Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

Po pierwsze, jak to jest możliwe że PCBox jest większy od GrowBoxa ?

 

 

Wydaje mi się że lepiej spisałbym sie w opcji nr2 bo miałbym wiecej miejsca na działaniew tak wysokim boxie ,

No naprawdę wysoki moje glany za dzieciaka miały więcej :)

 

Styropianu nie używaj, jak coś to perlit, JH normalny jeb..... bardzo mocno, a Auto zapewne też z resztą nie ma nie pachnących odmian ! Wszystkie sa wyczuwalne.

Ogolnie to od ciebie zależy czy Ci się opłaca, mi osobiście szkoda by było czasu na to.

ScrOG polega na tym że się robi jak najmniej roślinek, a to co ty mowisz to SoG pod siatką ?

A teraz tak coś od siebie Ci powiem.

Wątpie że masz 18 lat, to jest uno, duo Mieszkasz w NL i chcesz uprawiać w jakimś kartonie po butach :Facepalm:  Ty się martwisz o jakiś rachunek za prąd czy będziesz na + a jak nie chcesz kombinować idź do kofika i sobie kup jaranie, no tam masz 1 klase więc coś mi się zdaje że albo mieszkasz z rodzicami w PL i kombinujesz jak koń pod górę albo rzeczywiście jesteś w NL z rodzicami ale coś wątpię po tym, że chcesz stosować styropian zamiast perlitu gdzie 1L kosztuje ok 1.5zł.

Więc radzę zacząć od początku normalnie rozmowę bo my już nie jedną taką historię słyszeliśmy i oryginalny nie jesteś.

 

 

Edit:
Właśnie wczytałem się w twoje poprzednie posty na forum i jeszcze 10stycznia pytales sie czy cos dojdzie pod polskim niebem, bo sie do outa przygotowujesz i na przestrzeni tego czasu do dzis cały czas piszesz o tym jednym automacie co daje nastepne do myślenia nt. twojego pobytu w NL, jak byś nie mogł iść kupić dobrych nasion. No i widze ze zrezygnowałeś z tego outa na rzecz PCBoxa

A i btw. poczytaj jeszcze troszkę i poukładaj sobie fakty bo widać, że coś wiesz ale miesza Ci się to wszystko jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

 

Mam dwie roślinki Ultimate. Kończy się właśnie 7 tydzień życia i 4 tydzień kwitnienia.

Rośliny rosną w donicach AirPot 15 litrów.

Licząc od powierzchni gleby jedna ma 50cm wysokości, druga 70cm. Przestały rosnąć jakieś tydzień temu.

Na przełomie 2 i 3 tygodnia życia zastosowałem FIM (niższa) i TOP (wyższa).

 

Jest to moja 3 uprawa i jak do tej pory wygląda najlepiej ze wszystkich.

Średnica łodygi wychodzącej z ziemi to 1cm a łodygi głównych topów mają taką średnicę jak łodyga główna w 2 poprzednich uprawach.

 

Donice mają 18 pięter (licząc wypustki w airpotach). Zakładając, że 4 dolne powinny być wolne - zostaje 14 do wypełnienia ziemią.

Jako, że ziemi miałem za mało - w moim przypadku jest jej tak na 7-8 pięter.

 

Nawożę zestawem HESI do gleby mniej więcej przez tydzień czasu (3-4 podlania), potem porządny flush 1 litrem na roślinę i tak w kółko.

 

Tyle tytułem wstępu.

Teraz kilka szybkich pytań:

 

1. Czy jest sens na tym etapie uprawy uzupełnić ziemią resztę wolnej przestrzeni ?

 

2. Jaką jest różnica z perspektywy rośliny gdy ma mniej gleby do dyspozycji ?

Na pewno z mojej strony oznacza to częstsze podlewanie (obecnie dostają po 600ml co 40-48 godzin) ale czy coś więcej ?

 

3. Od początku kwitnienia obserwuję postępujące żółknięcie i obumieranie najstarszych liści.

Jakoś z automatu wytłumaczyłem sobie to przenawożeniem ale dopiero dzisiaj wyczytałem, że może to być deficyt co by się nawet zgadzało bo w poprzednich uprawach gdzie rośliny były dużo mniej okazałe mogłem stosować nawet 150% dawki zalecanej przez HESI i nie obserwowałem żadnych problemów a skoro obecnie roślinki są dużo okazalsze, potrzebują też więcej papu.

Czy te rozważania mają sens ?

 

4. Jak mocno zdażało się Wam przekroczyć dawkowanie nawozów HESI do gleby ? 200%, więcej ?

 

5. Czy na obecnym etapie uprawy jest sens dodawać CO2 ? Mam wszystko co trzeba i chciałbym dodawać ~25g / h (tempo 2,5 litra na minutę przez 5 minut co godzinę)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Witam

 
Mam dwie roślinki Ultimate. Kończy się właśnie 7 tydzień życia i 4 tydzień kwitnienia.
Rośliny rosną w donicach AirPot 15 litrów.
Licząc od powierzchni gleby jedna ma 50cm wysokości, druga 70cm. Przestały rosnąć jakieś tydzień temu.
Na przełomie 2 i 3 tygodnia życia zastosowałem FIM (niższa) i TOP (wyższa).
 
Jest to moja 3 uprawa i jak do tej pory wygląda najlepiej ze wszystkich.
Średnica łodygi wychodzącej z ziemi to 1cm a łodygi głównych topów mają taką średnicę jak łodyga główna w 2 poprzednich uprawach.
 
Donice mają 18 pięter (licząc wypustki w airpotach). Zakładając, że 4 dolne powinny być wolne - zostaje 14 do wypełnienia ziemią.
Jako, że ziemi miałem za mało - w moim przypadku jest jej tak na 7-8 pięter.
 
Nawożę zestawem HESI do gleby mniej więcej przez tydzień czasu (3-4 podlania), potem porządny flush 1 litrem na roślinę i tak w kółko.
 
Tyle tytułem wstępu.
Teraz kilka szybkich pytań:
 
1. Czy jest sens na tym etapie uprawy uzupełnić ziemią resztę wolnej przestrzeni ?
 
2. Jaką jest różnica z perspektywy rośliny gdy ma mniej gleby do dyspozycji ?
Na pewno z mojej strony oznacza to częstsze podlewanie (obecnie dostają po 600ml co 40-48 godzin) ale czy coś więcej ?
 
3. Od początku kwitnienia obserwuję postępujące żółknięcie i obumieranie najstarszych liści.
Jakoś z automatu wytłumaczyłem sobie to przenawożeniem ale dopiero dzisiaj wyczytałem, że może to być deficyt co by się nawet zgadzało bo w poprzednich uprawach gdzie rośliny były dużo mniej okazałe mogłem stosować nawet 150% dawki zalecanej przez HESI i nie obserwowałem żadnych problemów a skoro obecnie roślinki są dużo okazalsze, potrzebują też więcej papu.
Czy te rozważania mają sens ?
 
4. Jak mocno zdażało się Wam przekroczyć dawkowanie nawozów HESI do gleby ? 200%, więcej ?
 
5. Czy na obecnym etapie uprawy jest sens dodawać CO2 ? Mam wszystko co trzeba i chciałbym dodawać ~25g / h (tempo 2,5 litra na minutę przez 5 minut co godzinę)
 
Z góry dzięki za pomoc!
 

 

 

Witaj

 

1. roślina intensywnie buduje system korzeniowy na początku życia (faza weg). Raczej nie ma sensu teraz dosypywać ziemi.

2. więcej ziemi, więcej korzeni, a Big Roots = Big Fruits  B)

3. stare duże liście umierają śmiercią naturalną, roślina ich już nie potrzebuje i zabiera z nich składniki odżywcze. Jeżeli problem pojawia się na nowych listkach wtedy jest to niedobór.

4. 8 lat temu na out-door lałem 200% dawki, ale to na out ;)

4. jest jak najbardziej sens podawania co2, tydzień przed ścięciem już prawie nic się nie dzieje więc wtedy można zrezygnować z co2.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Braci rolnicza po radę się zwracam ponownie, otóż wymordowałem szkodniki - wywar z tytku pomógł jednak kolejny problemmnie teraz trapi. Niska temperatura- w boxie mam 17*C może jakieś ciekawe patenty na ogrzanie mi podpowiecie? Z góry mówię że żarówka w puszce odpadabo box jest kartonowy a nie nie widzimi sie puścić chaty z dymem, z kolei wentylacji nie mogę wyłączyć bo lampa sie za mocno zgrzeje i efekt może być jw.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+