Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zkittlez, Cookie Kush, Purple haze, Amnesia <- Feminizowane | LED Samsung LM301H 240W


Recommended Posts

6 godzin temu, Goku napisał:

Wiesz że led ledowi nie równy .

Co masz za leda?

6x citzen clu 038 jak dobrze pamiętam. 0.6 ampera i 35 woltów na diodę. Jakieś 126 watów i reszta power ledy czerwone i niebieskie.Jak kiedyś je położyłem zapalone na prześcieradle, to dziury wypaliło w kilka sekund od tych citizenów. Takie gorące. A jakieś 10 cm od nich już mogą spokojnie szczyty być i nic im się nie dzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To masz inne 

56 minut temu, Rysiu napisał:

6x citzen clu 038 jak dobrze pamiętam. 0.6 ampera i 35 woltów na diodę. Jakieś 126 watów i reszta power ledy czerwone i niebieskie.Jak kiedyś je położyłem zapalone na prześcieradle, to dziury wypaliło w kilka sekund od tych citizenów. Takie gorące. A jakieś 10 cm od nich już mogą spokojnie szczyty być i nic im się nie dzieje.

To masz inne . 10 cm możesz trzymać nad szczytami ale roślin kwitnących pewnie .

Z clu mam clu048 i clu058

I przy tym świetle jak dam dużo energii  i nisko to widzę że im to  szkodzi . Robią się blade bardzo ściśle rosną bardzo małe przerwy między węzłami. Albo praktycznie brak przerwy  spowolniony wzrost Liście powyginane jakby oklapniętne ale dla mnie to one próbują same odsunąć się od światła .

Po dłuższym czasie zaczynają się pojawiać plamy i martwica 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja nigdy nie miałem takich problemów. Nie mam żadnej regulacji mocy. Załączam panel od razu na całą moc, wieszam ze  30cm nad roślinkami i od pierwszych listków utrzymuję taką wysokość. No chyba, że za bardzo trochę urosną to już nie mogę panelu podnieść i muszę je zginać lub na bok odginać. Panel mogę max na jakieś 120cm  podnieść. 

Ale jak ona by tu dała 30W, na te 0,36m, to to jest w ch.. mało na taką powierzchnię. Nawet z dobrego leda. 

Edytowane przez Rysiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To prawda to co @Goku pisze. Od początku powinno się jechać mniej watt. Powód? duża ilość światła hamuje wzrost planta. Nie rozwija się tak szybko żeby gromadzić więcej światła bo ma go aż nadmiar.

Ja sam na początek daje 50w i ustawiam wysoko lampę żeby dziewczyny poszybowały łodygami do góry w pierwsze kilka dni a potem obniżam (dalej na 50w) do momentu aż liście podczas świecenia będą wyciągnięte do góry w poszukiwaniu światła (taki lekki niedostatek)

Led ledowi nie równy bo różnią się wydajnością diod do tego rodzajów led jest w cholerę.

Ja sam mam 2 rodzaje paneli led. Jeden z przełącznikiem weg/flo (diody 3w) i 2x full spectrum gdzie diody mają po 5w

Dodatkowo każda lampa led wymaga wyczucia odległości na każdy etap jej życia. 

Po kilku przygodach z led idzie już perfekcyjnie wyczuć odległości. 

Ogólnie fajnie że wybrałaś Ledy bo choć drogie to bardzo wydajne i tanie w utrzymaniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka :D

kolejny update roslinek,

Dzien 12

Zkittlez nadal zapierdziela najbardziej, pozostale dwie sa okej, ale... ta biedna Amnesia :(

na tej fotce 4 roslinek wlasnie ta najmniejsza to Amnesia. W necie szukałam podobnych schorzen, wyczytalam ze to stres, od goraca, slaba wilgotnosc. Ale troche tego nie czaje, bo rosliny traktuje tak samo, a tylko ta jedna odmawia posluszenstwa, moze kwestia nosiona? nie wiem

Ale powiem wam, ze od 4 dni temperatura w boxie wynosi 25C a wilgotnosc to okolo 50-80% . Lampa chodzi na 80W . We wczesniejszym growlogu mialam lampe ktora od poczatku do konca miala 60W ustawione ( czyli max jej mozliwosci, nie bylo mozliwosci regulacji nawet bo chinol) no i przy tych 60w slabiutkie wyrosly, stad moje obawy co do zmniejszania mocy mojej obecnej lampy.

Jakies porady jak ratowac Amnesie? Nie wiem czym podlewac nawozami czy zwykla woda. Dodam ze ostatnio podlewalam roslinki 4 dni temu voodoo juice.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+