Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
dutch-passion.com panpestka.pl growbox.pl
Pasjonista

Permanentny Jednodonicowy Mini SOG Pasjonisty Part 2

Recommended Posts

Posted (edited)

Odcinek Pierwszy   "  MISJA AYAHUASCA "

Wszystko klony ukorzenione

Sugar Black Rose  5 razy   Delicious Seeds

Somango  3 razy   Soma Seeds 

3 Chems  1  raz  Top Dawg Seeds

Wappa  1 raz  Paradise Seeds

Razem 10 klonow

Poczatek Led ufo  90 W  3 tygodnie  Pozniej Cob cree cxb 3590  60W

Ziemia Gold Label Light Mix

Nawoz organiczny z odchodow kurczakow z mikroorganizmami , wymieszany z gleba w stosunku 15g na litr

Podlewanie reczne sama woda bezu regulacji ph jak przy bio tabsach  (od poczatku do konca)

Pojemnik 25 litrow  Oczywiscie  bez drenazu  :-) pomyłka 13 litrów , sprawdziłem wlewając wode do pustego !!!! 

Swiecone 12/12

Przeznaczenie sortu na maslo , ktore z opowiesci moze miec dzialanie podobne do Ayahuasci (maslo z paru odmian na raz )

Za trzy tygodnie wjedzie nowy zestaw klonow w tych samych pojemnikach i tak co 3 tygodnie .Idea jak w moim pierwszym mini sogu z tamtego roku. Harvest co 3 tygodnie (pi razy drzwi ze tak to okresle  )

1 Dzien Uprawy

3od lewej Somango    Pierwsza od prawej  3Chem

IMG_2074.JPG.43c5024d2f123370a75dca91ede1a3c1.JPG

Lewa Somango    Srodek i prawa  Suger Black Rose

IMG_2075.JPG.c259e6fc61325e551a6606f56d65d1f8.JPG

Wszystkie cztery Sugar Black Rose

IMG_2076.JPG.b7605062e1d25a7fc713e9c30025cbb3.JPG

Lewa Sugar Black Rose   Srodek Wappa     Prawa Somango

IMG_2078.JPG.a7379f08d3fef1826d5971c8dcaf79fd.JPG

I widok z gory 

IMG_2080.JPG.3ff8af0298a81b4dc383816efb7b1a44.JPG

Razem  w domku ze starszymi siostrami  Dr. Who 

IMG_2082.JPG.0d1e3a77d133233f85862e66fc258a90.JPG

Edited by Pasjonista
pomyłka w pojemności pojemnika !!!

chwila... To mozna miec kilka roslin w jednym pojemniku? ? Czytalam tutaj kiedys ze to absolutnie niepraktyczne i zagraza korzeniom.

Co do ayahuasci to nie ma szans, thc choćby w stezeniu 100 % to nadal thc któremu do DMT daleko :)

Poza tym oczywiscie trzymam kciuki ?

A kto Ci taki pomysł z Tym masełkiem dał :P :P

1 minutę temu, mariola napisał:

Co do ayahuasci to nie ma szans, thc choćby w stezeniu 100 % to nadal thc któremu do DMT daleko :)

nie jadłaś masła z kilkunastu odmian ;)  tylko dla poważnych graczy 

@Ambasadorka  co trzy tygodnie harvest , w nastepny pojemnik postaram sie dorzucic 5 innych odmian minimum . Takze dojdziemy do tych kilkunastu odmian ;-)

@Mariola nie tyle co kilka roslin , a kilka odmian w jednym pojemniku i to bez drenażu !!! Dla dobrze kombinujących nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko próbować i popełniać błedy i wyciągac wnioski ....

Tym razem testuje nowy dla mnie nawóz i to jak spasuje do całego zestawu  ;-)

10 minut temu, Ambasadorka napisał:

A kto Ci taki pomysł z Tym masełkiem dał :P :P

Ktoś kiedyś na czacie ;-p

@mariola nie poleca się tak robić amatorom. Tutaj @Pasjonista dyktuje warunki i widać wie czego chce :-)

@Pasjonista jak dla mnie brak drenażu minimum -5% plonu przy zbiorach. Nawet przy twoich umiejętnościach. Przyducha dla korzeni. Im głębiej tym gorzej. One lubią tlen. Dlaczego więc robisz tak a nie inaczej?

Co do masła to świetna sprawa. Też muszę iść tą drogą. ;)

@Dzik ukorzenione klony puszczone na flo to 5- 12 gram góra. Jak bedzie mniej nic sie nie stanie , a jaka wygoda . Lejesz wode i to wszystko. Leń ze mnie i czyścioch. Jednak ziemia i nawóz stworzona do lekkiego podlewania bez drenażu. Dzieki za dobre słowo Mistrzu ?

@Dzik jeszcze przy niskim boxie trudno o jakies zestawy easy2grow,  

jak mam podlewanie to robie to szybko by zapach nie przedostawał sie do pokoju , bo i żonie śmierdzi i sąsiadom pewnie też , ( szanuj bliźniego jak siebie samego ;-)

Przy biotabsach nie reguluje sie ani EC ani Ph jak mi wiadomo. W tych moich nawozach GH musze PH regulowac. 

@Kampan , a czym regulujesz ph wody ? Ja to przy twoim zestawie to bym np. wlał do wiaderka 5 litrow wody , odczekał 24 h , wlał Ph-  , ustawił porządane Ph , zapamiętał ile tego Ph - użyłem i już zawsze powtarzał tą czynność bez mierzenia ph. 

16 minut temu, Pasjonista napisał:

@Kampan , a czym regulujesz ph wody ? Ja to przy twoim zestawie to bym np. wlał do wiaderka 5 litrow wody , odczekał 24 h , wlał Ph-  , ustawił porządane Ph , zapamiętał ile tego Ph - użyłem i już zawsze powtarzał tą czynność bez mierzenia ph. 

Mam PH- od Gold Label. Wodę w kranie mam ok 7.5-8. 1ml na 10L wody i wychodzi mniej wiecej 6.0 za kazdym razem. Nie podwyższam sodą jak za dużo wleję , tylko dolewam świeżej. Zaznaczam ze wode w kranie traktuje sie tu jak ta z butelki. Mozna codzienne sprawdzać twardość na stronie miasta.

@kampan Czyli jak bys zmierzyl Ec wody to by miala  przy tej jakosci 0.3 jak nic.  

4 godziny temu, Dzik napisał:

@mariola nie poleca się tak robić amatorom. Tutaj @Pasjonista dyktuje warunki i widać wie czego chce :-)

@Pasjonista jak dla mnie brak drenażu minimum -5% plonu przy zbiorach. Nawet przy twoich umiejętnościach. Przyducha dla korzeni. Im głębiej tym gorzej. One lubią tlen. Dlaczego więc robisz tak a nie inaczej?

Co do masła to świetna sprawa. Też muszę iść tą drogą. ;)

@Dzik podlewam w wtedy , gdy jest juz wspomniana wczesniej  "sucha tafla gleby " jak na zdjeciu nizej ( medium odchodzi suche samo od krawedzi pojemnika i na moje oko to robi sie cos na styl root pouchow, ze boki oddychaja) . Do tego pojemniki maja 18 cm wysokosci i jak na moje oko przy takim patencie korzenie cos tam tlenu zalapuja, no i to ze sa tez pojemniki przezroczyste (tylko zasloniete workami na smieci)  zawsze mam wglad do korzeni.

IMG_2086.JPG.a54070e7451c89daab6e1cf6eea76031.JPG

Teraz prosto z kranu. Do jutra jakby odstala , to bym wogole nie musial PH regulowac bo by spadlo do ok 6.2. EC 0.222

20180504_222511.jpg.779a9716f6517d76711158fe96a1c513.jpg

18 godzin temu, Ambasadorka napisał:

nie jadłaś masła z kilkunastu odmian ;)  tylko dla poważnych graczy 

Uporczywie bede trzymac sie zdania, ze najlepsze maslo ze 100 odmian, nie jest w stanie przyblizyc haju po aya :)

@Kampan czyli duzo sie z tym Ec twojej wody nie pomylilem, a jak zostawisz do jutra to nie powinno sie Ph podnieść. ???? Mowisz , że u Ciebie by spadło z 6.7 do 6.2 ??  U mnie sie Ph na drugi dzień podnosi. 

6 godzin temu, Pasjonista napisał:

@Kampan czyli duzo sie z tym Ec twojej wody nie pomylilem, a jak zostawisz do jutra to nie powinno sie Ph podnieść. ???? Mowisz , że u Ciebie by spadło z 6.7 do 6.2 ??  U mnie sie Ph na drugi dzień podnosi. 

Z tego co pamietam z poczatku pierwszej uprawy to spadalo. Zrobie dzisiaj test dla pewnosci. Wczoraj napelnilem wiadro do blumatow prosto z kranu ze 25L , od razu dodalem Ph- i bylo na 6.2. Dzis jest na 6.3

U mnie ph też się z czasem winduje.  

@Pasjonista w moich donicach też to tak pracuje - te szczeliny przy ściankach. Niemniej jednak uspokoiłeś  mnie że ogarniasz temat. Wygląda na to że z ziemi jesteś zadowolony. Chłonność perfekt? :-)

Przy takim masełku bez dobrego set & settings nawet bym nie podchodził :huh:

@Kampan ogólnie to ja bym tak chciał by po dwóch dniach Ph z 7.5 spadło na 6.2 wtedy nie kupował bym tej chemi Ph-. Chociaż teraz nie potrzebuje ?

@Dzik Ziemia Gold Label drugi rok u mnie i miałem lighta, mixa i Custom mixa z bat guano .Powiem ci ,że mocno nawożony mix słabe klony wyprowadza na prostą a i siewki nie jara w porównaniu do innych mixów.  No i chłonność perfect . Mix można podlewać bez run off , tylko enzymki zapodajesz i to wszystko. Masło będzie także stosowane przy np. grypach i innych dolegliwościach, kiedy to człowiek poprostu chciałby zasnąć i obudzić sie zdrowy.  Dzieki za wpisy Panowie !!!

Posted (edited)

@Kampan dzięki za objaśnienia , już zdecydowałem tak jak @Dzik uważa ,że  te blumaty jak najbardziej powinny pasować do mojego zestawu . Ja mam ziemie light wymieszaną z nawozem organicznym , który ma starczyć na cała uprawe ,tzn . będę podlewał samą wodą bez regulacji PH, pojemik ma 13 litrow bez drenażu. Blumaty będą mi same podlewać , jedynie co to ja musze wlewac wode do konewki 10 litrowej (raz na tydzień) .Zobaczymy czy korzenie dadza rade bez drenażu ,ale warto spróbować. Super jutro podpinam 3 pojedyncze blumaty tylko każdy z osobnym wężykiem, zanurzonym w konewce wody. Jeszcze raz dzięki za rady i opisowe wyjaśnienie tematu.

Edited by Pasjonista

Dzien Uprawy 6 

Dzien Flo 1 !!!

O dziwo wszystkie laski dzisiaj zakwitly , kazda odmiana wypuscila wlochy nawet najmniejsza Wappa , ktora ma  najgrubsze i najlepsze  korzenie ze wszystkich !!!! 

Najlepiej wiedzie sie Somango , ale one na poczatku chyba tez najlepiej wygladaly. Mimo pomylki w pojemnosci pojemnika nie 25 a 13 litrow i mimo podwojnej dawki nawozu organicznego nie widze narazie jakis utrudnien w uprawie. Jeszcze z tydzien i podlacze blumat gora 2 sztuki, wtedy podleje na maxa i moze zrobie drenaz i jakos pojemnik na stale wyzej uniose by pod spod dac jakas miseczke na run off.

1445979563_FLOWERING1(2).jpg.f8bdf9c410776772d2858cde49cdcb36.jpg

1600143787_FLOWERING1(3).jpg.929c53f13e05ddeb5959465d4cd4ead7.jpg

847002206_FLOWERING1.jpg.b6b47e91424dd5adb90f462b4d0186fb.jpg

Wydaje mi się że bardzo dobrze że dostały większą dawkę, To jest kupa i nie powinno zaszkodzić.  To rośliny szybko rosnące więc zapotrzebowanie tez mają.

U mnie też nawozu organicznego dałem dużo. Na pewno więcej niż w opisie, Sypałem na czuja. Teraz auto jest u mnie na kwitnieniu. Widać u mnie że roślina łyka wszystko i chce więcej.

@Dzik masz racje bo tyle klonow w pojemniku 13 litrowym to i zryc beda napewno. Pozdro

Dzien Uprawy 11

Dzien Flo 6 

Ida do przodu , juz nie moge sie doczekac jak za dwa tygodnie wyladuja w szafce z Cob, wtedy tez podlacze blumat.

Podlewane bez drenazu, sama woda. 

Lewa SBR    Srodek Wappa    Prawa Somango

Honeyview_IMG_2104.jpg.22217a7176b1ff7a72274089716d3677.jpg

Honeyview_IMG_2106.jpg.b48a139dd05c2307d409eec36663e060.jpg

Lewa 3Chems  Srodek i Prawa SBR

Honeyview_IMG_2108.jpg.e854ccff536c68bdf3d9fab245bf353f.jpg

Udowadniasz że nie potrzeba wybierać odmian automatycznie kwitnących żeby mieć kompaktowy i szybki plon. 

Ooo, ciekaw jestem jak się sprawdzi ten blumat :)