Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 100W | Diavolo IL x 3 - Delicious seeds


Recommended Posts

A więc PK poleci od 3 tygodnia flo, przez kolejne 3 tygodnie razem z T.Flores w dawkach normalne odżywianie z tabeli canna

Nie mam żadnego boostera, czytałam, że naturalnym boosterem może być czarodziejska melasa, ale tu opinie są podzielone kiedy ją stosować czy tylko pod koniec aby poprawić smak czy też jako naturalny booster podczas kwitnienia. Jak to podawać, razem z nawozami a kolejne podlanie samą wodą ? Czy same nawozy a kolejne podlanie woda z melasą ? Czy po prostu wymyślam i lepiej nie kombinować ? W automazarze zjebałam uprawę w ok 60 - 80 dniu gdzie własnie podawałam duże dawki T.Flores, PK i melase

Ej no Panowie napiszcie jak to u mnie wygląda ? Co mogę poprawić ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Triskele uważam, że już wystarczająco zestresowałam moje automaty wyginaniem i naginaniem dlatego nie robię większego fryzjera jak radzisz, odsłoniłam tylko główne topy

Mało tego u jednego pomidora po naginaniu główna łodyga się skręciła i się ułamała, drugi odrost również się złamał pod kątem 90* ale wszystko bez przerwania łodygi więc damy radę

Tak jak pisałam niech ciągnął z nich makro i mikro elementy, nie chcę ich dalej stresować, niedługo powinny same zrzucać niepotrzebne liście, więc zrobi się luźniej - chyba ?

Ale boxa dosłownie rozsadza

Dajcie jakieś rady, opinie ! Obiecałam, @Vito że założę GL więc jestem, a odzew z Waszej strony coś mały 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dokładnie tak jak wyżej @alinamax growlog robisz przere wszystkim wszystkim dla siebie. Zobaczysz że przy następnych uprawach będziesz tu wracał by sobie przypomnieć lub porównać pewne rzeczy.

Następna sprawa że ty to widzisz tona żywo a my na fotkach. Możesz być pewien że ludzie zaglądają a jak ktoś będzie miał uwagi to napisze. Źródeł jak uprawiać jest wiele i tam powinieneś sięgać. Poza tym być czujny i robić po swojemu bo mogą zdążyć się chybione rady.

Fryzjera też bym nie robił bo nadgorliwość nie popłaca.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@alinamax jeśli tym razem wyjdzie Ci słaba moc to spróbuj następnym razem dać jedną dużą donicę i puścić automat wolno, bez żadnych treningów. Ja na tym samym box-ie co Ty masz puściłem dwa automaty które mocno trenowałem, na koniec przesuszyłem i też palenie było kiepskie - w ogóle nie klepało a wyszło go nieco ponad 50g. Później puściłem jeden automat w dużej donicy, bez treningów - jedynie na koniec zrobiłem super cropping żeby głównego szczytu mi nie zjarało i wyszło 50g solidnego palenia. Poniekąd jest to prawda, że automatów się nie powinno trenować bo mocno je to stresuje, a one nie wybaczają jak regularne. Polecam Ci generalnie puścić jakiegoś regulara później żebyś sobie porównała bo według mnie automat jest ok ale na out-a. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli ja  mam Ci poradzić, to jeśli tego jeszcze nie robisz to załóż sobie zeszyt z kontaktami. Zapisuj temp wilgotność, co i kiedy podajesz roślinom. Pamięć jest zawodna a jak będziesz miała wszystko zapisane to w następnym projekcie łatwiej będzie Ci unikać błędów.

A fryzjer to sprawa indywidualna, jedni robią tak jak mój facet ucina liście co zasłaniają topy i popcorn co uważa, że tylko roślina niepotrzebnie się wysila.  Widziałam coś podobnego pod osłonami np przy uprawie pomidorów. Też dolne partie liści i odrosty są usuwane. Do tego mój ogrodnik wszystko różni w rękawiczkach i zawsze przebywa narzędzia denaturatem. I jak do tej pory nie mieliśmy większych problemów z pleśnią (raz ale top był ogromny) a chorób lub pasożytów na roślinach nie mieliśmy ani razu.

Tak jak kolega @Ciemna Gwiazda pisze, spróbuj fotoperiod. Automaty są bardziej wymagające, nie wybaczają błędów a jak będziesz miała fotoperiod zawsze veg możesz sobie wydłużyć, pobawić się w jakiś fajny trening. No i fotoperiod jest bardziej wydajny. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Ciemna Gwiazda nie wiem czemu ale bałam się regulara, myślałam, że z automatem pójdzie mi lepiej ale jak mówisz nie wybaczają błędów !

Po tym co teraz się dzieje postanowiłam, że następny grow będzie właśnie z jakimś szybkim regularem feminizowanym

Krótki weg i 4 chyba muszą się zmieścić ?

Poprzedni grow był w airpocie ok. 14L (już nie pamiętam ile dokładnie on ma), grube LST dlatego trochę późno zakwitł, szło bardzo pięknie do czasu - ale najważniejszym błędem było przenawożenie i zblokowanie rośliny - duże ilości T.Flores, PK i melasy

Na początku tak pięknie puchła, że nie byłam świadoma swoich błędów i ich nie zauważyłam !

Jak @Dzik napisał nadgorliwość ! Dlatego teraz jestem ostrożniejsza i zarazem nie pewna 

@Ciemna Gwiazda Uważam, że  jak puszczę wolno przy tych warunkach na bank się nie zmieści (staram się trzymać w godnych warunkach medium, ph - mierzone tylko kropelkowo, nie mam miernika EC bo zbyt duże koszta na profesjonalny sprzęt, lumeny aż nadto 10700 a wymagane chyba od 6000 do 8000, nawozy - teraz już umiarkowanie), 120 wysokości boxa, minus 20 filtr, minus 10 lampa, minus 20 bufor od lampy, minus doniczka - nie ma szans na auto na free

automazar od DP generalnie bardzo polecam ! nie to co delicious - 3 z 5 pestek 

mazarek - wyszło 60 

1.thumb.jpg.a926bcfd0d4d685d53d9663e508a7d76.jpg

 

2.thumb.jpg.45b2971fed76dd2f3378779485c86cb7.jpg

 

3.thumb.jpg.20f237b3f460b165cee6ccbd0bc21dad.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

56 minut temu, Dzik napisał:

dokładnie tak jak wyżej @alinamax growlog robisz przere wszystkim wszystkim dla siebie. Zobaczysz że przy następnych uprawach będziesz tu wracał by sobie przypomnieć lub porównać pewne rzeczy.

Następna sprawa że ty to widzisz tona żywo a my na fotkach. Możesz być pewien że ludzie zaglądają a jak ktoś będzie miał uwagi to napisze. Źródeł jak uprawiać jest wiele i tam powinieneś sięgać. Poza tym być czujny i robić po swojemu bo mogą zdążyć się chybione rady.

Fryzjera też bym nie robił bo nadgorliwość nie popłaca.

Zgadzam się że stwierdzeniem "chybione rady", ludzie wrzucają zdjęcia roślin już z dużymi niedoborami, gdzie brak jakiegoś składnika zdarzyć poblokować mikroelementy i bardzo trudno jest odpowiedzieć co naprawdę dolega roślinie, od czego cały cyrk się zaczął. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+