Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Led Mars Hydro 300W. 1m2-AMNESIA|PURPLE HAZE|CRITICAL KUSH|GORILLA GLUE|AK47|LIBERTY HAZE


Recommended Posts

Wypierd.. je z tych kubków i daj od razu w docelowe. Tylko BARDZO ostrożnie. W takim stadium rozwoju mają bardzo słabe korzonki. Nie wyrywaj roślinki. Raczej wysyp delikatnie na doń całą zawartość kubka i ostrożnie te kiełki z korzonkami do docelowych doniczek.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 10

Wczoraj przesadziłem do docelowych - dzieki jeszcze raz panowie za szybka pomoc @AligatorOzi @Rysiu. Teraz czyli po 24h podlalem woda i wydaje mi sie ze sie wszystko udalo, ale mam kolejny problem. Bardzo nierowno rosna - zobaczcie na porownanie. Wszystkie maja takie same warunki a roznica w wykielkowaniu to max 2 dni.

Teraz mam kilka pytan.

W dzień mam okolo 27 stopni i wilgotnosc na poziomie 70-80 wilgotnosc z jednym mieszakiem (ale bez wlaczonego glownego wentylatora), ale jak na noc wlacze ten glowny to temperatura spada do 25 a wilgotnosc do 40-50% i teraz pytanie.

  1. Macie wentylatory wlaczone przez 24h czy wlaczacie co jakis czas?
  2. Do takiej wielkosci boxa jaki mam czyli 1x1x2m  wystarcza 2 mieszaki czy lepiej 3? jutro chcialem zamowic a ten  ktory mam wogole nie daje rady sie ustawic i prawie nie wieje na zielone.
  3. nawilzacz powietrza macie wlaczony przez cala dobe?

PS. Po zrobieniu zdjecia kazda podlalem po 300ml wody i poszly spac

large.4.jpg.31a930d6fe56fd9a6f52d925a498e3d3.jpglarge.5.jpg.3a98364ec59b403fde37a271528b9b8c.jpglarge.6.jpg.6721241be3017b3055b0384b6ec9279f.jpglarge.7.jpg.0ba8ae31b46c03c33aa3c1cc4b1ad138.jpglarge.8.jpg.f4960a393b846ab2d2a923956227dbe9.jpglarge.9.jpg.4357cf339b2f16530f2d0fe0c0b81c99.jpg

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Miłośnik napisał:
  • Macie wentylatory wlaczone przez 24h czy wlaczacie co jakis czas?
  • Do takiej wielkosci boxa jaki mam czyli 1x1x2m  wystarcza 2 mieszaki czy lepiej 3? jutro chcialem zamowic a ten  ktory mam wogole nie daje rady sie ustawic i prawie nie wieje na zielone.
  • nawilzacz powietrza macie wlaczony przez cala dobe?

1.Wentylatory w sensie ten z filtrem węglowym podłączony? Od momentu kiedy zaczęły śmierdzieć-tak cały czas. ( lecz weź tez pod uwagę ze kazdy ma inny box i inny fan. Możesz kupić taki sam programator jak do lampy i ustawić sobie by włączał się co jakiś odstęp czasowy. U mnie ze względu na małe pomieszczenie działa cały czas jak wyłącze na 15 min to już zaczyna śmierdzieć ;D fan z filtrem nie wstawiaj na weg bo słyszałem ze przez wilgoć łatwo zepsuć filter 😄 aczkolwiek jeśli się nie martwisz to łatwiej o odpowiednie warunki przy włączonym 😄

2. Z mieszankami zawsze miałem problem xd masz trochę większy box także łatwiej powinno być ci zagospodarować miejscem. Zawsze mam wrażenie ze wieje za mocno na nie hah kluczem jest ustawić wszystko tak by warunki w boxie były idealne 😄 daj jeden tak jak masz tylko by nie wiał centralnie na maluchy, jakiś mały możesz dać na gorze skierowany w dół by ciepłe powietrze spowrotem na dół. I jakiś na wysokości lampy żeby na nią trochę wiało jeśli się grzeje/ by mieszał na środku boxa wiaterek. Chyba ze fan z filtrem działa to już sam on sprawia trochę ruchu i wciąga wilgoć dlatego możesz zostać na 2 z nim 😄 pobaw się ustawieniami i popatrz jak zareagują 😄

3. Ja Jak miałem na wegu to ciagle ale trzeba czasem sprawdzać czy nie ma 99% 😄  By zapewnić tak jakby stałe warunki bez zmian. Czytałem tez raz ze roski mogą nawet się obrazić jak za często zmieniamy ich położenie pod lampa w boxie 😄 

obeserwuj 😄 ile miłości dasz tyle oddadzą 😄

jak narazie wszystko idzie pięknie 😄 ładne kolorki wszystko wydaje się Ok. Ja miałem normalne warunki czasem takie jak ty w nocy i wszystko rosło także nie ma co się przejmować za bardzo 😄 z fartem do mety

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki wielkie za tak obszerna i wyczerpujaca odpowiedz, to sie ceni 😆

1.Jesli chodzi o mieszaka to widze ze wszystko zle robilem bo wyczytalem gdzies na grupie w poradniku zeby wiatraki ustawic wlasnie na rośki. Dzieki temu od razu "lekko trenuja" i wzmacniaja lodygi. Troche poszalalem i odczepilem ten klips od wiatraka i przykleilem tasma wentylator do stelarza, dalem max obroty i ustawilem na panny haha. W takim razie jak najszybciej ustawiam normalnie. obejrze pare filmikow i ogarne jak sa ustawione.

2.Okazalo sie rowniez ze zle robilem z podlewaniem. po mojej malej przygodzie z plecha na dnie papierowego kubeczka balem sie ze znowu to sie stanie i podlewalem 200-300ml na kazda 11l donice co 2-3 dni. Troche poczytalem i doczytalem zeby podlewac do momemtu az przeleje sie woda do spodeczka i dzisiaj z rana nalalem 1.5l na kazda z osobna. 

3.Minely juz 2 tygodnie wiec mysle ze juz najwyzsza pora i mam kolejne pytanie o trening. Dlatego kazdego prosze o opinie :)  

Chcialem zrobic delikatne lst i na wszystkich odrostach zrobic FIM lub Topping, pytanie tylko czy to dobry pomysl czy lepiej na odwrot? 

4. Inwestowac w siatke czy nie jest konieczna?

We wtorek wieczorem wrzuce zdjecie od gory do oceny czy to juz ten moment :) 

Edytowane przez Miłośnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemasz 😄 cieszę się ze mogłem nasunąć pare domysłów. Nie mam wielkiej jeszcze wiedzy ale mam już troszkę doświadczenia wiec cieszy mnie fakt ze mogę komus jakoś pomoc, chociaż nawet nasunąć pare idei 😄

a obszerna bo byłem zjarany, teraz z reszta tez hahaha taka przerwa hah

 

1. Jak najbardziej zgodzę się z tym co napisałeś. Ja miałem na myśli to ze jak wiatrak mocny (kupiłem 15w ma 2 tryby które prawie się nie różnią) w moim przypadku jak był skierowany na nie to trochę tajfun dla nich haha jeśli wieje tak ze zdecydujesz ze nic im się nie stanie a nawet będzie lepiej. Proste zrób tak! 

ja mam problem taki ze zrobiłem teraz grow z siatka i bałem się ze pod nią będzie wilgoć itd wiec dałem pod poziom wiatrak bo na gorze tez trochę nie miał miejsca 😄

i tak mimo ze warunki są wtedy kozak, zauważyłem ze roska jakaś smutna się wydaje. Przeczytałem raz ze jak wieje od spodu im to roski... ze tak powiem, słabo im się oddycha 😄 

Płęta jest taka ze co nam się wydaje najlepsze, nie zawsze może być najlepszym dla innych 😄

2.według mnie to nie był twój błąd. Pomysł inaczej, pleśń.. skąd mogła się wziąć skoro wszystko robiles okej?

Hahaha straciłem wenę zjarany hah dam odrazu moja odpowiedz- papierowe kubeczki! Chociaż są kwiatki w takich brązowych kartonowych... czy tylko używa się na germanizacje haha

mysle ze przez kubeczki papierowe wyszła plecha, myśle ze 300ml mimo ze 11l donice, to i tak jest spoko jak na takie małe roski.

lej wokół nich wtedy korzenie szukając wody rozrastają się 😄 

Potem jak dobrze pamietam 20% donicy tyle masz lac wody? Ja nie sugerowalem się tym hah ale jest to prawda. Lej im tyle względem ich wielkości, mała roska utopisz tyloma litrami 😄 np Lej zawsze mniej i zaobserwuj po jakim czasie to wypija.

potem niestety takie 3 litry codziennie potrafią wypić 😞

3/4. zdecyduj się co chcesz z nimi zrobić. Próbowałeś już różne metody? Znalazłeś ulubiona?
Lst zawsze się przydaje.  masz dużo miejsca? Puść je wolno! Fim? Nigdy mi nie wyszedł, za dużo czekania i roski były słabe, ale to moja wina wiec tobie może wyjść napewno lepiej, spróbuj ! Toping? Bardzo fajny, może razy 3 lub więcej 😄 robię to teraz, przeszedłem na siatkę i bardzo spodobała mi się ta metoda, ze względu ze trafiła w moje gusta modelowaniem, nadawaniem drogi życia dla roski hahaha i pare innych metod lolipoping scrog sog itd itp

wypróbuj wszystkie znajdź co najlepiej ci pasuje, nie zawsze kieruj się ilością z metra. Nawet 16g z roski potrafi sprawić frajdę 😄

o stary xd zem się rozpisał 😄

To są tylko moje domysły i spostrzeżenia, może być w nich wiele pomylen przez co przepraszam i fajnie by było gdyby ktoś mnie poprawił hah 

milego czytania! Mam nadzieje ze się przydalem do czegoś ;D

Edytowane przez AligatorOzi
Słownik telefonu trochę pomieszał, No i tez moja boba :D mam nadzieje ze w miarę czytelnie napisalem
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+