Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

Siema ! Przymierzam się do pierwszej malutkiej roślinki .
Ale mam dylemat , ponieważ nie moge znaleźć osoby która chciałaby kupić na swój adres pestek :evil: Czy wy zamawiacie na siebie czy szukacie ziomków ktorzy zrobią to za was ?
prosze o odp ważne dla mnie z góry dzięki :elo:

p.s Wiem że to nie ten temat ale rozmyślam nad seedbankiem
jakie oferuja przesylki(paczki), bezpieczenstwo owi sprzedawcy ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra dzieki wam edytuje post zeby niebylo podwojnego .

Wiem ze sa legalne ale Chodzi o to czy policja nie wpadnie mi sprawdzic czy czasem sobie nie uprawiam bo sprawdza ze nasionka byly na ten adres.

wszyscy wiemy jak to jest.

czytalem wczesniej gdzies taki post ze ktos wypowiadal sie ze lepiej na czyis adres.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wczoraj zatrzymała nas straż graniczna, w samochodzie 50g swiezy zakup na uzytek wlasny :P Przeszukuja fure, pogadali o aucie bo sie im spodobalo ;) Sort jakby nigdy nic lezy w reklamoweczce miedzy pasazerem a kierowca ... Sprawdzili dokumenty, dziekuje do widzenia i tyle ...

Ale juz nieraz mialem z zielonymi do czynienia i zawsze lajt :) gorzej by bylo gdyby byli z psem bo taka akcje tez raz mialem, szczesliwie bylem czysty ...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam! Mam pytanie z innej beczki że tak powiem ale moim zdaniem jest ono wazne,szukałem na forum odpowiedzi ale nie znalazlem (może źle szukałem-za co big sorry)Otóż chciałbym się dowiedzieć jaka jest kara za wręczenie łapówki policjantowi w formie np naszego plonu lub $? proszę o odpowiedź z doświadczenia lub gdy np ziomek byl w takiej sytuacji(ja nie mam tego problemu ale chciałbym wiedzieć i napewno wielu sie przyda taka informacja) Pokój

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

namhok, z kk

Art. 228. 



Art. 228. 



§ 1. 



§ 1.  Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,



podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



§ 2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca



podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



§ 3.  Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa,



podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.



§ 4.  Karze określonej w § 3 podlega także ten, kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, uzależnia wykonanie czynności służbowej od otrzymania korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy lub takiej korzyści żąda.



§ 5.  Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową znacznej wartości albo jej obietnicę,



podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.



§ 6.  Karom określonym w § 1-5 podlega odpowiednio także ten, kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej w państwie obcym lub w organizacji międzynarodowej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę lub takiej korzyści żąda, albo uzależnia wykonanie czynności służbowej od jej otrzymania.



Art. 229.  § 1.  Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji,



podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



§ 2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca



podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



§ 3.  Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa,



podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.



§ 4.  Kto osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej znacznej wartości,



podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.



§ 5.  Karom określonym w § 1-4 podlega odpowiednio także ten, kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w państwie obcym lub w organizacji międzynarodowej, w związku z pełnieniem tej funkcji.



§ 6.  Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.



Art. 230. § 1 .  Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,



podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



§ 2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca



podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



Art. 230a. § 1 .  Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, polegające na bezprawnym wywarciu wpływu na decyzję, działanie lub zaniechanie osoby pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji,



podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



§ 2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca



podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



§ 3.  Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 2, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

nie trzeba tłumaczyć

Sadek, możesz mieć milion pestek i tak nic Ci nie grozi. Dopiero jak zaczniesz kiełkować czy coś to tak.

Jeżeli boisz się to zamów post rest. i paczkę odbierasz na poczcie. Poza tym, żeby policja zrobiła wjazd [czyt. przeszukanie domu/mieszkania] musi posiadać taki papierek, który się zwie nakaz przeszukania. Aby go dostać muszą się zwrócić do prokuratury o wydanie go, prokuratura wydaję go jeżeli ma do tego podstawy, choć w Polsce to po znajomości go można dostać.

Podstawy do wydania nakazu to np. growlogi, świadkowie, lub inne namacalne materiały. Oficjalnie prokuratora nie może wydać nakazu bez stosownych podstaw. Czyli jak police men powie: Sadek sadzi sobie zielsko w pokoju i potrzebujemy nakazu to police men takiego nakazu nie dostanie.

Co do seed bank'ów wiele osób z tego i innych for zamawiało tam, i nikt z znanych mi osób przypału przez nich nie miał. Poza tym wiele seed bank'ów po wykonanej transakcji kasuje dane kupującego, ale nie wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+