jest zmienny lepiej poczekać na outdoor jak pisze @Vito kwiecień/maj ja bym ci proponował w połowie kwietnia przytrzymać parę tyg. potem wysadzić na spota 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+