Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Uprawa konopi - Jesteś początkujący ? Wejdz i przeczytaj a bedziesz wszystko wiedział


Recommended Posts

Guest joker

Drogi początkujący botaniku
zanim zaczniesz swoja przygodę z ta zacna rośliną
uważnie przeczytaj ta lekturę dużo ci pomoże i nie będziesz musiał zadawać zbędnych pytań

 

 

 

gallery_40556_459_25346.jpg

 

 

 

 

wielu początkujących growerow robi podstawowy błąd pierw kupuje nasiona i kiełkuje

 

nie róbmy tego

 

Pierw zbieramy sprzęt do uprawy

 

 

- box robimy lub kupujemy

 

wszystko znajdziesz w poniższym linku

Budujemy Growbox - od czego zacząć ? Jak zbudować ? Jaka lampa ?

 

 

- dobieramy odpowiednie oświetlenie
- polecam hps
 

-obliczmy jaka moc hps jest nam potrzebna na daną powierzchnie wybranego przez nas boxa

 

tutaj obliczmy jak moc hps potrzebujemy

 

http://trawka.org/kalkulator/

 

 

gdy już mamy sprzęt czas kupować nasionka , pestki wybieracie wy
oczywiście nie polecam odmian automatycznych (same zakwitają bez względu na fotoperiod)
z racji ze tzw. automat nie wybacz błędów
dla początkującego  growera tylko nasiona pełno sezonowe !!!
 

 

tu możecie kupić nasiona

 

Growshop - Seedbank - Headshop - Wszystko co potrzebujesz do uprawy konopi

 

Gdy już wszystko mamy czas lecieć dalej

 

 

1. kiełkujemy wybrane przez nas nasiona tutaj opisze jak to robić

 

 

 Kiełkowanie Nasion !

Kiełkowanie (germinacja) – zespół procesów zachodzących wewnątrz nasiona, które prowadzą do aktywacji zarodka. Rozpoczęcie wzrostu siewki jest zakończeniem kiełkowania i rozpoczęciem następnej fazy rozwojowej. Makroskopowym objawem zakończonego kiełkowania jest pojawienie się korzonka zarodkowego, co jest już objawem wzrostu.
Kiełkowanie polega na przemianie nasienia w siewkę.
Nasionko zanim wykiełkuje pobiera wodę z otoczenia. Potem przez łupinę zaczyna przedostawać się korzeń, a następnie na powierzchnię ziemi wydostaje się pęd, który wypuszcza liście. Liść będzie gotowy do działania wtedy, gdy powstanie w nim chlorofil i rozpocznie się fotosynteza. Do tego czasu młoda roślina musi żyć kosztem energii zmagazynowanej w nasieniu.
Nasiona mogą długo pozostawać w stanie spoczynku. W stanie życia utajonego pozostają tak długo, aż nastaną warunki umożliwiające kiełkowanie. Do kiełkowania potrzebne są przede wszystkim odpowiednio wysoka wilgotność i temperatura. Wzrost rośliny zaczyna się dopiero wtedy, gdy warunki są wystarczająco dobre.

 

 

 

gallery_40556_459_2053.jpg

 

 

 

Kiełkowanie na chusteczkach, wacikach itp.:

Nasionka wrzucamy na 3-5 godzin do pojemnika z wodą, aby dokładnie napęczniały i zatonęły. Zdarza się, że nasiona nie chcą samodzielnie opaść na dno, a wtedy wystarczy delikatnie poruszyć pojemnikiem. Jeżeli, mimo to po upływie 8-12 godzin nie osiągniesz oczekiwanego efektu, nie poddawaj się ... przejdź do dalszej części procedury kiełkowania.

Nasiona należy umieścić w płaskim naczyniu na kilku warstwach chusteczek higienicznych lub wacików kosmetycznych i przykryć jedną warstwą, aby wilgoć docierała z każdej strony. Następnie wlej wodę jak najlepszej jakości (nie gazowaną, niewysoko mineralizowaną po prostu zwykłą dobrą wodę) i dolewaj, co kilka godzin, aby chusteczki czy waciki pozostawały wilgotne.
Nie należy przesadzać z ilością wody, gdyż kiełek po otwarciu skorupki musi złapać pierwszy głęboki oddech ... pojawia się wtedy nowe życie, które będziemy starannie pielęgnować.
Woda powinna być odpowiedniej temperatury, najlepiej jak będzie miała około 21C-27C. Naczynie można przykryć innym pojemnikiem, lub takim samym, aby woda wolniej parowała i utrzymywała się odpowiednia wilgotność. Zamiast chusteczek, wacików można wykorzystać też gazę. Należy także pamiętać, że nasze chusteczki, waciki trzeba razem z wodą zmieniać, co 2-3 dni, przy czym nie zaleca się dotykania kiełków palcami itp. ... lepszym sposobem, jest delikatnie je przerzucić.

Jeśli pomimo wykonania wszystkich czynności, zgodnie z instrukcją powyżej, kiełek w ciągu kilku dni 4-5 nie chce wyjść ze skorupki, można wykonać tak zwany „precrushing”, czyli trzeba wywrzeć delikatny nacisk na nasionko aż wyda ono charakterystyczne, cichutkie „trach”. Jest wiele sposobów wykonywania tej czynności, a przykładem może być ściśnięcie palcami, zębami itd. Należy robić to możliwie jak najdelikatniej, gdyż możemy doprowadzić do zgniecenia nasiona. Jeśli w ciągu tygodnia nasionko nie wypuści kiełka, z dużą dozą prawdopodobieństwa takie nasionko nie nadaje się do zapoczątkowania nowego życia.
Po pojawieniu się już kiełka, nasionko sadzimy białym kiełkiem do dołu. Kiełek powinien mieć długość od 2 do 5 mm, w innym przypadku wzrasta ryzyko uszkodzenia.
Czasami zdarza się, że przegapiliśmy początkowe kiełkowanie i mamy już dość długi korzonek. Nie wpadajcie w panikę ... starajcie się zrobić więcej miejsca dla nasionka, w którym je umieścicie. Róbcie to bardzo ostrożnie i nie dotykajcie białej części, czyli kiełka, a wszystko zakończy się sukcesem.


Plusy metody:
- Duże prawdopodobieństwo przyjęcia się nasionka (bliskie 100%).
- Kontrola nad procesem kiełkowania.
- Wykonania metody „precrushing”.
- Możliwość odrzucenia słabych nasion bez konieczności ich sadzenia.

Minusy metody:
- Szansa zniszczenia nasionka przez Farmera.
- Wymagana jest większa ilości uwagi jak i czasu.
- Rosnący bardzo szybko kiełek.
 

 

 

Teraz kilka przykładowych zdjęć

 

 


1. Nasionka na chusteczkach, wacikach.

gallery_40556_459_14460.jpg

 

 

2. Przykryte nasionka chusteczką.

 

 

gallery_40556_459_7521.jpg

 

 

 

3. Kiełek wychodzący z nasionka.

 

 

 

gallery_40556_459_42948.jpg

 

 

 

 

4. Kiełek gotowy do wsadzenia w medium.

 

 

gallery_40556_459_37259.jpg

 

 

 

5.młoda sadzonka

 

gallery_40556_459_14653.jpg

 

 

Więcej: Kiełkowanie / Precrushing

 

 

 

Proces umieszczania gotowego nasionka w medium (sadzenie).
 

 

Znajdź pojemniczek średniej pojemności, a przykładem może być kubeczek po jogurcie.
Zrób na dnie ostrym narzędziem kilka dziurek o małej średnicy. Nasyp prawie do pełna taką mieszankę ziemi, jaką będziesz używał w pojemniku docelowym. Niezależnie od wybranej metody, sadzenie wygląda podobnie. Zrób w ziemi dołek o głębokości ok. 1-3 cm. Delikatnie włóż nasionko do otworu w medium. Przysyp ziemią i bardzo delikatnie ubij (nie musisz ubijać, jeśli nie masz wyczucia). Polej mała ilością wody tak, aby medium było wilgotne, a nie zrobiło się błotniste. Możesz użyć spryskiwacza do kwiatków lub innego, ale upewnij się, że jest czysty i wolny od różnego rodzaju chemii. Przysyp powierzchnię drobnym keramzytem, aby zapewnić większą wilgotność z góry, czyli dobre warunki dla rozwoju korzenia. Jeśli nie posiadasz w chwili obecnej keramzytu ... może go sobie odpuścić, ale sprawdzaj czy na powierzchni jest odpowiednio wilgotne medium.

Kilka przykładów umieszczania nasionek w medium ...


1. Nasionko umieszczone w kostce wełny.

2. Nasionko umieszczone w ziemi.

3. Umieszczanie nasionka w krążkach torfowych.
 

 

Kilka dobrych praktycznych porad:

 

 

- Używaj zawsze czystych pojemników i narzędzi.
- Nie zabieraj się do kiełkowania, jeżeli istnieje ryzyko rozprzestrzenienia choroby lub pasożytów (owadów), przykładem mogą być ... grzyby, robaczki itp. (powrót z lasu, łąki, pola, obory, chlewa, zgrzybiałej piwnicy itd.)
- Temperatura otoczenia nie powinna wynosić mniej niż 20 stopni, a wilgotność spadać poniżej 30%.
- Nasiona w trakcie kiełkowania powinny stać w miejscu ciemnym.
- Sprawdzaj dwa razy dziennie, czy roślinka nie wyszła na powierzchnię lub nie pojawił się może kiełek. W takim przypadku należy jak najszybciej przenieść roślinkę do źródła światła, a kiełek wsadzić do medium.
- Staraj się nigdy nie dotykać palcami ani narzędziami kiełków.


Częste błędy popełniane przez nadgorliwych Farmerów:

Rozgrzebywanie ziemi ...w celu sprawdzenia co się dzieje z kiełkiem. Nawet nie próbuj o tym myśleć, a co dopiero przechodzić do czynów.

Zbyt mokro ... aby nasionka wykiełkowały muszą mieć odpowiednią wilgotność, jednak nie mogą pływać w wodzie. Nadmiar wody sprawia, że tlen, także potrzebny do kiełkowania, nie może dostać się pod skorupkę. Podłoża o zbyt słabym drenażu sprzyjają także rozwojowi grzybów. W celu poprawy napowietrzenia gleby najlepiej zmieszać ją z perlitem.

Zbyt sucho ... pewna ilość wody jest potrzebna do kiełkowania nasion, tak więc utrzymywanie stałego, określonego poziomu wilgotności gleby jest absolutnie konieczne.
Nie pozwól, aby medium mocno wyschło jest to bardzo ważne.

Zbyt ciepło ... wysokie temperatury powodują nadmierne wysychanie gleby, tym samym uszkadzając nasionka i młode siewki. Utrzymuj i kontroluj odpowiednią temperaturę, aby uzyskać sukces.

Zbyt zimno ... bardzo niskie temperatury mogą dla kiełka i siewki okazać się zabójcze, a w wypadku nasion zupełnie zatrzymać ich rozwój.
Pamiętaj, że temperatura jest tak samo ważna jak woda dla zdrowego rozwoju.

Sadzenie zbyt głęboko ... opóźnia wyjście kiełków z medium. Istnieje ryzyko, że nasionka nie zdołają wytworzyć kiełka na tyle dużego i silnego, żeby dotarł i przebił się na powierzchnię medium. Ilość substancji odżywczych zawartych w nasionku może nie wystarczyć do zakończenia procesu przemiany.

Sadzenie zbyt płytko ... jeżeli umieścisz nasionka zbyt blisko powierzchni medium, ich kiełki mogą wyschnąć.
Staraj się wyznaczać optymalną głębokość i kontrolować wilgotność na powierzchni.

Zbyt ubita ziemia ... stosując zbyt mocno ubitą ziemię narażasz nasionka na niedostateczny dostęp tlenu, a jednocześnie powoduje to zbyt słaby odpływ wody z podłoża.
Nasionka mogą spleśnieć w związku z czym stracisz tak pożądany plon.
Jeśli nie wiesz jak mocno ubić medium ... wstrząśnij delikatnie pojemnikiem kilka razy i nie ubijaj już ręcznie.

Zbyt sypkie podłoże ... zbyt sypkie, luźne medium sprawi, że nasionko w zbyt dużym stopniu będzie otoczone powietrzem a nie podłożem, przez co nie będzie w stanie chłonąć odpowiednio dużo wilgoci, i może szybko wyschnąć.
Kiełki potrzebują zawsze odpowiedniej wilgotności ... staraj się o tym nie zapominać.

Grzyby w medium ... atakują i osłabiają młode korzonki, tak że siewki mogą się przewracać. Przelewanie wodą, słaby drenaż lub jego brak, słabe napowietrzenie lub jego brak ... znacznie podnosi ryzyko rozrostu grzyba w medium. Zaleca się umieszczanie nasionek w sterylizowanym podłożu. Nie bez znaczenia jest ważna czystość pojemników, w których prowadzi się uprawę. Bezwzględnie trzeba pojemniki porządnie wyczyścić, umyć przed przystąpieniem do nowego projektu.

Nie kiełkujące nasionka ... jeżeli nasionka nie są odpowiednio przechowywane, mogą utracić zdolność kiełkowania. Nasionka do kiełkowania powinny być ciemnobrązowe.
Jasne lub białawe nasionka są niedojrzałe i należy ich unikać.
Przechowuj swoje maleńkie nasionka w ciemnym chłodnym miejscu takim jakim jest lodówka.
Dzięki tej metodzie będziesz mógł długi czas cieszyć się sporą ilością kiełkujących nasion.
Pamiętaj też, że nasionka są podatne na częste zmiany temperatury.
 

 

 

 

 


                                                            2. Przesadzanie do donic docelowych

 

 

 

 

 

pierw musimy zainwestować  w donice napisze parę słów o wielkości donic

 

 

- do autozakwitających roślin wystarczy donica 5 litrów

- do pełno-sezonowych roślin  minimum 7 litrów zależy  jak długi weg chcesz dać swoim roślina

 

 

gdy mamy już wybrane donice czas na przesadzanie nie będę się tutaj rozpisywał bo to nie jest wielka logika  :D

 

 

- sypiemy ziemie do wybranych przez nas donic

 

- robimy dziurę

 

- odwracamy sadzonkę do góry nogami

 

- miedzy palce bierzemy łodygę i pukamy w dno kubeczka aż sadzonka wyskoczy

 

- wkładamy sadzonkę  do dziury przez nas wykopaną i przysypujemy ziemia po listki pierwotne (te owalne)

 

- nie podlewamy sadzonki o koło 3 dni  z racji ze ziemia jest już wystarczająco wilgotna

 

 

 

 

gallery_40556_459_41051.jpg

 

 

 

 

3. Czas fazy wegetatywnej

 

 

 

również nie będę się tutaj rozpisywał na ten temat ponieważ jest to  zbędne

 

 

- od fazy wegetatywnej  zależy jak duży plon uzyskasz to już twój wybór  ile swoje pociechy będziesz trzymał by rosły

- optymalny czas weg. jest to 30 dni i w tym przypadku wystarczająca donica jest 7 litrów

- na fazę weg ustawiamy swoje słoneczko 24/0 20/4 również można 18/6 czyli ;

 

24/0  -   światło włączone 24 h na dobę ludzie mówią ze nie potrzebne jest tyle światła ze roślina musi odpocząć ile w tym prawdy nie wiem  

wiem ze na pewno odpocznie twój licznik :D

 

20/0 - 20 godzin światła 4 godziny ciemni  i ten sposób osobiście polecam B)

 

18/6  - 18 godzin światła 6 godzin ciemni  tez dobra opcja zwracając uwagę na licznik prądu

 

 

Vito: polecam także Fotoperiod 12/1

 

 

4. Faza kwitnienia

 

 

 

Gdy już minęło 30 dni czas przełączyć  słoneczko na fazę flo (kwitnienie )

lampę ustawiamy na 12/12 czyli 12 godzin światła 12 godzin ciemni i czekamy aż nasze pociechy zaczną indukować (zbieranie się do zakwitnięcia ) trwa to koło 7 dni rożnie

 

 

 

 

 

5. Rozpoznanie płci rośliny

 

 

 

Istnieje kilka sposobów, za pomocą których można określić, czy roślina jest płci męskiej czy żeńskiej. Tylko jeden z nich jest w 100% niezawodny - pozwolić roślinie przejść do fazy kwitnienia. Kwiaty w roślinach płci męskiej zaczynają pojawiać się wcześniej i mają owalny, czasem nieco podłużny kształt. Później kwiaty są zgrupowane w groniasty kształt, a po dojrzeniu pękają i wysypuje się z nich pył

 

 

                                                                                              Roślina męska

 

 

 

gallery_40556_459_67919.jpg

 

 

 

 

gallery_40556_459_46073.jpg

 

 

 

 

gdy zobaczysz takie oto owalne kwiaty jak najszybciej  wyrywaj roślinę

 

 

 

 

 

gallery_40556_459_15959.jpg

 

 

 

 

lecz gdy zobaczysz takie o to włoski jak wyżej na fotce

możesz spać spokojnie i dalej pielęgnować swoje ulubienice

 

 

 

 

6. Nawożenie swoich pociech flo /weg 

 

 

 

faza weg .

 

 

 

 

gallery_40556_459_5385.jpg

 

 

jeżeli chodzi o fazę weg. to nawozy stosujemy przy mniej więcej 14 dniu życia roślinki  polowe dawki zalecanej by nie spalić roślinki nawozy mogą być mineralne jak i bio  nawozy lejemy na przemian to znaczy

 

- do 14 dnia sama woda

- od 14 dnia 50 procent zalecanej dawki tak  z dwa podlania później już można 100 procent zalecanej dawki  raz woda, raz nawóz,  raz woda , raz nawóz  itd.

 

nawozy na weg stosujemy  tak długo jak chcemy by trwał okres wegetacji .

 

nawozy na weg powinny mieć dużo azotu patrzymy zawsze NPK na etykiecie

np.

 

N-9

P-6   ----------->>>>> nie sugerować się tym przykładem to jest tylko przykład :D

K-7

 

 

 

faza flo .

 

 

 

 

gallery_40556_459_324543.jpg

 

 

gdy już chcemy zakończyć fazę weg przełączamy światło (czytaj wyżej ) kończymy z nawozami na fazę weg

i zaczynamy proces od nowa

 

 

 pierwsze dwa podlania podlewamy samą wodą by wypłukać zbędny nagromadzony w ziemi Azot

i zaczynamy nawozić nasze pociechy tak samo jak to wyglądało przy fazie weg czyli

raz nawóz raz woda raz nawóz raz woda itd , jedyne co się zmienia to od razu zaczynamy stosować nawoź  100 procent dawki

 

 

nawozy na flo powinny mieć mało Azotu a dużo P jak i K np .

 

 

N- 6

P- 11    ---------->>>>>>>to tylko przykład :D

K- 9

 

 

nie bede pisał konkretnych nazw nawozów bo nie o to tutaj chodzi jest bardzo duża gamma każdy sam sobie wybierze znajdzie co mu pasuje

jeden ma mało hajsu drugi dużo nawozy są tanie i drogie

 

 

 

 

7. Czas na harvest (żniwa)

 

 

gallery_40556_459_166350.jpg

 

 

 
 
 
 
8. suszenie i curring

 

Polecam przeczytać:

 

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time!

 

Harvest - końcowa faza - ścinanie, suszenie, curing

 

 

 

gallery_40556_459_4258.jpg

 

 

 

 

ścięliśmy już nasze pociechy czas na suszenie naszych kwiatów jest wiele sposobów tutaj kreatywność się przydaje :D 

 

 

- rozciągamy sznurki  wieszamy panie do góry nogami  i tak niech sobie wiszą przez około 7 dni w temperaturze pokojowej przy czym również musi być mała wentylacja  bym nam kwiaty nie spleśniały a chyba tego nie chcemy gdy łodyga zrobi przysłowiowe trzask nasze ziółko jest gotowe, ziółko powinno być kolo 80 procent wysuszone

 

 

 

 

 

gallery_40556_459_7680.jpeg

 

 

 

 

gallery_40556_459_2751.jpg

 

 

Gdy mamy już nasze ziółko wysuszone czas by nabrało mocy ,wyglądu i pięknego aromatu

i tutaj to już żadna filozofia :D

po prostu wkładamy zielsko do słoika i zakręcamy

otwieramy raz dziennie na godzinę czasu  i tak przez  30 dni można dłużej

 

 

Water Cure Kompendium - czyli water curring co z czym i po co

 

Czy curing wpływa na moc zioła ?

 

 

 

 

 

pozostaje nam się delektować naszymi ukochanymi ziółkami

:puff:

 

Peace

 

 

 

 

 

 

Opracowane przez joker

współ-praca vito

zapraszam do lektury

 

 

 

 

 

Słownik skrótów 

 

Uprawa roślin - całokształt zabiegów stosowanych w produkcji roślinnej, obejmujących uprawę roli, nawożenie, siew i sadzenie, pielęgnowanie, zbiór i przechowywanie plonów.
Hodowla roślin - jest nauką traktującą o polepszaniu cech dziedzicznych u roślin uprawnych, obejmującą również praktyczne działania, których celem jest wytworzenie odmian lepszych jakościowo i plenniejszych.
Grower - uprawia
Breeder - hoduje
Rodzaje treningu konopi: Trening rośliny i klonowanie
Skróty dotyczące treningu:
- FIM - przycięciu głównego szczytu
- LST - Low Stress Training (nisko stresujące trenowanie)
- SOG - Sea of Green (morze zieleni)
ScrOG - siatka zieleni
Jest jeszcze wiele innych metod treningu...
 
indoor - uprawa pod oświetleniem
outdoor - uprawa pod słońcem
growroom - duże pomieszczenie do uprawy
growbox - namiot/szafa przystosowana do uprawy
grower - inaczej rolnik osoba z większym doświadczeniem w uprawie
veg - wegetacja - faza wzrostu rośliny
flo - flovering - faza kwitnięcia rośliny
trichomy - są to gruczoły wydzielające u roślin żywice i inne substancje.
herma - rośliny obupłciowe
flushing - płukanie gleby samą wodą
curing - przechowywanie wysuszonych topów, ma na celu poprawę smaku, zapachu i mocy.
thc - Tetrahydrokannabinol
hydroponika - uprawa w kulturach wodnych, bezglebowa
aeroponikasystem produkcji roślinnej bez zastosowania środowiska stałego
harvest - zbiory
spot - miejsce sadzenia outdoor
autoflovering - roślina sama automatycznie zakwita, bez na fotoperiod
precrushing - pomoc w pęknięciu skorupki pestki 
nasiona feminizowane - nasiona z których powinny wyjść rośliny płci żeńskiej
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Niezależnie od rodzaju prawy; indoor czy outdoor, hydroponika czy gleba dobry rolnik bierze pod uwagę 5 fundamentalnych czynników:

 1. Światło (spektrum, intensywność i czas)
 2. Woda (dostatnio ale nie przesadnie)
 3. Powietrze ( temperatura, cyrkulacja, CO2, wilgotność)
 4. Medium uprawowe (struktura, skład)
 5. Nawozy (jakość, ilość)
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 2 months later...
 • 3 months later...

Witam.

na poczatku chcialbym zaznaczyc ze dopiero zaczynam swą przygodę z uprawą i szczerze mowiąc trochę mam obawe że najzwyczajniej w swiecie cos spieprze.Wykiełkowałem i posadziłem dwie Panie (Euphoria i Big Light of North).

Roślinki dopiero co wyszły na świat i poki co stoją na parapecie i łapią promienie słońca,którego niestety jeszcze za dużo niema.

Po przesadzeniu w wieksze doniczki zamierzam je trzymac w powiedzmy szklarni ale poki co zastanawiam sie nad tym czy aby 

zapewnic im dobry start nie powinienem stworzyc im lepszych warunkow np.w postaci jakiegos dodatkowego swiatła.

Proszę o porady bardziej doświadczonych kolegow.

Link to comment
Share on other sites

Ile nasion na 1m2 ... w nl zawsze mieli 25....mam box 100x100 ... no i... tam tez mowili ze lepiej w jednej duzej doniczce tzn takiej wlasnorecznie zrobionej 100x100 a nie w osobnych doniczkach... zgodzicie sie z tym?? mam akurst zamiar tak zrobic box msm czekam na pestki..tylko mam problem bo jestem tylko w weekendy wiec jak to podlewac majac 1 taka doce??

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówiłem na razie stoją na parapecie i pomalutku pną sie w gorę i czekają przesadzenie.

Jak juz trafią w swoje doniczki to trafią na balkonik,ktory jestobudowany szkłem.(powiedzmy szklarnia :D :D).

Dlatego zastanawiam sie czy troszkę jej nie pomogę w tych pierwszych tygodniach życia i ją doświetle.

Ma to wogole sens? czy pozwolic jej rosnąć i nie zaprzątać sobie tym głowy?

Link to comment
Share on other sites

kursk hehe ale mitów kitów Ci ktoś na wciskał  :laugh: jedna wielka donica na 25 roślin w metrowym boxie - chciałbym to zobaczyć  :big-joint:

Każda roślina powinna być w oddzielnej donicy. Podlewać można raz a porządnie, tydzień powinny na spoko wytrzymać.

 

 

norek1979 pozwól jej normalnie rosnąć i się nie przejmuj  B)

Link to comment
Share on other sites

 • Vito unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+