Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problemy z rośliną - Offtop, pytaj bez zakładania tematu - stary temat


bez-nicku

Recommended Posts

wrzucam prosbe o diagnoze.

 

otoz na jednej ( jack herrer ) pojawily mi sie brazowo,jakby zeschniete plamki.Niema wygryzien zadnych ani innych pasozytow tez nie zauwazylem.

Ma to tylko jedna roslina.Przejrzalem tutaj tematy oraz swoja ksiazke cervanteza i nic nie moglem przypiac.Prosze Was o pomoc w zdiagnozowaniu sprawy

 

Zalaczam zdjecie pogladowe.

 

gallery_25364_849_2284550.jpg

 

 

:blant:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam opiszę swój nowy problem:

 

Fotki w galerii 

 

Rośliny:
1x AK 470 AF- 3 albo 4 tydzień
1x AK 470 AF- 5 albo 6 tydzień
1 x White Monster AF - 5 albo 6 tydzień
1 x Jamaica Haze AF -5 albo 6 tydzień
 
Oświetlenie: HPS 400W Philips son-t + cooltube
 
box: głębokość 75 cm x szerokość 49 wysokość 177 cm (6 doniczek 11L (25x25cm) spokojnie wejdzie)
 
Temperatura: ok. 27 - 30 stopni
 
Wilgotność: wcześniej 30 - 38 % obecnie od kliku dni 44 - 58 %
 
Naświetlanie: 20/4h
 
Gleba: Tu się nie postarałem Ziemia z ogrodniczego PH 6,3 z dodatkiem słomy... donice 11l
 
Nawóz: Biobizz GROW, BLOOM, TOP MAX według tabeli dla Light-mix
 
Woda: kran, ostana 24h
 
Opis problemu: Jak widać na załączonych zdjęciach - liście żółkną i usychają gdzieniegdzie pojawiają się plamy na liściach. Podlewam co 3 dni...raz nawozami raz wodą (dla 3 roślin w 5 tygodniu rozrabiam nawozy w 1l wody i podlewam odrazu wszytskie... a 1 rośliny w 3 tygodniu rozrabiam 1l i podlewam połową potem wodą potem połową w odstępie 3 dni) Nistety nie mam miernika PH jeszcze  :(
 
 
Co radzicie?
 
ps. zdjęcia są po oderwaniu kilku listków żółtych (w galerii) niestety nie mam fotek z przed oberwania:(
 
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Gleba: Tu się nie postarałem Ziemia z ogrodniczego PH 6,3 z dodatkiem słomy... donice 11l

Słomy ? WOW skąd ten pomysł ?  :laugh:

 

Przestaw fotoperiod na 18/6

 

Podlewaj rośliny raz a porządnie, czyli jeden litr na roślinę ale rzadziej. 

 

Problemem może też być pH wody, zaopatrz się przynajmniej w kropelkowy pHmetr GHE TESTY DO POMIARU pH ROZTWORU / TESTER pH

Czasem wystarczy poczekać kolejne 24h aby pH się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok dzięki Vito... słoma - wyczytałem (w temacie na temat organicznych nawozów hand made) że dobrze spulchnia ziemie.. :) wiem głupie:)... następny grow na all-mix :)

 

pamiętam że woda u mnie przed odstanie ma między 6-7 ph bynajmniej tak wynikało z listków lakmusowych... dziś zmienie na 18/6 i podleje każdą po litrze z nawozami... tylko czy podlewać tą ziemie nie wiadomego pochodzenia tabelka dla all mixa? czy light mixa ? bo tego jeszcze nie jestem pewny

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przerd wczoraj wlałem biohumusa... bo myślałem że się ożywią wlałem 6 nakrętek na 1,5 litra i poczęstowałem nim wszystkie 4 sztuki.... zdjęcie ziemi i składu zrobię wracając do domu także upnę do galerii popołudniu :):)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zbyt wysoka wartość EC lub za wysoka bądź niska wilgotność. 

 

Rozwiązanie: płukanie :)

Wilgotnosc w normie.W dzien na poziomie 40% -45%w nocy ciut wiecej.Myslalem ze EC to bardziej hydro rpoblem.Prawdopodobnie mam zla wode,moze sie cos zmienilo..Musze przeprowadzic testy wody.

 

Dzieki za pomoc ,plukanie dzis.Wyczytalem ze przy duzym EC problem moze byc ciezki do naprawienia..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Biohumusa to odstaw do warzyw, masz nawozy BioBizza i tylko je powinieneś używać. Nic im teraz nie dawaj przez 5 dni.

 

odstawione.... wlałem go tylko raz

 

ziemia to :

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+