Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

3x Gorilla , 3x Skunk XL COB 400W , Kokos , BIO , szybka


kampan

Recommended Posts

Godzinę temu, Pasjonista napisał:

Widze , czyli pompka do tego na wyłacznik czasowy czy sam sterujesz , czy inaczej to działa

Sila grawitacji , stawiam zbiornik na stolku , a kranik jesli bym chcial przesuszyc troszke. Wazne zeby dokladnie ustawic blumaty , wymoczyc je 2 godziny przed wlozeniem do doniczki  i podlac az sie wyleje. Potem juz bedzie samoczynna regulacja wilgosci

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No powiem ci że ciekawy ten zestaw , pasuje do mojego stylu (leniwca). To coś jak autopoty z tym , że nawadnianie od góry, zautomatyzowane, bez prądu, i można mieć swoje doniczki czy pojemniki ( w przeciwieństwie do autopot). 

Czyli ten system sam podlewa jak jest sucho i kiedy przestaje podlewać ??

edit Chyba skumałem co wyżej napisałeś , ustawiasz to podlewanie samemu przed pierwszym użyciem. Z tym ,że jak roślina będzie większa to :

jak medium suche wtedy system zaczyna podlewać, powoli kropelkowo, roślina w tym czasie wsyśnie troche wody i ilość wody przy teście jest mniejsza jak przy wiekszej roslinie ?? Wtedy coś przestawiasz ???

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Im wiecej roslina bedzie pila , tym czesciej blumat bedzie otwieral zawor i podawal. Gdy ziema wysycha , zaczyna pobierac wode z ceramicznego stozka ktory jest wypelniony woda. Wtedy w blumacie tworzy sie podcisnienie , ktore otwiera zawor i woda leci z rurki tak dlugo , az w blumacie wyrowna sie cisnienie , ktory zarazem podlewa rosline i siebie. Dlatego taka wazna jest regulacja przy starcie. (Blumat wymoczony i napelniony woda , a medium dokladnie podlane). Pozniej w sumie wyciagasz je dopiero przy scince  :)  Jak je pierwszy raz uzywalem to dobrze , ze mialem wysoka podstawke. Rano mialem w namiocie z 10 cm wody i osuszacz wlaczony do pradu pod woda :) Tak wlasnie sie zrobi jesli nie wyregulujesz na tip top. Ogolnie duzo lepsze niz autopoty. Jak powiedziales , brak wlasnych donic , mozesz uzyc jakie tylko chcesz. Jeden blumat obsluzy doniczke obw 25cm wys 30cm czyli ok 10L. Do glebszych sa dluzsze 23cm. Jesli masz wiele klonow w jednym worku , to wciskasz kilka blumatow i po klopocie.

Tropf_Blumat_drops-500x500.jpg.54353fd7d60741e8bf01441c63124ada.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super poczytam o tym jeszcze napewno bo może mi to pomóc w ograniczeniu otwierania boxa do minimum. Pewnie rośliny też na tym skorzystają. Ogólnie to chodziło mi o to co już napisałeś, czyli co mogłoby mnie zaskoczyć. A ostatnie pytanie, czyli system podlewa rośliny tak ,że nic dołem nie wypływa i ile lejesz wody do zbiornika ( na ile dni masz spokój , bo wiadomo ph  skacze, codziennie trzeba ph korygować)

To też sie nie narobisz :

1. nawozy w kokosie 

2. wlewasz wode do zbiornika , lejesz ph-  gotowe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzik przy klonach bo są małe korzenie i nie chce przydusić, to podlałem wczoraj tak litr po przesadzeniu na 25 litrowy pojemnik ( dla ziemi Gold Label to wystarczająco) A przy tych Dr.Who 3 litry co 3 dni :-) W boxach 28 °C

Ten blumat napewno daje lepszą precyzje dla czasu kiedy trzeba podlać .Jedynie czy nie będzie on jednak nie zostawiał tyle czasu co ja , (gdy ziemia jest sucha fajnie odchodzi od ścianek  wtedy ja zostawiam ją tak by korzenie chlapły tlenu- pojemniki bez drenażu ) Jednocześnie nie doprowadzam do sytuacji ,że mi liście oklapną , tylko wiem kiedy jest ten moment i podlewam.

Przetestować warto ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Pasjonista napisał:

Super poczytam o tym jeszcze napewno bo może mi to pomóc w ograniczeniu otwierania boxa do minimum. Pewnie rośliny też na tym skorzystają. Ogólnie to chodziło mi o to co już napisałeś, czyli co mogłoby mnie zaskoczyć. A ostatnie pytanie, czyli system podlewa rośliny tak ,że nic dołem nie wypływa i ile lejesz wody do zbiornika ( na ile dni masz spokój , bo wiadomo ph  skacze, codziennie trzeba ph korygować)

To też sie nie narobisz :

1. nawozy w kokosie 

2. wlewasz wode do zbiornika , lejesz ph-  gotowe

Dokladnie. Blumat nie przelewa. Powiem ci ze w poprzedniej (pierwszej) uprawie mialem tak: 

6 x airpot 10L z blumatami , Gorilla/Northern/Jack. Nawozy w plynie Gold Label. Podczas poznego kwitniecia czyli w sumie w szczycie regulowalem mieszanke raz na tydzien wedlug tabeli GL. Nie mialem problemu z PH czy EC choc musialem oba regulowac. 

Ph- od GL ma to do siebie , ze bardzo dobrze utrzymuje ustawione PH. To ile dokladnie pobiora zalezy tez od innych warunkow ale przyjmij minimum tydzien. Jak postawisz zbiornik wyzej , tym dluzej bo przeciez 47L nie wypija :) 

Blumat jak i autopot do wysuszenia ci dojsc nie pozwola. Mozesz robic tak jak @Vito ze swoimi autopotami i zakrecac kranik co kilka dni. Pozniej otwierasz blumat i on bedzie dotad podawal wode , az wyrowna poziom w srodku. Ja lecialem jak mowie non stop bez przelewania/wysuszania i zadowolony :) W airpotach kokos schnie dosyc szybko. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

51 minut temu, Pasjonista napisał:

@Dzik przy klonach bo są małe korzenie i nie chce przydusić, to podlałem wczoraj tak litr po przesadzeniu na 25 litrowy pojemnik ( dla ziemi Gold Label to wystarczająco) A przy tych Dr.Who 3 litry co 3 dni ? W boxach 28 °C

Ten blumat napewno daje lepszą precyzje dla czasu kiedy trzeba podlać .Jedynie czy nie będzie on jednak nie zostawiał tyle czasu co ja , (gdy ziemia jest sucha fajnie odchodzi od ścianek  wtedy ja zostawiam ją tak by korzenie chlapły tlenu- pojemniki bez drenażu ) Jednocześnie nie doprowadzam do sytuacji ,że mi liście oklapną , tylko wiem kiedy jest ten moment i podlewam.

Przetestować warto ?

Pozdro

Jeszcze jedno. Blumaty sa w roznych wersjach :) Masz tez takie ktore nakrecasz na butelke jak smoczek i do ziemi. Dozuje automatycznie do 200ml na dobe.

Mozesz tez wlozyc wezyk do miski z woda. Wyborow i rozwiazan wiele. 

 

126778030-origpic-30a198.jpg_0_0_100_100_450_147_100.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

  • Wpisy na blogu

  • Nowe tematy

  • Nowe posty

    • Aż takiej tragedii nie ma. Spieprzyłeś trochę, bo pożałowałeś na dobrą ziemię.  Ale nawet z tej najmniejszej coś zbierzesz. Jak ona jest miesiąc temu zasadzona, to można spróbować ją do lepszej ziemi przesadzić. Jakiś plagron, canna, biobizz. Tego wyższego auto już bym raczej nie ruszał. A te 2 wysokie 50cm to chyba sezonówki. Jeszcze będą długo rosły. Pewnie gdzieś do października. Im też może się przydać lepsza ziemia. Kup worek 50l jakiejś firmowej ziemi, i przesadź te 2 wysokie i to małe auto też możesz spróbować.
    • Wrzuc zdjęcia do galerii forum bo tu nic nie widać.
    • W piwnicy masz mniej więcej stałą temperaturę więc nie powinno być źle. Najlepiej jakbyś utrzymywał temperaturę między 23 a 27 stopni w nocy może być do 20. Odmiany możesz wybrać sobie dowolne spróbuj indiki hybrydy i sativy jeżeli scinka w w różnych terminach nie jest problemem. Co do namiotu to 90x90 na 3 krzaki jest wystarczający żeby rosliny mogły wykorzystać swój potencjał. 
    • Dobry wieczór, Postaram sie skrócic historie ile sie da. Mianowicie,jestem kompletnym amatorem. Jako ze w kraju w ktorym mieszkam,maryska zostala zdepenalizowana i mozna sobie hodowac do 3 roslinek na uzytek wlasny,postanowilem sprobowac swoich sil. No i niestety klapa. Kupilem nasionka na panpestka . Kupilem uniwersalna ziemie do ogrodu/kwiatow/no uniwersalna do wszystkiego. No i posadzilem,cos tam wyroslo. Z pieciu pestek,wyszly cztery roslinki. W pojemniku na sniadanie. Postanowilem je przesadzic,do czegos wiekszego,co okazalo sie rowniez za male i znow przesadzalem. Teraz mam dwa karłowate automaty,z pakami wielkosci popcornu . I z tego co zdarzylem poczytac w internecie,dwie rosliny dojrzewajace wraz z oswietleniem, dodam ze wszystkie stoją na tarasie.  Wiec maja normalny cykl dnia ,troche cieplej jednak bo to Niemcy,i wydaje mi sie ze mimo tej samej strefy co Dolny Slask,tu jest dluzej jasno. Nie mialy od poczatku nic oprocz ziemi,dopiero jakos 8 dni temu dokupilem zywnosc i odzywke do korzeni ze strony rqs. Jakies tam boostery. Co dalej robic z roslinami?  Dodam tylko,ze zamowilem : Auto Pineapple Express ; Auto Amnesia XXL ,Auto White Widow  i Gorilla Glue. Do tego doszlo jedno nasionko gratis. Niestety nie wiem jakie ,a podpisy ktore zrobilem gdzies sie tego,sami wiecie. Ogolnie katastrofa,chyba jestem najgorzej zaczynajacym ogrodnikiem w historii świata. Ponizej dodaje zdjecia,co jest gdzie nie musze tlumaczyc w koncu Wy tu jestescie specjalistami a ja totalnym laikiem. Auto wyzsze (32cm) Dzis mnie naszło zeby je wystrzyc,nie wiem czy dobrze. Zasadzone około 10 maja Auto karlowate (20 cm) Zasadzone około miesiaca temu Roślinka 1 rowniez zasadzona okolo 10 maja. (50 cm+) Roślinka 2  Jak wyzej,z 10 maja.(50 cm+) Mówiac,zasadzona mam na mysli rozpoczecie etapu kiełkowania. Jak wspominalem,nie mialy nic oprocz ziemi i światła,ostatnimi czasy im sie poszcześcilo jak juz wspomnialem dzieki odzywce do korzeni i substancja odzywczym do gleby. Da sie cos jeszcze z tego zrobic? Czy przyciac liscie w tych wiekszych roslinach? Zdaje sobie sprawe ze zjebalem,i naprawde zwyzywanie mnie od debili nic juz nie da,chce sie uczyc i rozwijac,a przede wszystkim pielegnowac ta piekna rosline,a nie zniszczyc ja ja te na zdjeciach T_T Prosze,ratujcie, Robert   P.S Mam nadzieje ze wszystkie odnosniki działaja,w razie czego wrzuce nowe.  
  • Gallery Statistics

    • Images
      64 tys.
    • Comments
      1,3 tys.
    • Albums
      1,9 tys.

    Latest Image
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+