Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

W edytorze tekstu podczas pisania posta/tematu obok ikonki emoty masz "Moje media" tam już wszystko znajdziesz ;) 

Rób zdjęcia zawsze przy wyłączonym HPSie, wyłączenie lampy na 5 minut by zrobić zdjęcia nic roślinkom nie zaszkodzi.

 

Jako że to Twoja 6 uprawa zakładam że to wina genów a nie wariacji z oświetlaniem ?

 

Niestety brakuje im dużo jeszcze do ścięcia, więc to Twoja decyzja czy zostawiasz czy lecisz z nowymi. Nie mam odwagi doradzić... Masz dwa wyjścia:

1. zostawisz, zbierzesz, materiał słabszej jakości, w połowie nie zdatny do palenia, popcorn. Uważaj bo jak pyłek Ci się rozpyli w boksie to czeka cię dokładne umycie wszystkiego co masz w boksie, ściany, wiatrak, odbłyśnik, wszystko, ja szorowałem boksa po zalążkach pleśni... pół dnia roboty.

2. zrywasz to i zaczynasz na nowo (ja bym tak zrobił). Najpierw zrób zdjęcia dokładnie bananom i pokaż typowi w sklepie który Ci te nasiona sprzedał, niech daje drugie za free.

 

 

Jak pyłek osiądzie na żeńskiej roślinie zacznie tworzyć zamiast topka takie gruszki w których będą nasionka. Niestety bodajże także hermy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powodem zhermienia jest prawdopodobnie, a właściwie na pewno, wcześniejsza kombinacja ze światłe. Przełączyłem na jakiś czas na 11/13 w celu wywołania upragnionego kwitnienia, które zbyt długo nie nadchodziło. Jest to efekt uboczny. Teraz jest 18/6.  Potrzymam je jeszcze parę dni i zobacze jak się zachowają, bardziej z ciekawości...Gdyby nie fakt, że jade na wakacje za niecałe 2 miechy :rower:to bym się nie pierniczył i wszystko wypierniczył :D  Następnie bym kiełkował kolejne pestki. Dzięki Vito za porady. Naprawdę sporo mi wyjaśniłeś, Nawiasem mówiąc, a raczej pisząc, to robiłem regularne w hydroponice o powierzchni czterokrotnie większej niż ten nieszczęśliwy ogródek i ściągnąłem piękny plon. Cóż botanika to nie matematyka i nie wszystko jest do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Był jakiś dziwny problem z tymi roślinami. Minęły ok 2 miesiące, a one nie kwitły. Skorzystałem z internetowych porad i z 20/4 przełączyłem na 11/13. Po krótkim czasie zakwitły. Nie byłem pewny, czy przełączyć z powrotem na fotoperiod jak dla af. Zadałem pytanie na forum, co robić i doradzono mi bym przełączył na 18/6 skoro to af. Po tygodniu do dwóch zauważyłem oznaki hermienia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, zrobię tak ale muszę zaznaczyć, że na wielu innych stronkach growerzy dają tę samą poradę. Na dzień dzisiejszy poradził bym komuś potraktować je jak regularne i zostawić na 12/12. W sumie to ja się aż tak mocno nie martwię. Patrzę pozytywnie na nową lekcję :D. Vito, przyznam Ci rację z jednym, bo widzę, że napisałeś na tej samej stronie. Piepszyć automaty!!!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+