Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 93W | Jack Herer


Recommended Posts

Ciężko wyczuć.....ale skoro zawsze miałeś podobne "problemy" i podlewałeś dokładnie tak samo to może być to. Coś chyba jest nie do końca jak być powinno - ja obstawiam zbyt rzadkie podlewanie.

Ja u siebie leję co dwa dni a teraz nawet codziennie od 0,5 do 1 litra na donicę - a przypomnę , że mam doniczki 3,8 litra. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj Bart,

Ja bym proponował częściej a mniej wtedy roślina będzie miała więcej powietrza wkoło korzeni. Może później (tzn. jak jest większa)jej to nie przeszkadza( twój sposób podlewania) ale na początku jak jest mała to tlen jest ważny przy budowie korzeni a wiesz jak to jest korzenie małe to roślina mała. I w takim zalewaniu na początku flow moźna troszke rośline podtopić a to nigdy nie jest dobre.

W zdrowiu? i z fartem ziom.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:elo:Bart,

Jak rośnie znaczy chyba że wszystko oka z korzeniami (mam na myśli z tym podtapianiem) musze powiedzieć ze swojego doświadczenia że zauważyłem różnice pomiędzy napowietrzaniem(przesuszaniem nie za mocnym ale jednak donice lekki i listki tracące lekko uśmiech nie za mocno) korzeni a nienapowietrzaniem(laniem ciągle wody bez odpoczynku na oddech powietrza) z korzyścią na dotlenianie? i powiem jeszcze że bez znaczenia czy to system autopot czy manualne podlewanie a i mówie tu oczywiście o glebie  w którym było dożucone 20% extra perlitu(to chyba też ma znaczenie). To tak z mojego doświadczenia wynika.

Z fartem i w zdrowiu do mety ziomuś✋

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@bart - będzie dobrze - człowiek całe życie się uczy ;) Ja też coś chrzanie co chwilę , więc to norma - grunt to się nie poddawać i próbować wykluczać po kolei różne czynniki które mogły być przyczyną tego , że coś jest nie tak :) Na nastepny grow proponuje Ci ogarnąć oddychającą donicę - takie prawie hydro ;) - terez u mnie (a raczej u BB) muszę podlewać codziennie po 1 litrze wody - podlana z rana po 24h nadaje się do następnego podlania. Ogólnie łatwiej napowietrzasz korzenie i nie kisi się wszystko jak w plastiku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+