Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED COB clu058 150W | Box 60x60 | AK47 / LSD / Bubblegum / Gorilla Glue - automaty


HanYs

Recommended Posts

Dzień 40/17 flo

 

Zdjęcia po 3 dniach obcinania po trochu głównie od góry w dół w celu dopuszczenia światła niżej. Od razu jaśniej 🙂

Trochę może przegiąłem i za dużo w za krótkim czasie wyciąłem bo było to ich pierwsze cięcie, ale nie widać póki co żeby im to zaszkodziło.

Poza tym - prawie każdy krzak ma dalej żółte końcówki młodych liści, już nieco mniej niż jeszcze kilka dni temu, ale wciąż. Na zdjęciach tego nawet nie widać, ale mnie to irytuje. Z pewnością jest to niedobór, ale nie mogę dojść czego konkretnie. Ostatnie dwa podlania były z nawozami (nigdy na pełnych dawkach) i chyba kolejne jutro znowu trochę im dam, później jedno bez a następnie na pełnej dawce.

Dotarł osuszacz (10L/24h) i chujowina z nim. Postawiłem na zewnątrz i podłączyłem przewodami wentylacyjnymi tworząc zamknięty układ, ale idąc na pełnych obrotach non stop przy wyłączonym went. wyciągającym obniżył wilg. do ok 54%, może i jeszcze dałby radę, ale bierze to 260W więc zdecydowanie nie opłaca się trzymać tego włączonego non stop. "Projekt" upadł. Taniej wychodzi gdy ogrzewacz trochę dodmucha ciepłego od czasu do czasu przy zwiększonych obrotach wyciągającego.

Kolejny zamysł to regulator obrotów na WiFi pod wyciągający i skonfigurowanie go pod openHAB'em tak żeby utrzymać zadany poziom wilgotności poprzez dostosowanie odpowiednich obrotów. Ale to powoli, jak znajdę czas.

large.20191206_165845.jpg.61223b29e3b942fe6f6d4abc945114f2.jpg

large.20191206_165840.jpg.6e4618f9a304582fd3f4dda43f03ea1f.jpg

large.20191206_165758.jpg.48ca39d69c45cd14e0224eb682601d14.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, bortek napisał:

Elegancko tez zawsze tak upierdalam i nic sie nie dzieje, warunek rosliny zdrowe. a

 

 

Myślisz, że lepiej usuwać co 1-2 dni po kilka liści czy co dłuższy okres raz a porządnie?

Edytowane przez HanYs
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dzień 51/27 flo

 

Krzaki mają się dobrze, ostatnimi czasy żadnych problemów. Dzisiaj dostały pełne dawki nawozów (pH Perfect, Bloombastic, Trace Mix, Bud Candy, Alg-a-Mic).

AK47 najniższa, ale póki co najładniejsze topy (wydaje mi się, że zatrzymała się na wysokość i skarłowaciała dawno temu kiedy zapewniłem jej sporo stresu mocnym naginaniem), za nią leci LSD. Gorilla i Bubblegum nieco w tyle. Systematycznie co 1-2 dni przycinam największe listki po kilka tak żeby się znowu nie zakrzaczyły. Od dołu wyciąłem wszystkie odrosty żeby nie marnowały energii na ich rozwój. Gorilla Glue (lewy, górny róg) ma całkiem inny kolor niż reszta, jaśniejszy, żywszy, bardziej zielony. Nie wiem czy jej czegoś brakuje czy po prostu tak ma. Zobaczymy jak będzie po dzisiejszych dawkach.

Myślę, że na wysokość już zbytnio nie pójdą? Wysokości z przed 5 dni to (od poziomu gleby do średniej wys. szycztów):

Gorilla - 60cm 

Bubblegum - 50cm

AK47 - 53cm

LSD - 60cm

Temperatura w boxie na poziomie 25-26, wilgotność 50-55%

Lampa 50-60cm od szczytów na 70% mocy (ok. 100W) - myślicie, że dobrze byłoby nieco zwiększyć moc lub obniżyć lampę?

Na ok. 3 tyg. przed ścinką planuję powiesić dodatkowo żarówkę kilknaście W emitującą światło UVB dla większej produkcji żywicy, ile to da nie wiem, ale czemu by nie spróbować.

 

large.20191216_203420.jpg.bca41fa53a37374c0e937a7a373c64bd.jpg

large.20191216_203433.jpg.64c4dea13bd1c7ffa76d6824e5e6bcc2.jpg

large.20191216_203505.jpg.89a3893d9eb27f5a5209cdd9a2f0dcc9.jpg

large.20191216_203516.jpg.59df26a2fd7384b48eafb1464dd7505d.jpg

large.20191216_203551.jpg.6b21d388756242bc078b0b05c9dbf27b.jpg

large.20191216_203444.jpg.ab513acd08c8f14db2f8f5b05583c74f.jpg

  • Like 2
  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze to wygląda. Box pełny. Doly ładnie przystrzyżone. Przycinaj raz w tygodniu. Spokojnie zniosa przycięcie większej ilości dolnych liści. Jedynie małe odrosty pojedynczo jak zobaczysz ze nie mają lub nie beda mialy szans sie przebić. Nieco alg przed strzyżeniem do gleby a po delikatny oprysk. Przez liscie dzialaj niemal natychmiast a w glebie zapewnia działanie antystresowa w późniejszych dniach. Ja obficie dawałem..sa nie do przenawożenia 

z fartem .

Edytowane przez zgREDex
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, zgREDex napisał:

Dobrze to wygląda. Box pełny. Doly ładnie przystrzyżone. Przycinaj raz w tygodniu. Spokojnie zniosa przycięcie większej ilości dolnych liści. Jedynie małe odrosty pojedynczo jak zobaczysz ze nie mają lub nie beda mialy szans sie przebić. Nieco alg przed strzyżeniem do gleby a po delikatny oprysk. Przez liscie dzialaj niemal natychmiast a w glebie zapewnia działanie antystresowa w późniejszych dniach. Ja obficie dawałem..sa nie do przenawożenia 

z fartem .

Zniosą raz w tygodniu, ale może lepiej codziennie po kilka listków? Praktycznie tego nie odczują, szczególnie jak się przyzwyczają a cały czas będzie ładny prześwit. Poza tym obcinam od góry w dół. Najniższy poziom liści pod którym już nic nie ma zostawiam nieco bardziej zarośnięty żeby zbierał więcej światła bo i tak nie ma czego zasłaniać.

Alg-a-Mic dostają praktycznie przy każdym podlaniu, jednak z oprysku zrezygnowałem chociaż podejrzewam, że przez zwykłą "nadopiekuńczość" - topy nie będą tego w jakiś sposób kumulować na sobie? Grzyb to raczej grozi jak już topy będą naprawdę grube i będą pryskane? Dopiero wtedy lepiej zrezygnować z oprysków?

Co myślisz o świetle? Podkręcić/obniżyć im trochę?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tnac od gory do dolu..zmuszasz roślinę do wysyłania wiekszej ilości hormonów w boczne partie ..miedzy innymi dlatego masz równe ładne topy ale bez wyraznie zaznaczonych szczytowych ( 3x- 4x wiekszych od topow II sortu) ..nie mowie ze to zle.. plon moze byc ten sam...osobiscie wole te poboczne wyginać i doświetlac żeby puchły po długości.

Ja mam +80 i normalnie oprysk dostają.. drobna mgiełka na 30-60min przed włączeniem sie lamp zeby wlasnie plechy nie było. Lampy je dosusza szybko.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rewelacja. Tak to właśnie powinno wyglądać. Wzorowo.

Co do światła to dużego znaczenia nie ma jaką drogą pójdziesz.

Ja bym zwiększył jednak moc. Lepiej od ścian światłem odbitym od scian więc je lepiej spenetruje bez hotspota. No ale to trzeba widzieć na żywo wiec jak zrobisz tak będzie dobrze.

Edytowane przez Dzik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+