Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Witam ;)

 

Chce zrobić boxa 40x40x100 cm z lampa hps 100w. Mam pytanie co do wentylacji, czy orientacyjnie wyrobie z temperatura jak dam 4 wiatraczki 8cm od komputera o wydajności 24 m3/h każdy ( bedzie 1 wlotowy, 1 na lampe i 2 wylotowe) ? Chce też zrobić filtry weglowe wlasnej roboty z maty węglowej do okapów i dać je przy wiatraczkach wylotowych - nie bedzie za ciepło jak je założe ?

 

Jesli nie da sie tego ocenic i tylko praktyczna próba rozwieje moje watpliwosci to przepraszam za zamieszanie :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pisałem już kilka razy sama mata węglowa daje bardzo mało potrzebujesz jeszcze granulat z węgla aktywnego. Dodatkowo napisz czy liczysz na ciszę czy może być głośniej ?? Bo wentylatory komputerowe to jest badziew i możesz je wykorzystać ewentualnie tylko przy CFL i to czasami lipa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Napisze podobny OFF-top jw, mam mały dylemat, mianowicie do pudła 300x300mm (wysokie jest dosyć ale w tym wypadku raczej to nie ma znaczenia) zastosować lampeczkę CFL 60W philipsa HL (4300Lm wdłg. producenta, ale licząc że parę godzin przepracowała, jej wydajność mogła spaść do tych 4100Lm) czy inwestować w HPS 70W (ok. 6000Lm)?

 

Jeśli chodzi o chłodzenie, wentylacja PC oraz szyba, jeśli nie wystarczy to posiadam w zanadrzu jeszcze wentylator łazienkowy z czasów gdy 3/4 użytkowników forum nie było jeszcze w planach :laugh: Ma moc.

 

 

(ewentualnie Polux 55W leżakuje)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rozumiem.

Ciężko mi znaleźć informacje na temat temperatury HPS-a, nie miałem nigdy doczynienia z takimi lampami, temperatura będzie zbliżona do świetlówki podobnej mocy, czy diametralnie przy HPS temperatura wzrośnie?

(chłodzenie które mam, wcześniej dawało sobie radę przy Poluxie55w i Philipsie60w ww. razem wziętych )

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przy lampie HPS diametralnie wzrośnie, przygotuj się już na montowanie dodatkowego wentylatora a raczej dwóch. 

 

Prosty went z filtrem w wykonaniu Igorka: http://trawka.org/topic/30930-may-filtr-wglowy-wasnej-konstrukcji/

 

--------------------

 

Teraz zauważyłem że to HPS 70w więc ogromnego skoku nie musisz się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam kilka pytan co do hps,

Uwazam że ucieka mi duzo swiatla, przez przewod wentylacyjny przypiety pod CT, do tego w srodku jest Alu, Czy ma to duzy wpływ na ilosc swiatla wyprowadzonego do boxa?

 

Chcialbym podlaczyc dwie zarowki 150W pod jeden uklad, oczywiscie jest taka mozlisc. Ale pytanie brzmi czy zmiescil bym dwie zarowki w 1 CT, tym wiekszym 50cm? (Oczywisce juz przy wentcie promieniowym 250m3?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+