Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL ganjafarmer.com.pl

HanYs

User
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

HanYs last won the day on January 15

HanYs had the most liked content!

Community Reputation

64

Recent Profile Visitors

1,620 profile views
 1. PODSUMOWANIE AK47: Ścięta w dniu: 83 Mokrego: 200g Odpadów: 16g Suchego: 38g LSD: Ścięta w dniu: 90 Mokrego: 276g Odpadów: 70g Suchego: 58g Bubblegum: Ścięta w dniu: 91 Mokrego: 230g Odpadów: 80g Suchego: 47g Gorilla Glue: Ścięta w dniu: 91 Mokrego: 275g Odpadów: 91g Suchego: 52g Razem suchego: 195g Masła z odpadów: ok. 230g A więc jak widać grow zostało zakończone, jestem zadowolony, że w ogóle udało mi się je doprowadzić do końca i doszły wszystkie krzaki. Z ilości jestem również zadowolony chociaż z pewnością dałoby się wyciągnąć sporo więcej gdyby nie kilka moich głupich błędów. Póki co próbowałem AK i z mocy jestem bardzo zadowolony chociaż jest to genetycznie najsłabszy krzak (ok. 15% THC) tak więc jestem ciekawy pozostałych które mają w teorii 20-24%. Smak - w porządku, nie drapie mocno po gardle aczkolwiek nic specjalnego. Masełko z AK47 - odpadów było zaledwie 16g i wyszło z tego jakies 30g masła, skonsumowałem 5g rozpuszczając w mleku i było troszkę za mocno, myślę, że 3-4g byłoby idealnie. Z pozostałych krzaków wyszło 205g masła które teoretycznie powinno być dużo mocniejsze po pierwsze ze względu na genetykę krzaków a po drugie ze względu na większą ilość popcornu w odpadach, przy AK były praktycznie same liście przytopowe. Do przetestowania na dniach. Ogromne podziękowania wszystkim którzy wypowiadali się w temacie i pomagali bo bez Was pewnie bym tego grow nie dokończył! Oby wam bóg w plonach wynagrodził! Nie wiem kiedy wezmę się za kolejną uprawę, póki co muszę się zająć tym co mam. Zdjęć mało bo wszystko robione w pośpiechu 🙂 Gorilla Glue Bubblegum: LSD:
 2. HanYs

  Indoor - pierwsza uprawa

  Nazwa nasion i producenta: AK47 Auto / LSD Auto / Bubblegum Auto / Gorilla Glue Auto (po 1 sztuce) - TanieSianie.pl Rodzaj i moc lamp: Citizen clu058 150W z potencjometrem Fotoperiod (czas świecenia): 20/4, później - nie wiem Namiot uprawowy / growbox, wymiary: RoyalRoom C60 60x60x160cm Rodzaj podłoża i wielkość donic: Donice kwadratowe 11L 25x25x25cm, ziemia Plagron Lightmix 50L Nawozy: Advanced Nutrients Grow/Micro/Bloom Ph Perfect (zestaw) + Atami Bloombastic Wentylacja, przepustowość (m3/h): Filtr węglowy 150-200m3/h, wentylator 243m3/h + regulator obrotów (kupiony celowo z zapasem mocy) Dodatkowe informacje: Moja pierwsza uprawa
 3. A jakie nawozy stosujesz? Organiczne? Na ogół mikoryza raczej nie powoduje rozrostu korzeni jako tako a jedynie ułatwia pobieranie przez korzenie poszczególnych składników. Wręcz wydaje mi się (tylko mi sie wydaje), że w niektórych sytuacjach nawet może nieco przyhamować ich rozwój przez to, że roślinie jest już łatwo pobierać składniki i wodę przez korzenie dzięki mikoryzie więc nie jest tak pobudzona do ich rozrostu. Myślę, że dużo ważniejszą rolę odgrywa tutaj umiejętne podlewanie w początkowej fazie i dodatkowo jakieś nawozy na rozwój korzeni.
 4. Niestety nie zrobiłem, ale było licho. Po wyciągnięciu z doniczki były tak cienkie, że nie było ich prawie widać, myślałem że głębiej będą nieco grubsze, ale prawie aż do samej łodygi było podobnie. Sporo, ale cieniutkich. Nie wiem jaki wpływ na to miało podanie mikoryzy (dokładnie 10 grudnia) - bardziej do testów, chociaż wiem, że przy nawozach mineralnych nie powinno się lub jest bezcelowe jej podawanie. Gorilla też dostała, LSD i Bubblegum nie, więc na koniec porównam czy i jaki wpływ to miało.
 5. AK47 została wczoraj ścięta. Większość trichomów mleczna, kilka przezroczystych. Mokrego wyszło 201g. Z odpadów których było malutko (ok. 20g) zrobiłem masło - do przetestowania kiedyś tam. Topów dużo, ale małych, jeden główny szczyt dość gruby. Bryła korzeniowa - wg. mnie słabo, korzenie bardzo cieniutkie. Następnym razem muszę bardziej nad nią popracować. I tyle. Czekamy na resztę krzaków.
 6. Dzień 81/57 flo Zarzucam kilka fotek aktualnego stanu. AK47 - do ścinki na dniach, 80% mlecznych, trochę jeszcze potrzymam jako że trochę późno dostała flusha. Ładnie się teraz oszroniła, nie wiem czy to nie zasługa świetlówki UVB 13W która zawisła bezpośrednio nad nią 2 dni temu. Na ogół najmniejsza, ale najładniejsza. LSD - tak jak AK, ok. 80% mlecznych, do ścinki na dniach. Nie jest tak ładnie oszroniona, wydaje mi się, że mocno przyhamowała z puchnięciem i ogólnym rozwojem od czasu kiedy tak zbrązowiała (niedobór magnezu) i straciła sporo "aktywnej" powierzchni liści, ale tak czy inaczej jest duża a topy dość grube. Bubblegum - jeszcze potrzebuje trochę czasu, ale będzie następna w kolejce. Również jest po flushu. Gorilla Glue - ta będzie ostatnia, ale nie wiem czy nie będzie z niej największego plonu, już teraz topy są duże i grube a myślę, że został jej jeszcze przynajmniej tydzien lub dwa (jak myślicie?). Trichomy dopiero zaczynają się tak naprawdę mnożyć. Ostatnie zdjęcie - lewa góra Gorilla, lewy dół LSD, prawa góra AK47, prawy dół Bubblegum.
 7. Tyle, że wolałbym bardziej energiczny haj od dobrego smaku jeśli już mam wybierać. Jak szybko mniej, więcej trichomy przejdą na brązowe?
 8. Panowie, chyba nieco spóźniłem się ze ścinką tj. AK47 i LSD już właściwie są do ścinki - większość trichomów jest mlecznych, gdzieniegdzie jeszcze przezroczyste i na mniej więcej takim etapie chciałbym ścinać tylko, że nie dałem im czasu na flusha. Ile mniej więcej musiałoby minąć czasu żeby trichomy zaczęły przechodzić na brązowawe? Zastanawiam się, czy jeszcze kilka dni je przetrzymać żeby się oczyściły z nawozów.
 9. Ok. 40cm od najwyższego szczytu a mocn na 80% (ok. 120W). Dyskutowaliśmy czy mógłbym obniżyć lampę bardziej przy zachowaniu mocy - próbowałem, do ok. 30cm, ale już było za mocne, liście już na drugi dzień zaczęły się lekko wywijać więc podniosłem z powrotem. Myślę, że jeśli masz gęsto to spokojnie możesz przyciąć, tylko zacznij po trochu stopniowo co kilka dni żeby się przyzwyczaiły do takiego zabiegu. Ja też akurat coś koło 36 dnia przycinałem pierwszy raz (9 strona tego tematu) chociaż wydaje mi się, że mogłem się wziąć za to nieco wcześniej bo wtedy to już był mocny busz.
 10. Chyba natrafiłem na bardziej dogłębne rozwiązanie mojego problemu. Przy okazji zgłębiania wiedzy na temat EC/PPM przypadkiem znalazłem wykres przedstawiający przyswajalność poszczególnych składników w zależności od wartości pH i wydaje się, że to jest właśnie to, czego potrzebowałem. Ostatnimi czasy problem miałem z magnezem i wapniem (w minimalnym stopniu również z fosforem, potas z kolei to jak już wiemy wynik niedoboru wapnia) czyli składnikami które są ciężko przyswajalne w pH poniżej 6.5 (przy uprawie w glebie) a ja zawsze podlewam roztworem o pH 6.0 lub maksymalnie 6.2 - a to dlatego (o czym wiem dopiero teraz) że na samym początku natrafiłem na informację o wartościach pH ale dla uprawy hydroponicznej które powinny oscylować w zakresie 5.5-6.1 zamiast dla gleby... Nie miałem pojęcia, że te wartości się różnią i nie zwróciłem na to kompletnie uwagi, tak miałem zakodowane w głowie i nie drążyłem tematu. Gleba na początku miała pH ok. 7.0 lub nieco poniżej (czemu się dziwiłem, bo to gleba dla MJ...), po długim czasie podlewania takim a nie innym roztworem pH gleby spadło poniżej 6.5 i nagle zaczęły się powyższe problemy... Nadmiar Manganu o którym pisałem kilka postów wcześniej też się zgadza (i pasuje do objawów) bo łatwo rozpuszcza się i przyswaja w niskim pH. Z kolei objawy brązowiejących żyłek liści to objawy nadmiaru (z tego samego powodu co Mangan) Żelaza. Teraz wszystko układa się w logiczną całość. Czuję się olśniony! Na przyszłość potrzebuję więcej Ważne pytanie: Czy jeśli teraz podniosę pH odblokowując nagromadzone składniki nie "zaatakują" one ze skumulowaną siłą co może doprowadzić do przenawożenia? Może lepiej przelać je trochę czystą wodą o wysokim pH - podniosę pH gleby i wypłuczę sole jednocześnie?
 11. HanYs

  2qwer.gif

 12. Oficjalnie potwierdzam - przyczyną problemu był niedobór wapnia. Tak więc panowie @Dzik i @bortek zostają wyróżnieni (wirtualnym) orderem "TrueGrower" - gratulacje i dzięki! Po oprysku z wapnia (0,5ml/L Canna Mono Ca) objawy ustąpiły. Na doglebowe podanie Ca Gorilla jeszcze musi poczekać bo ma trochę mokro w glebie przez ten przelew, ale pozostałe dzisiaj dostały prewencyjnie. Dostałem dzisiaj miernik EC (PPM) i podlewałem krzaki i teraz tak: 1. PPM gotowego roztworu do podlania wyszło mi 2000 (EC 4.0 mS) przy nieco "obniżonych" (z 8-10ml na 5ml/L, zalecana maksymalna to 4ml/L) dawkach Grow i Bloom z zestawu pH Perfect. Chyba trochę za dużo? Z tego co wyczytałem to krzaki mogą przyjąć ok. 1000-1600ppm na dobę, ale jak to się ma do ppm/ec roztworu bo nie bardzo rozumiem? Jaki powinien być optymalnie? 2. Czym się różnią drogie (300zl +) mierniki EC od tych tanich (50zl)? Dokładność ta sama, zakres pomiaru taki sam, więc tylko jakością wykonania i tym jak długo posłuży? Zamówiłem taki za 50zł póki co. Moje spostrzeżenia co do krzaków: Zapach - najbardziej zaskoczył mnie Bubblegum bo spodziewałem się słodkiego, balonowego zapachu a tutaj - Orzech laskowy! 😲 No co otwieram boxa to czuje orzechy! Bardzo fajny zapach! AK47 jakoś tak "leśnie" - sosna czy coś takiego. LSD podobnie, ale jednak nieco bardziej "chemicznie" i słabiej. Gorilla Glue póki co pachnie bardzo słabo więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Za to chyba zaczyna pokazywać swoje geny - te "pręciki/włoski" (zapomniałem fachowej nazwy a nie chce mi się szukać 🙄) są w porównaniu z resztą bardzo grube i długie, zaczyna ładnie się zbijać i puchnąć. A pomyśleć, że chciałem ją spisać na straty po złamaniu na samym początku... Trichomy - AK47 jest chyba najbliżej ścinki, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Trichomy dopiero co po niektóre zaczynają się robić mleczne. Jakie są wasze szacunki? Ze 3 tygodnie jeszcze? Myślę czy by nie dorzucić już tej świetlówki UVB (13W) nad nią - a niech się trochę napromieniuje... tylko co z resztą krzaków jeśli trochę wcześniej dostaną dawkę UVB? Chyba im nie zaszkodzi... Tyle póki co mojego wywodu. PS. Chciałbym napisać "z fartem", ale uj go wie co to znaczy i skąd się wzieło, ktoś wyjaśni? (Kto pyta jest głupi przez 5min, kto nie pyta pozostaje głupim przez całe życie 😶)
 13. Póki co wydaje się, że postęp został zatrzymany, brak widocznych zmian od rana więc narazie nic nie robię. W ciągu nocy zdążyła nieco zbrzydnąć, ale pewnie roślina potrzebowała trochę czasu na przyswojenie i użycie podanego wczoraj wieczorem wapnia przez oprysk. Zobaczę jak to będzie wyglądać jutro rano, jeśli dalej nic się nie będzie dziać to prawdopodobnie był to niedobór wapnia. Jeśli dalej będzie postępować to robię flusha i podaję nowe dawki nawozów. Co do manganu - bardziej by mi to podchodziło pod jego przedawkowanie niż niedobór, ale opierając się tylko i wyłącznie na opisach i zdjęciach z neta a nie z mojego doświadczenia którego nie mam. Regularnie dostawały ostatnio Trace Mix'a więc nie powinno być jego niedoborów (jak i innych mikroelementów). Co innego z wapniem właśnie którego w Trace Mix'ie nie ma. Ta Gorilla była dość z tyłu za resztą krzaków prawdopodobnie przez złamanie na samym początku, ale ostatnie dni ładnie się zabrała z kwiatkami, są dość regularne, dużo ich i co raz bardziej zaczynają puchnąć, na dobrą sprawę ilościowo może jeszcze wyjść najlepiej ze wszystkich. Stąd też nagłe niedobory pewnie. Będę informował o postępie sprawy na bieżąco. Dzięki wszystkim za takie zaangażowanie! Jak pisałem wcześniej wasza pomoc jest nieoceniona!
 14. Hm... może być, akurat też zastanawiałem się czy nie powinienem podać więcej wapnia bo za wiele go nie dostawały a kilka objawów by na to wskazywało. Z tego co na szybko wyczytałem to nie ma przeciwwskazań żeby podać wapń przez oprysk? Zalecana dawka Canna Mono Ca który posiadam to 1-2ml/L doglebowo, więc myślę dam im na szybko 0,5ml/L na oprysk? EDIT: Dobra, wyłączyłem lampę i zrobiłem oprysk z dawką 0,5ml/L i pH roztworu 7.0 - wyczytałem, że podając wapń dolistnie roztwór powinien mieć pH koło 7.2, ktoś potwierdzi na przyszłość?
 15. Lampę podniosłem, miernik EC zamówiłem, ale przyjdzie dopiero w środę najwcześniej, w okolicy nie znalazłem żadnego na miejscu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+