Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led Mars Hydro 300W. 1m2-AMNESIA|PURPLE HAZE|CRITICAL KUSH|GORILLA GLUE|AK47|LIBERTY HAZE


Recommended Posts

Dzieki Panowie za szybkie odpowiedzi :)

Jezeli chodzi o podlewanie to nie pamietam czy juz kiedys wspominalem ale zanim zaczalem przygode  to naczytalem sie o najwiekszych bledach poczatkujacych i tam bylo wlasnie o przelewaniu i gniciu korzeni. wzialem sobie to barrdzo do serca i podlewam co 4-5 dni. Teraz byl rekord czyli 6 dni wiec wyschly calkowicie. Dzisiaj poszlo 26 litrow wody z nawozami :)

Skoro obaj o tym napisaliscie to zmienie czestotliwosc podlewania z nadzieje ze nie bedzie problemow z gniciem. mysle ze 3 dni bedzie idealnie :) 

Troche mnie zalamales rysiu ale mam nadzieje ze jednak uda mi sie szybciej zebrac bo juz nie moge sie doczekac :) teraz relacje bede dawac co tydzien i ogarne jakis mikroskop. x30 wystarczy czy lepiej x60 albo nawet x120?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To prawda.

Najlepiej jak od początku flo mają cały czas wilgotno(ale wiadomo nie błoto).

Korzenie gniją jak nie mają dostępu do powietrza. Dlatego stosuje się perlit, doniczki mareriałowe/oddychające.

I dowiedziałem się, że te moje tabsy CO2 to właśnie stosuje się w takich przypadkach a nie jak ja na okrągło xD bo to i tak nic nie dało.

Edit:

@Miłośnik ja zawsze miałem problem z progresem podlewania i panny głodziłem albo przelewałem i miałem robactwo ;D Sposób z małymi dawkami i czekaniem aż przeschnie jest ok na weg. Ale na Flo to ja już staram się mieć cały czas powierzchnię wilgotną. Pod koniec podlewam niemal codziennie.

 

 

Edytowane przez ichikaru
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

 Witam kolejna aktualizacja :)

Dzień 84/51

Nie umiem robic tak fajnych zdjec jak wiekszosc z was ale niedlugo dojde do wprawy 😄

Mam nadzieje ze to co wstawiam teraz jest na tyle czytelne, ze bedziecie w stanie powiedziec czy idzie wszystko w dobrym kierunku :)

Musze jeszcze ogarnac jakas skrzynke na suszenie bo myslalem ze wszystko bede scinal w jeden dzien i w namiocie bede suszyc, a okazuje sie ze bedzie scinac na kilka razy i potrzebuje drugiego boxa 😞

1. co sadzicie o tych plamach na lisciach? niedobory calmag?W tej chwili daje 1ml/1l przy kazdym podlewaniu.

2. w tej chwili jade -  nawoz/nawoz/woda+calmag czyli 2x nawozy i 1x woda. myslicie ze tam gdzie jest wiekszosc brazowych wloskow to moge juz lac sama wode? nie jestem w stanie wstawic zdjecia trichomow bo musze kupic inny mikroskop pod telefon jak radzil @AligatorOzi :)

3. jakies dodatkowe wskazowki? moze wiecej nawozow?

PS. Zauwazylem ze ostatnio jak mowilem o filmiku to go nie wstawilem wiec teraz go wstawiam. Chodzilo mi o rozmieszczenie wiatrakow i ogolnie chcialem pokazac jak wszystko wyglada :) 

large.a.jpg.0805b8eead3f0b7656f5148ffaa21200.jpglarge.b.jpg.01e11fc98403bcb686cbc7d6cbeada2b.jpglarge.c.jpg.b98a32a4af05fb8c5646c96e95154ff2.jpglarge.d.jpg.e1bf1eedf872539595280f736122d478.jpglarge.f.jpg.e9e06ece3c6cbca98f3641f65c152d1e.jpglarge.g.jpg.079ed6ec6b22a98f45c55a818795ae0f.jpglarge.h.jpg.e9f1a03cdacfb49189e39679c27619c3.jpglarge.j.jpg.9ea33a85e8dfbc2203d154c9b93e9bf5.jpglarge.y.jpg.ca26fbbfebb5b4e73ba062162bafa75c.jpgfilmik.mp4

Edytowane przez Miłośnik
PS. filmik sprzed 3 tygodni
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim stadium najniższe? W sensie minimalne? Dawaj normalnie Max i na przemian z woda. Jeśli nie ma problemów to nie dawaj 2 nawozow. Bo ciężej będzie wyjjesc i dłużej curring by lepszy smak. 
calmag dawaj wtedy kiedy sama woda. Calmag podnosi ec dając ciagle z nawozami, zwłaszcza ze 2razy nawozy możesz przezprzypadek przyblokować roske i potem pokaże problemy a będziesz myślał ze to braki. 
 

te plamki wyglądają na braki fosforu, wiec nawet jak zaleczysz to nie znikną bo są to nieruchliwe czy jaktotam się nazywa, w sensie ze plamki zostaną nawet jak zaleczona. Ale to normalne w takim stadium. Po prostu sama wyjda i starość. Powinieneś mieć chyba mleczne trochimy. Jeszcze trochę i niedługo gotowe.

Chyba ze tak się dzieje tylko na samej gorze roski to możliwe ze za nisko lampa. Popatrz czy bananów nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uuuuu dorba dzieki za porade, dzisiaj podlalem juz Max i nastepne sama woda :)

I dzieki tez za informacje o lisciach 😄 

Na moje amatorskie oko zadnych bananow nie zauwazylem ale jutro jeszcze swiezym okiej zerkne jeszcze raz.

 

A co sadzisz o zdjeciu 1,5,6? te z brazowymi wloskami.

myslisz ze moge juz caly tydzien lac sama wode i scinka? Postaram sie jutro jakos ogarnac ta fotke gdzie bedzie trichomy widac.

To bedzie narazie tylko 1 krzaczek bo cala reszta jeszcze biale wlochy ma :)

Edytowane przez Miłośnik
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A sama woda mozesz podawać calmag w tym sensie:D

to nie na moje oko ocenić tylko twoje. Niestety będziesz potrzebował czegokolwiek do sprawdzenia trochimow i tym głównie się sugeruj kiedy ścinka. Podstawowa lektura poczytaj o mlecznych bursztynowych jakie maja wpływ itd.

Na 2 wydaje się ze dopiero rośnie chyba ze to odmiana haze skunk bo niektóre tak wyglądają .

zobacz trochimy, choć ja bym jeszcze z tydzień może 2 nawozy, zależy czy już łodygi się uginają, czy zauwuwazyles ze przestały puchnąć, i czy bursztynów z 30% przynajmniej. 
jesli myślisz ze już im starczy to jej normalne dawki na przemian z woda, nie wnikaj w niedobory bo właśnie chcesz by już wyjadały, na samej wodzie wyjedzą do końca byś miał wszystkie liscie wyschnięte i kosa 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+