Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Budowa panelu LED - Cree 3590 meanwell hlg-240 C1400b. 5 x 50W


Grzybek35

Recommended Posts

Użyty sprzęt do budowy panelu LED:

 

1. Large Aluminum Heatsink Heat Sink Radiator Cooling Fin fr IC LED Power Amplifier
To jest radiator jaki ja użyłem. 

2. 80mm DC 12V 2pin PC Computer Desktop Case CPU Cooler Cooling Fan I6N2
To są wentylatory które ja użyłem.

3. CPU GPU Silicone Grease Compound Thermal Paste 35g for Laptop PC with KIT
To pasta termoprzewodzaca. 

4. 12v/24v AUTOMOTIVE 2 CORE FLAT TWIN THINWALL CABLE 1.0mm, 16.5A AUTO CAR WIRE
Kabel potrzebny do montażu 

5. 10x Electrical Cable Connectors Quick Splice Lock Wire Terminals Self Locking
Szybkozlaczki do kabli

6. 2A -10A UK Plug DC 12V LED Transformer Adapter Driver Power Supply for LED Strip
Zasilacz do wentylatorów na radiatorach 

7. No2 / No4 / No6 / No7 / No8 / Stainless Pozi Pan Head Self Tapping Screws
Śrubki do skręcenia holderow i uchwytów na reflektory. Do nich wiertło 2mm. Ciezko się skracają więc polecam dobry śrubokręt 

8. 5W Wirewound Potentiometer Suitable for Loudspeakers / Guitars / Speed Control
Potencjometry do regulacji obrotów wentylatorów na radiatorach. 
Ja wkleiłem radiatory na hot glue na rogach i się trzymają 

9. 16mm Potentiometer / Variable Resistor - Various Values
Potencjometry do regulacji natężenia światła.

10. All White Flexible Cables 3 4 5 Core 3183Y 3184Y 3185Y 3093YHR 3183TQHR
Kabel 5cio żyłowy do podłączenia boarda do drona.

11. Junction Box Electric Project Case Terminal Connection Enclosure Waterproof IP66
Puszki na kable w których montowalem potencjometry . W moim przypadku 13cm x 7cm i powiem że mogły by być trochę większe tak koło 15cm x 10cm było by dużo lżej ż kablami i potencjometrami A i złączka jeszcze musi wejść. 

12. Pot Control Knobs (x6) - Various Colours ( T18 6mm splined shaft)
Gałki na pokrętła na potencjometry. W zestawie jest 6 a potrzebne 4. Jak ktoś chce może kupić w pobliskim sklepie ż częściami elektronicznymi razem z potencjometrami .

13. 3/4/5/6 Pins Assembled IP68 Waterproof Electrical Solder Connector Plug Socket
Wtyczki 4 pinową do połączenia z boardem. Ja robiłem z krótkim kablem przy dronie i długim przy boardzie .

14. Digital Week Programmable Timer Time Relay Switch AC 220-240V Electrical WL8
Timery z wyswietlaczem w miare duze ma mozliwosci programowania. Ja miałem taki ż zapałkami i już od dłuższego czasu planowałem je wymienić na coś bardziej mniej awaryjnego. 

15. Digital LCD Voltmeter Ammeter Amp Voltage Current Power Volt Meter AC80-260V 20A
Wyświetlacze LCD ż aktualnym zużyciem prądu, amperow watow itp. Bardzo przydatna rzecz bo ma wszystko co potrzeba co by kontrolować ledy.

16. CREE CXB3590 (3500K 80 CRI)
To są ledy i ja ż tego sklepu brałem chipy ż całym kompletem czyli holdery i reflektor z mocowaniem do niego. Brałem od nich jeszcze drivery hlg 240h C1400b co daje tym ledom maksymalna moc 250W czyli po 50W na każdy. I jest to najpopularniejsze zestawienie z tym driverem.

MEAN WELL HLG-240H-C1400B

17. Aluminium Angle L Profile - Many sizes and lengths - Aluminum Multi Variation
Profile aluminiowe ja kupowałem 20mm x 20mm i ścianki 2mm. Składając szkielet ja na końcach dawałem sobie klocki ż listewki. Wzmacnialy konstrukcje i blokują ledy żeby się nie ssuneły  (ja miałem kable na wymiar co by nie były za długie i nie pozwoliły ledow i wypaść)

To już chyba wszystko . Narzędzia które muszą być to lutownice i dobry śrubokręt i glue gun. Do przycinania profili co by się nalozyly na siebie ja używałem wyrzynarki Ale można i brzeszczotem. Ważne żeby nie naciąć za daleko bo ramiona drona opadną.  Lepiej mniej i różnice ostrożnie pilnikiem wyrównać. W miejscach gdzie profile nachodzą na siebie skręcamy 4  śrubkami. Polecam wpierw zrobić szkielet wpierw i dopiero składać ledy. A kabelki zostawić na koniec. 
Postaram się jakieś zdjęcia dodać co by całość była jaśniejsza.  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ledy zamowione :) 

Ledy, podkladki termiczne, regukatory predkosci wiatrakow i jakies dodatki, oczywiscie ledy z Reflektorami i holderami ida z tego sklepu co Ty kupowales Rapidled.com :)  9szt

drivery z Birmingham po 42funty za szt - bo na Ebayu drogie sa , 71 funtow mniej wiecej

teraz zamawiam reszte pierdulek co i ty ich uzyles - 

Zamowilem ten jeden radiator z wiatraczkiem co ci pokazalem - 7.59 za sztuke , moze nie najtaniej ale nie jakos tez drogo :) 

mysle ze zrobie fotorelacje i wrzuce cala robote na Trawke :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+