Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 50W / LED 40W | White Russian AutoFem


Recommended Posts

Zobaczymy jaki bedzie wynik koncowy, wtedy bedzie mozna ocenic Twoj panel. Jak wyjdzie 2g/w to wtedy bedzie mozna smialo powiedziec ze dal rade :)Tez coraz czesciej mysle a przejsciu na ledy ale z tego co wiem to na duzych powierzchniach sie nie sprawdzaja. Nie wiem jak te panele po 2k euro ale w tym momencie taka inwestycja jest bez sensu bo technika ciagle idzie do przodu i diody sa coraz to lepsze. Chyba najlepiej bedzie zaczac od czegos malego i stopniowo zwiekszac. Zauwazylem, ze Ci co maja ledy to je polecaja a Ci co maja hps to nie polecaja :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zobaczymy jaki bedzie wynik koncowy, wtedy bedzie mozna ocenic Twoj panel. Jak wyjdzie 2g/w to wtedy bedzie mozna smialo powiedziec ze dal rade :)Tez coraz czesciej mysle a przejsciu na ledy ale z tego co wiem to na duzych powierzchniach sie nie sprawdzaja. Nie wiem jak te panele po 2k euro ale w tym momencie taka inwestycja jest bez sensu bo technika ciagle idzie do przodu i diody sa coraz to lepsze. Chyba najlepiej bedzie zaczac od czegos malego i stopniowo zwiekszac. Zauwazylem, ze Ci co maja ledy to je polecaja a Ci co maja hps to nie polecaja :D

@Gustuff- to nie panel tylko tania żarówka na gwint e27.Czytaj dokładniej ;)

Następnie,  to LED nie HPS więc 2g/w...??  w dodatku 50w ? bym musiał do topów plastelinę podoklejać :)

Według mnie LED do HPS'a się nie umywa.

Jednakże wypada lepiej niż CFL.

Moja powierzchnia była , jest i raczej będzie mała więc u mnie HPS odpada już na wstepie.

Do tej pory przez moje wszystkie uprawy "domowe" używałem CFL'ek.

Teraz mam tylko jedną 40w do "pomocy".I widzę jak wyglądaję topy które są centralnie pod LEDem.Różnica jest duża.

Reasumując cenę i wydajność LED vs.CFL to zdecydowanie LED.Gdzie przy dość małych powierzchniach CFL też sporo ciepła daje i potrafi ostro szczyty przypalić.Przy moim obecnym LEDzie to praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A co za roznica czy to zarowka czy panel ;p ledy to ledy a w czym sa obsadzone to juz nie ma znaczenia. Jak ktos zrobi panel w ksztalcie wielkiej zarowki to jak to nazwiesz ;p W Twojej zarowce sa takie same diody jak i w panelach. Ale masz racje nie doczytalem dokladnie bo pisalem posta jak bylem w robocie na telefonie i nie dotycztalem dokladnie. 2g/w jest jak najbardziej do zrobienia bo widzialem sam na wlasne oczy panel 70w wynik lekko ponad 150 suchego :) Jak cos to moge Ci podeslac linka. A roslinka wyglada pieknie co tu duzo gadac :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Igorka panele wyciągają spokojnie 2g/w a dobry grower wyrobi i 3g/w ;) Ale to i tak kwestia umowna, bo wszystko zależy od warunków w boxie, np. temperatura w nocy lub temperatura wody którą podlewasz też ma ogromne znaczenie :) Także wynik nie najważniejszy a zadowolenie growera z tego co mu rośnie ;) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Gustuff -uwierz mi , że jest spora różnica między żarówką a panelem.

Porządny panel ma system chłodzenia który zapewnia stabilną temperaturę i wtedy faktycznie 1dioda=1w lub wiecej.

W żarówce to nierealne.

W tej którą mam 1dioda=0,1w , jest ich 500 co w przybliżeniu daje 50w.

Lecz właśnie dlatego , że w żarówce nie ma chłodzenia faktyczna ilość watów jest sporo niższa ,

co wydłuża jej żywotność i ogranicza szkodliwe promieniowanie.

Tak więc faktyczna "watożerność" owej żarówki oscyluje w granicy 15-20w.

Wiem że są uprawy Ledowe z 2g. a nawet 3g. z wata , ale przy bardzo dobrych panelach , warunkach , nawozat etc.

A u mnie taki mały RusekAuto od Bulka w takich warunkach nie ma co porównywać oczywiście :)

Ale jestem dobrej myśli i odnośnie info od producenta o plonach oscylujacych od 15-40g (suszu) z rośliny są całkiem spore szanse na wynik w granicach 20-30g (suszu) z rośliny.

Więc dla mnie MEGA  :)
@Vito-dokładnie  :) radość i satysfakcja jest większa od każdego plonu  ;)
Dzięki Wszystkim za komenty  :)
Dzieki Wam , ten temat żyje i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+