Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED COB clu058 150W | Box 60x60 | AK47 / LSD / Bubblegum / Gorilla Glue - automaty


HanYs

Recommended Posts

1 godzinę temu, Dzik napisał:

It’s common to see a Phosphorus deficiency accompanied by the symptoms of a Calcium deficiency, as those nutrients interact with each other in the plant.

Może niedobór fosforu spowodowany deficytem wapnia?

Hm... może być, akurat też zastanawiałem się czy nie powinienem podać więcej wapnia bo za wiele go nie dostawały a kilka objawów by na to wskazywało. 

Z tego co na szybko wyczytałem to nie ma przeciwwskazań żeby podać wapń przez oprysk? Zalecana dawka Canna Mono Ca który posiadam to 1-2ml/L doglebowo, więc myślę dam im na szybko 0,5ml/L na oprysk?

 

EDIT:

Dobra, wyłączyłem lampę i zrobiłem oprysk z dawką 0,5ml/L i pH roztworu 7.0 - wyczytałem, że podając wapń dolistnie roztwór powinien mieć pH koło 7.2, ktoś potwierdzi na przyszłość?

Edytowane przez HanYs
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Dzik napisał:

It’s common to see a Phosphorus deficiency accompanied by the symptoms of a Calcium deficiency, as those nutrients interact with each other in the plant.

Może niedobór fosforu spowodowany deficytem wapnia?

Tak jak mówisz przerabiałem to cal maga daj im i potem pk 👍 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema.. płukanie rób jak najbardziej! sprawdziłem u siebie notatki..i na dwoje babka wróżyła: deficyt potasu mi wychodzi ,ew.mangan. Cokolwiek by to nie bylo.. działaj metodycznie:

* wyplucz glebę (najpierw trzeba pozbyc sie soli które mogą blokować wchłanianie poszczególnych pierwiastków)

* kompleksowe uzupełnianie

-Humus na poprawe flory bakteryjnej.

- Azot/nawoz na vega

- Potas,Fosfor/nawoz na flo

- Magnez

- Aminkowasy

- Mikroelemnty kazda firma ma cos na mikro. Polecam Track Mixa od Canna.

Jak dobrze popatrzysz to wszystko to w 3-4 produktach dostanidostaniesz. Na czas "uzupełnień" a czas goni lej 2 razy na dobe. Rano polowe dawki wody i nawozow .. wieczorem woda i reszte nawozow. Roślina lepiej przyswoi poszczególne substancję kiedy będzie ich mniej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Póki co wydaje się, że postęp został zatrzymany, brak widocznych zmian od rana więc narazie nic nie robię. W ciągu nocy zdążyła nieco zbrzydnąć, ale pewnie roślina potrzebowała trochę czasu na przyswojenie i użycie podanego wczoraj wieczorem wapnia przez oprysk. Zobaczę jak to będzie wyglądać jutro rano, jeśli dalej nic się nie będzie dziać to prawdopodobnie był to niedobór wapnia. Jeśli dalej będzie postępować to robię flusha i podaję nowe dawki nawozów.

Co do manganu - bardziej by mi to podchodziło pod jego przedawkowanie niż niedobór, ale opierając się tylko i wyłącznie na opisach i zdjęciach z neta a nie z mojego doświadczenia którego nie mam. Regularnie dostawały ostatnio Trace Mix'a więc nie powinno być jego niedoborów (jak i innych mikroelementów). Co innego z wapniem właśnie którego w Trace Mix'ie nie ma. 

Ta Gorilla była dość z tyłu za resztą krzaków prawdopodobnie przez złamanie na samym początku, ale ostatnie dni ładnie się zabrała z kwiatkami, są dość regularne, dużo ich i co raz bardziej zaczynają puchnąć, na dobrą sprawę ilościowo może jeszcze wyjść najlepiej ze wszystkich. Stąd też nagłe niedobory pewnie.

Będę informował o postępie sprawy na bieżąco.

Dzięki wszystkim za takie zaangażowanie! Jak pisałem wcześniej wasza pomoc jest nieoceniona! :panowie:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No ziom to moze byc te wapno..daje takie same plamy co znaczny deficyt potasu. Wapno nie może byc wchłonięte przez roślinę gdy jest za dużo jonów amonowych potasu,magnezu lub sodu oraz co ciekawe za niska lub wysoka wartość wzgledna wilgotności.

Na przyszłość odpuść sobie lightmixy bo to shit jest. Bogata ziemie to nie ma deficytów pierwiastków, zwłaszcza tych śladowych. 

Gdy malolaty zaczynaja kwitnąc...jakis tydzien..poltora po tym jak konczy sie papu zawarte w glebie( Canna- 2 tygodnie) posypuję wierzchnia warstwe gleby dolomitem 50 i dodaje z 1-2kg humusu zeby zrewitalizowac podłoże pod faze kwitnienia. 

Edytowane przez zgREDex
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oficjalnie potwierdzam - przyczyną problemu był niedobór wapnia. Tak więc panowie @Dzik i @bortek zostają wyróżnieni (wirtualnym) orderem "TrueGrower" - gratulacje i dzięki!

Po oprysku z wapnia (0,5ml/L Canna Mono Ca) objawy ustąpiły. Na doglebowe podanie Ca Gorilla jeszcze musi poczekać bo ma trochę mokro w glebie przez ten przelew, ale pozostałe dzisiaj dostały prewencyjnie.

Dostałem dzisiaj miernik EC (PPM) i podlewałem krzaki i teraz tak:

1. PPM gotowego roztworu do podlania wyszło mi 2000 (EC 4.0 mS) przy nieco "obniżonych" (z 8-10ml na 5ml/L, zalecana maksymalna to 4ml/L) dawkach Grow i Bloom z zestawu pH Perfect. Chyba trochę za dużo? Z tego co wyczytałem to krzaki mogą przyjąć ok. 1000-1600ppm na dobę, ale jak to się ma do ppm/ec roztworu bo nie bardzo rozumiem? Jaki powinien być optymalnie?

2. Czym się różnią drogie (300zl +) mierniki EC od tych tanich (50zl)? Dokładność ta sama, zakres pomiaru taki sam, więc tylko jakością wykonania i tym jak długo posłuży? Zamówiłem taki za 50zł póki co.

Moje spostrzeżenia co do krzaków:

Zapach - najbardziej zaskoczył mnie Bubblegum bo spodziewałem się słodkiego, balonowego zapachu a tutaj - Orzech laskowy! 😲 No co otwieram boxa to czuje orzechy! Bardzo fajny zapach!

AK47 jakoś tak "leśnie" - sosna czy coś takiego. LSD podobnie, ale jednak nieco bardziej "chemicznie" i słabiej. Gorilla Glue póki co pachnie bardzo słabo więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Za to chyba zaczyna pokazywać swoje geny - te "pręciki/włoski" (zapomniałem fachowej nazwy a nie chce mi się szukać 🙄) są w porównaniu z resztą bardzo grube i długie, zaczyna ładnie się zbijać i puchnąć. A pomyśleć, że chciałem ją spisać na straty po złamaniu na samym początku...

 

Trichomy - AK47 jest chyba najbliżej ścinki, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Trichomy dopiero co po niektóre zaczynają się robić mleczne. Jakie są wasze szacunki? Ze 3 tygodnie jeszcze? Myślę czy by nie dorzucić już tej świetlówki UVB (13W) nad nią - a niech się trochę napromieniuje... tylko co z resztą krzaków jeśli trochę wcześniej dostaną dawkę UVB? Chyba im nie zaszkodzi...

Tyle póki co mojego wywodu.

PS. Chciałbym napisać "z fartem", ale uj go wie co to znaczy i skąd się wzieło, ktoś wyjaśni? (Kto pyta jest głupi przez 5min, kto nie pyta pozostaje głupim przez całe życie 😶)

Edytowane przez HanYs
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chyba natrafiłem na bardziej dogłębne rozwiązanie mojego problemu. Przy okazji zgłębiania wiedzy na temat EC/PPM przypadkiem znalazłem wykres przedstawiający przyswajalność poszczególnych składników w zależności od wartości pH i wydaje się, że to jest właśnie to, czego potrzebowałem. Ostatnimi czasy problem miałem z magnezem i wapniem (w minimalnym stopniu również z fosforem, potas z kolei to jak już wiemy wynik niedoboru wapnia) czyli składnikami które są ciężko przyswajalne w pH poniżej 6.5 (przy uprawie w glebie) a ja zawsze podlewam roztworem o pH 6.0 lub maksymalnie 6.2 - a to dlatego (o czym wiem dopiero teraz) że na samym początku natrafiłem na informację o wartościach pH ale dla uprawy hydroponicznej które powinny oscylować w zakresie 5.5-6.1 zamiast dla gleby... Nie miałem pojęcia, że te wartości się różnią i nie zwróciłem na to kompletnie uwagi, tak miałem zakodowane w głowie i nie drążyłem tematu. :Facepalm:

Gleba na początku miała pH ok. 7.0 lub nieco poniżej (czemu się dziwiłem, bo to gleba dla MJ...), po długim czasie podlewania takim a nie innym roztworem pH gleby spadło poniżej 6.5 i nagle zaczęły się powyższe problemy...

Nadmiar Manganu o którym pisałem kilka postów wcześniej też się zgadza (i pasuje do objawów) bo łatwo rozpuszcza się i przyswaja w niskim pH.

Z kolei objawy brązowiejących żyłek liści to objawy nadmiaru (z tego samego powodu co Mangan) Żelaza.

Teraz wszystko układa się w logiczną całość.

Czuję się olśniony!

Na przyszłość potrzebuję więcej :google:

 

Ważne pytanie:

Czy jeśli teraz podniosę pH odblokowując nagromadzone składniki nie "zaatakują" one ze skumulowaną siłą co może doprowadzić do przenawożenia? Może lepiej przelać je trochę czystą wodą o wysokim pH - podniosę pH gleby i wypłuczę sole jednocześnie?

large.2qwer.gif.d6e21f4e35705ee3718f8e2aa6bd9032.gif

Edytowane przez HanYs
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak właśnie się może stać że teraz przenawozenie się pokaże. Przelanie donic troszkę pomoże jednak ziemia buforuje dużo składników dlatego będziesz musiał poczekać z podawaniem jedzenia jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+