Skocz do zawartości
thc-thc

grower

3x Gorilla , 3x Skunk XL COB 400W , Kokos , BIO , szybka


Recommended Posts

Godzinę temu, Pasjonista napisał:

Widze , czyli pompka do tego na wyłacznik czasowy czy sam sterujesz , czy inaczej to działa

Sila grawitacji , stawiam zbiornik na stolku , a kranik jesli bym chcial przesuszyc troszke. Wazne zeby dokladnie ustawic blumaty , wymoczyc je 2 godziny przed wlozeniem do doniczki  i podlac az sie wyleje. Potem juz bedzie samoczynna regulacja wilgosci

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No powiem ci że ciekawy ten zestaw , pasuje do mojego stylu (leniwca). To coś jak autopoty z tym , że nawadnianie od góry, zautomatyzowane, bez prądu, i można mieć swoje doniczki czy pojemniki ( w przeciwieństwie do autopot). 

Czyli ten system sam podlewa jak jest sucho i kiedy przestaje podlewać ??

edit Chyba skumałem co wyżej napisałeś , ustawiasz to podlewanie samemu przed pierwszym użyciem. Z tym ,że jak roślina będzie większa to :

jak medium suche wtedy system zaczyna podlewać, powoli kropelkowo, roślina w tym czasie wsyśnie troche wody i ilość wody przy teście jest mniejsza jak przy wiekszej roslinie ?? Wtedy coś przestawiasz ???

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Im wiecej roslina bedzie pila , tym czesciej blumat bedzie otwieral zawor i podawal. Gdy ziema wysycha , zaczyna pobierac wode z ceramicznego stozka ktory jest wypelniony woda. Wtedy w blumacie tworzy sie podcisnienie , ktore otwiera zawor i woda leci z rurki tak dlugo , az w blumacie wyrowna sie cisnienie , ktory zarazem podlewa rosline i siebie. Dlatego taka wazna jest regulacja przy starcie. (Blumat wymoczony i napelniony woda , a medium dokladnie podlane). Pozniej w sumie wyciagasz je dopiero przy scince  :)  Jak je pierwszy raz uzywalem to dobrze , ze mialem wysoka podstawke. Rano mialem w namiocie z 10 cm wody i osuszacz wlaczony do pradu pod woda :) Tak wlasnie sie zrobi jesli nie wyregulujesz na tip top. Ogolnie duzo lepsze niz autopoty. Jak powiedziales , brak wlasnych donic , mozesz uzyc jakie tylko chcesz. Jeden blumat obsluzy doniczke obw 25cm wys 30cm czyli ok 10L. Do glebszych sa dluzsze 23cm. Jesli masz wiele klonow w jednym worku , to wciskasz kilka blumatow i po klopocie.

Tropf_Blumat_drops-500x500.jpg.54353fd7d60741e8bf01441c63124ada.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super poczytam o tym jeszcze napewno bo może mi to pomóc w ograniczeniu otwierania boxa do minimum. Pewnie rośliny też na tym skorzystają. Ogólnie to chodziło mi o to co już napisałeś, czyli co mogłoby mnie zaskoczyć. A ostatnie pytanie, czyli system podlewa rośliny tak ,że nic dołem nie wypływa i ile lejesz wody do zbiornika ( na ile dni masz spokój , bo wiadomo ph  skacze, codziennie trzeba ph korygować)

To też sie nie narobisz :

1. nawozy w kokosie 

2. wlewasz wode do zbiornika , lejesz ph-  gotowe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzik przy klonach bo są małe korzenie i nie chce przydusić, to podlałem wczoraj tak litr po przesadzeniu na 25 litrowy pojemnik ( dla ziemi Gold Label to wystarczająco) A przy tych Dr.Who 3 litry co 3 dni :-) W boxach 28 °C

Ten blumat napewno daje lepszą precyzje dla czasu kiedy trzeba podlać .Jedynie czy nie będzie on jednak nie zostawiał tyle czasu co ja , (gdy ziemia jest sucha fajnie odchodzi od ścianek  wtedy ja zostawiam ją tak by korzenie chlapły tlenu- pojemniki bez drenażu ) Jednocześnie nie doprowadzam do sytuacji ,że mi liście oklapną , tylko wiem kiedy jest ten moment i podlewam.

Przetestować warto ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Pasjonista napisał:

Super poczytam o tym jeszcze napewno bo może mi to pomóc w ograniczeniu otwierania boxa do minimum. Pewnie rośliny też na tym skorzystają. Ogólnie to chodziło mi o to co już napisałeś, czyli co mogłoby mnie zaskoczyć. A ostatnie pytanie, czyli system podlewa rośliny tak ,że nic dołem nie wypływa i ile lejesz wody do zbiornika ( na ile dni masz spokój , bo wiadomo ph  skacze, codziennie trzeba ph korygować)

To też sie nie narobisz :

1. nawozy w kokosie 

2. wlewasz wode do zbiornika , lejesz ph-  gotowe

Dokladnie. Blumat nie przelewa. Powiem ci ze w poprzedniej (pierwszej) uprawie mialem tak: 

6 x airpot 10L z blumatami , Gorilla/Northern/Jack. Nawozy w plynie Gold Label. Podczas poznego kwitniecia czyli w sumie w szczycie regulowalem mieszanke raz na tydzien wedlug tabeli GL. Nie mialem problemu z PH czy EC choc musialem oba regulowac. 

Ph- od GL ma to do siebie , ze bardzo dobrze utrzymuje ustawione PH. To ile dokladnie pobiora zalezy tez od innych warunkow ale przyjmij minimum tydzien. Jak postawisz zbiornik wyzej , tym dluzej bo przeciez 47L nie wypija :) 

Blumat jak i autopot do wysuszenia ci dojsc nie pozwola. Mozesz robic tak jak @Vito ze swoimi autopotami i zakrecac kranik co kilka dni. Pozniej otwierasz blumat i on bedzie dotad podawal wode , az wyrowna poziom w srodku. Ja lecialem jak mowie non stop bez przelewania/wysuszania i zadowolony :) W airpotach kokos schnie dosyc szybko. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

51 minut temu, Pasjonista napisał:

@Dzik przy klonach bo są małe korzenie i nie chce przydusić, to podlałem wczoraj tak litr po przesadzeniu na 25 litrowy pojemnik ( dla ziemi Gold Label to wystarczająco) A przy tych Dr.Who 3 litry co 3 dni ? W boxach 28 °C

Ten blumat napewno daje lepszą precyzje dla czasu kiedy trzeba podlać .Jedynie czy nie będzie on jednak nie zostawiał tyle czasu co ja , (gdy ziemia jest sucha fajnie odchodzi od ścianek  wtedy ja zostawiam ją tak by korzenie chlapły tlenu- pojemniki bez drenażu ) Jednocześnie nie doprowadzam do sytuacji ,że mi liście oklapną , tylko wiem kiedy jest ten moment i podlewam.

Przetestować warto ?

Pozdro

Jeszcze jedno. Blumaty sa w roznych wersjach :) Masz tez takie ktore nakrecasz na butelke jak smoczek i do ziemi. Dozuje automatycznie do 200ml na dobe.

Mozesz tez wlozyc wezyk do miski z woda. Wyborow i rozwiazan wiele. 

 

126778030-origpic-30a198.jpg_0_0_100_100_450_147_100.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+