Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zkittlez, Cookie Kush, Purple haze, Amnesia <- Feminizowane | LED Samsung LM301H 240W


Recommended Posts

Ja mieszałem nawozy z AN i nie było problemu. Chociaż czy wszystkie ze sobą, to już nie pamiętam. Trzeba by sprawdzić na stronie AN. Ale chyba można, z tego co kojarzę tam jest jakaś formuła ph perfect i można je mieszać. Ale lepiej sprawdź na stronie.

Edytowane przez Rysiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

siemka,

Niestety z roślinkami jest słabo.... wg internetu przelałam? chyba. co mnie w sumie mega dziwi :( bo od momentu przesadzenia w docelowe donice ( donica ma okolo 5 litra pojemnosci ) byly podlewane 18.04 - 200ml wody ph 5,9( z nawozem voodoo juice ) na kazda donice . Nastepnie podlewalam 22lub 23.04 - tez po 200ml ph 5,8 wody na donice ( z nawozem voodoo juice + zestaw bio micro bloom) . i w sumie juz jakos od soboty ( 25.04 ) sobie wisza liscie :( . Jak to zobaczylam to podlalam jeszcze jakos okolo 100ml na donice, bo myslalam ze je przesuszylam. Nie wiem co sie zadzialo... brak tlenu ? moze przez nawilzacz nie ma tlenu i woda z donic nie parowala ? Teraz wyjelam nawilzacz powietrza, podkrecilam moc lampy z 70w na 120w, wlozylam dodatkowo wentylator pokojowy i otworzylam drzwi boxa.

Nie sugerujcie sie moimi domyslami, moze ktos wpadnie na jakis lepszy pomysl i pomoze rozwiazac moj problem, szkoda mi wyrzucic biedactwa do kosza :(((((

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A donica jest ciężka tak jak zaraz po podlaniu, czy lekka tak jak gdy wsypałaś do niej ziemię na początku? Jak dla mnie, to ta ziemia wygląda na suchą. Raczej wody im brakuje właśnie. Od 18.04 0.5 litra na doniczkę, to w sumie przez 12 dni dostały po 2 kubki wody. To nie jest dużo. Wręcz mało bym powiedział.

Ja przy doniczkach 5 litrowych leję po 0.5 litra przy jednym podlaniu. Jak są już wyrośnięte to nawet co 2 dzień. 

Sprawdzam jak ciężka jest doniczka zaraz po podlaniu i potem patrzę kiedy się wyraźnie lżejsza robi. I wtedy znowu podlewam. Lub jak mają opadnięte liście.

Ona takie oklapnięte, jakby im właśnie wody brakowało. Chyba, że w boxie jest jakaś zajebiście duża temperatura. Ale raczej brak wody a nie przelanie. Podlałbym po 0.5 litra na doniczkę i odczekał dobę.

Edytowane przez Rysiu
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Racja @Rysiu. Usychają. Mają małą wilgoć. Niektórzy początkujący zapominają, że podlewanie jest progresywne i z każdym dniem trzeba podlewać coraz więcej. P.S. Strasznie małe te donice. I obawiam się że na flo będzie problem z wydłużaniem się fazy flo.

Nawilżasz albo spryskiwacz!!!!

Wody!!! koniecznie odstanej 24h.

Oprysk z alg też wiele zrobi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ehhh, to byl brak wody, mieliscie racje @Rysiu @ichikaru . Lipa straszna, bo w necie patrzylam fotki i tak wygladaly przelane rosliny... i zaognilam bo faktycznie jak oklaply to dopiero po 5 dniach zostaly podlane zamiast od razu :( .

Ale rosliny zostaly juz podlane wczoraj i wstaly ponownie. takze jest dobrze, ale szkoda bo rosliny odczuja to juz widze ze przystopowaly ze wzrostem :( ale mam nadzieje ze jakos jeszcze sie odbija, przedluze wege po prostu i powinny nadrobic te pare straconych dni.

Z tym podlewaniem to tez jazda, przy ostatnim grow nie mialam takich problemow, ale lampa byla slaba i woda z donicy az tak nie parowala. Wiec teraz musze podlewac dwa razy wiecej i czesciej, postaram znalezc sie zloty srodek xD .

Co do doniczek, to chyba faktycznie beda za male, zobacze jak beda rosly, bo gdy przerosna boxa, to bede musiala faktycznie zmienic boxa i donice.

@ichikaru a jaki oprysk z alg masz na mysli ? Z tego nawozu alga-mic co posiadam ? i jaki oprysk na liscie czy ziemie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Goku swoja droga zmniejszylam moc lampy w boxie, chodzi na 30W od wczoraj i mam wrazenie ze "pieterka" zaczynaja miec wieksza odleglosc od siebie, takze miales racje co do lampy, dzieki za pomoc. To w sumie pierwszy grow na mocnej lampie, takze nadal sie ucze w sumie :D . Tylko teraz sie zastanawiam po co kupowalam lampe 240W XD no i w sumie kiedy moge ja przelaczyc na wyzsze W, boli mnie ze moc lampy sie marnuje haha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

38 minut temu, Alicja napisał:

bo gdy przerosna boxa, to bede musiala faktycznie zmienic boxa i donice.

 

31 minut temu, Alicja napisał:

swoja droga zmniejszylam moc lampy w boxie, chodzi na 30W od wczoraj i mam wrazenie ze "pieterka" zaczynaja miec wieksza odleglosc od siebie, 

Jedno kłóci się z drugim. Dlatego nie zmniejszałbym mocy lampy. Mało światła, to rośliny się wyciągają, robią się większe odstępy między piętrami,  bo chcą "iść" w stronę światła. Większa moc, więcej światła, rośliny tak się nie wyciągają, mniejsze odstępy między piętrami.

Masz niskiego boxa, więc lepiej żeby rośliny też były niższe, żeby się nie wyciągały. Możesz śmiało lecieć na tych około 80-100W. No chyba, że już jesteś pewna, że będziesz chciała przenosić to do wyższego boxa. 

Ja bym zostawił w tych doniczkach, z mocą 80-100W i główny szczyt ściągał jakimś sznurkiem do ziemi. Wtedy tak wysoko się nie wybije, moc pójdzie w boczne odrosty i zrobi się fajny gęsty las topów.

Edytowane przez Rysiu
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak z innej banki, póki są na wegu i nie śmierdzą to nie musisz trzymać w boxie małym i mieć takie problemy. Ja mam mocna lampe i nigdy nie zmieniałem jej mocy tylko odległość od rosiek. Znajdź jakieś miejsce w szafie lub nawet karton duży zamotaj. Zrób Ala boxa na weg i nie bd miała problemów. Potem treningi itp zaczną mieć odpowiednia wielkość i zaczną kwitnąć to spowrotem do boxa oryginalnego i tyle:D

Edit: moj pierwszy box był zrobiony z dużego kartonu obłożyłem go tym kocem odlbyskowym na zimno (nie pamietam jak się to nazywa) i przy pomocy krzesła wisząca lampa 😄

Edytowane przez AligatorOzi
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Alicja napisał:

@ichikaru a jaki oprysk z alg masz na mysli ? Z tego nawozu alga-mic co posiadam ? i jaki oprysk na liscie czy ziemie?

Zrób roztwór 1-1,5mml/1l wody i spryskaj liście co tydzień. To je trochę odświeży.

Alga-mic możeś śmiało pryskać i ziemię i liście. Ja to stosuje jako zamiennik Grow na weg.

 

Ogólnie nie jest źle. Zawsze jest lepiej trochę przesuszyć niż przelać 🙂

Edytowane przez ichikaru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiu lampa teraz chodzi na 60W , wszystko jest okej tak mi sie wydaje :D .  @AligatorOzi wole zostawic to na razie w boxie, mam tam ladnie zrobiona wentylacje, stelaz na lampe i jest w miare szczelny ten box .

@ichikaru zrobilam taki oprysk, dzieki za info, bo wlasnie jak mam te inne nawozy nie wiedzialam do czego wykorzystac algamic, ale teraz bede wiedziala :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+