Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na przędziorka jest dużo specyfików:

 

Polecam tego bo jest naturalny:

KONCENTRAT OWADOBÓJCZY SPRUZIT PEST FREE 50ML

- płyn do zwalczania jaj, larw i dorosłych insektów
- zawiera m.in. olej rzepakowy i Pyrethrum
- pojemność: 50ml = 5L roztworu do oprysku
- w zestawie jest zakrętka-miarka
 
Środek skuteczny między innymi przeciw insektom takim jak:
- przędziorki
- cykady
- whiteflies
- thrips
- mealybugs
- spruce aphids
- aphids
 
Dawkowanie - 10ml koncentratu pozwala sporządzić 1 litr roztworu do oprysku roślin

Cena: 43,00 PLN

 
Jest jeszcze:
Preparat owadobójczy w płynie Brimex 250ml
 
Są jeszcze domowe sposoby ale nie testowałem nigdy.
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a tu patenty od matki natury:

 

-----------------------------------

 

Jaki preparat na co

Większość naturalnych preparatów ma szerokie spektrum działania, co oznacza, że jednym środkiem można zwalczać różne szkodniki i choroby. Rośliny do ich przyrządzenia znajdziemy na łące i w ogrodzie. W nawiasach podano ilość roślin do sporządzenia preparatu w proporcji na 10 l wody.

Aksamitka. Wyciąg (z 1 kg suszu) działa na mszyce, wywar zwalcza choroby grzybowe.

Bylica piołun. Gnojówka (z 500 g ziela) płoszy mrówki, sproszkowany susz odstrasza gryzonie, wyciąg (z 300 g) - ślimaki i przędziorki.

Cebula. Wyciąg lub napar (z 200 g) stosujemy na mszyce, napar - na choroby grzybowe i przędziorki.

Czosnek. Wyciąg (z 200 g roztartych ząbków) działa na mszyce i przędziorki. Przeciętym ząbkiem smarujemy liście pokryte plamami chorobowymi.

Mniszek. Wyciąg (z 1 kg całych roślin) działa na przędziorki, gnojówka i wywar wzmacnia rośliny.

Pokrzywa. Wyciąg (z 1 kg ziela) stosujemy przeciwko mszycom i przędziorkom; wywar - na szarą pleśń, rdze i mączniaki, gnojówka zaś działa wzmacniająco.

Rumianek. Odwar (z 300 g suszonych kwiatów) stosujemy na mszyce, wyciąg (1 kg suszonych kwiatów) - na przędziorki, gąsienice motyli oraz profilaktycznie przeciwko infekcjom grzybowym.

Szczaw. Wyciąg (z 200-300 g korzeni) zwalcza mszyce, przędziorki i miodówki.

Tytoń. Odwar (z 10-12 papierosów) i wyciąg działa na mączliki, miseczniki, mszyce.

Wrotycz. Odwar (z 300 g) działa na mszyce i mrówki; wyciąg i gnojówka - na przędziorki, wyciąg jest skuteczny na mączniaki oraz rdze.

Ziemniaki. Wyciąg z łodyg i liści (z 1,2 kg) - na mszyce, przędziorki, gąsienice motyli.

 

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113393,4317240.html

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, mam kilka pytań - jestem totalnie początkujący :D

1. Jestem w posiadaniu 9 ziarenek wyciągniętych z topków które kupiłem - czy te nasionka rokują jakieś szanse na uzyskanie choćby kilkunastu w miarę przyzwoitych "gramów" ? 

2.Czy po wypuszczeniu korzeni (po kiełkowaniu) mogę odrazu zasadzić je na spocie ?

3.Chcę wszystko zrobić najniższym kosztem, robię to pierwszy raz i nie chcę w to wkładać hajsu :D słyszałem że ziemia spod pokrzyw jest dobra czy to prawda ? 

4.Jak opiekować się roślinkami aby naprawdę mieć bardzo małe koszta ? - uważam że do ziarenek wygrzebanych z palenia nie opłaca się inwestować bo nie są one pewne...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+