Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

Lelu nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wczoraj i przedwczoraj snieg sypal ;) Ale jesli mieszkasz gdzies w cieplejszym klimacie i noce macie juz przyzwoite, to mozesz dzialac, tylko dla bezpieczenstwa postaraj sie czyms jezszce te krzaki zabezpieczyc przed ewentualnym zimnem, chociaz jakies przykrycia z butelek im zrob

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Biohumus, Planton K dwa zupełnie odmienne nawozy od siebie. Skąd pomysł by je użyć ? Są marne do konopi, Biohumus jest bio ale zupełnie nie wydajny jeżeli chodzi o konopie, Planton K to całkowicie chemiczny nawóz do Pelargonii, zrobisz sobie chemiora a nie czyste palenie  :Facepalm: Olej te nawozy i kup zwykły jeden dobry nawóz na kwitnienie przeznaczony do konopi.

 

1. Lej z wodą

2. nie ma różnicy między pestkami auto a normalnymi, kiełkują tak samo, namocz je 24h w szklance z wodą przed wsadzeniem do gleby

3. nie ma różnicy kiedy nasionko trafi do gleby

3. można zwilżyć ziemię, ale nie rób błota 

4. jak kolega wyżej napisał, zacznij od połowy dawki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki za rady na pewno się przydadzą. W takim razie jaki "zwykły jeden dobry nawóz na kwitnienie przeznaczony do konopi" a jednocześnie nie drogi polecasz ?  :yoda:  Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem.

 

Jeśli planuje tylko 4 krzaki auto bawić się w jakiś trening opisany na forum ?
Czy przy takiej skromnej ilości warto męczyć tym krzaki ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem pewien czy sól nie zaszkodzi, 

 

Z środków ekologicznych dobrym sposobem jest:

- posypanie odrobiną wapna i/lub trocinami po chomiku

- spryskanie roślin roztworem z odrobiną kawy (odstrasza i zwalcza ślimaki)

- płotek drewniany lub bardzo śliski 

- pułapki piwne

- gnojówka z piołunu

 

 

Stosowanie pułapek w wapna gaszonego

 
W pobliżu roślin wieczorami warto wysypywać "ścieżki" z wapna gaszonego. Zabieg można powtarzać dwu-, trzykrotnie w jednogodzinnych odstępach. Wapno gaszone podczas kontaktu z ciałem ślimaka powoduje poparzenie i w rezultacie jego śmierć. Średnia dawka to ok. 3-4 kg na 100 mkw.

 

Pułapki piwne:

 
Zimą można wkopywać pojemniki, w które nalewa się piwa będącego smakołykiem dla ślimaków. Pojemniki powinny być na tyle duże, aby ślimaki mogły się w nich potopić.

 

Gnojówka z piołunu:

 
Spryskiwanie roślin gnojówką z piołunu odstrasza szkodniki. Preparat wytwarza się rozdrabniając surowiec i zalewając go wodą w proporcji 1:5 lub 1:10 (np.: 0,5 kg ziela piołunu na 5 l wody). Po 3-4 tygodniach (uwzględniając mieszanie gnojówki co 1-2 dni) preparat powinien sfermentować i nadawać się do użycia. Za pomocą opryskiwacza nanosimy gnojówkę na powierzchnię liści roślin, chroniąc je tym samym przed ślimakami i innymi szkodnikami.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, mam pytanie co do końcowych tygodni, kwitnienia , daje moim Af jakies 3 tyg, to bedzie kilka dni ponad 3miechy, dawałem nawóz właściwy z zawartością azotu oraz przewagą PK, nie mam nawozu bez N. Nie chce stosować Ripenu, używam również Melasy. Czy uważacie, że juz pora na zakończenie nawożenia i do końca używać melasy? Czy poszukać jeszcze nawozu z samym Pk.Proszę o rady starych bywalców.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+