Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pogoda świetna, może do poniedziałku jeszcze być tzw. "czarna owca" ale myślę, że nie mocno szkodząca. Dziś wrzucam do kiełkowania, to będzie mój pierwszy raz. Co polecacie zrobić przed wsadzeniem je na spot? Na początku w doniczce czy od razu od małego plonu w ziemię? Przygotować jakoś specjalnie spot? Proszę o porady ;-) pozdrawiam.

 

Jeśli chodzi o kiełkowanie: jeśli np. wrzucę je dziś o 16 do wody, jutro np. 13 wyciągnę i włożę na pokrywkę od słoiku w schemacie: waciki-sionka-waciki-woda-torebka, powinno być git? Ile mają stać w tej pokrywce? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie kupuj mieszanki z chemicznymi nawozami !

Ziemie sklepową kupuj tylko jak jest marna na spocie. Jak masz czarnoziem albo dużo rosnących pokrzyw w miejscu spota można kupną sobie darować.

Nie kupuj zwykłych "uniwersalnych" do kwiatów bo zawierają sporo chemii w składzie. Lepsza będzie zwykła torfowa lub do warzyw. 

 

Twój sposób kiełkowania będzie dobry. Na forum w dziale Uprawa konopi masz podpięty temat o kiełkowaniu. Polecam Ci najpierw sadzonki w doniczkach zanim polecą na spota, małe roślinki przyciągają zwierzynę. 

 

Podłoże najważniejsze, 25L dobrej ziemi, resztę znajdziesz na forum, popatrz na growlogi kolegów co już wystartowali.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące oświetlenia. Przygotowuje małe roślinki by przesadzić je w teren. Pięć nasion wykiełkowało mi w boxie, naświetlałem je 24/0 (teraz już wiem, że bez sensu)przy wilgotności około 80%. Gdy korzonki wyszły z kostek torfowych, a długość roślin przekroczyła 5 cm, wsadziłem je do doniczek z ziemią aby trochę podrosły. Mam lampę hps 400W (70 cm od szczytów), zacząłem oświetlać je 18/6, przy wilgotności powietrza około 40%. Czy taki rytm oświetlenia nie zaszkodzi roślinkom jeżeli za 2-3 tygodnie wylądują na oucie, gdzie długość dnia będzie krótsza? Czy nie zaburzy to wzrostu roślin?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+