Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Witam mam mini boxa wymiarów już nie pamiętam :/ ale wiem że zarówka philips tornado 23 watt 1400 lumenow wystarczająco wystarczy wzorowałem się na budowie tego boxa i tu zachodzi moje pytanie miałem roślinkę około 7 cm od lampy i zaczeła się wyciągać dzisiaj podstawiłem ją na około 1 cm od lampy nie widze jakichś negatywnych skutków tego działania a liście zaczely sie bardziej rozwijac, ale chcialbym zapytac czy ok 1 cm od lampy to nie za blisko nic sie nie stanie jak zostawie tak na caly dzien? wentylacja oczywiscie jest (wentylatorek) dodam ze mam ustawione naswietlanie 24/0

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dokładnie jak powyżej CFL nie ma dużej mocy dlatego też jak temperatura odpowiendia to nie ma problemu

@GiovanniJamal

- koc ratunkowy wymieniłbym na mylar lub matową białą farbę

- co to za świetlówka bo jest ich tak dużo że raczej nie wiadomo, ewentualnie jakiej jest mocy lub zrób zdjęcie

- temp. ok.

- CO2 może być 

- nie syp na górę keramzytu 

- na koniec tylko póki nie puki :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@ Igorek

Wymiana odbłyśnika oznaczała by że "pelargonie" musiały by być poza box'em jakiś czas, jednakże znalazłem sposób jak to obejść mianowicie:
Zamiast malować ściany box'a pomaluję kartony powycinane na wzór ścianek box'a i gdy wyschną przymocuję je za pomocą tacker'a.

 

Świetlówka liniowa to bodajrze T4 - 20W / 4000K ( wnioskuje to tylko po tym że gdy znalazłem lampę obok znajdowała się zapasowa z której odczytałem dane)

Jeśli chodzi o kompaktowe to są to PLUG-IN T2G24Q110.

 

Niestety na hps'a póki co mnie nie stać :( źle rozplanowałem fundusze ale planuję go kupić w okolicach Matki Boskiej Pieniężnej tj. po 10-tym.

Odnośnie keramzytu to czemu mam go usunąć ? Za dużo wody by w doniczce zatrzymywał ?

Dziękuje za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam , tak na szybko prosił bym o odpowiedź . Mam boksa 36x37x150, wiatraczek wtłaczający powietrze 10v mały i mieszający 6v mały (oba od pc)  , pod lampą hps 70watt , temp. w boksie wynosi 30stopni , wilgotność 30% , przy wyłączonej temp 17-18 stopni a wilgotność 50-55% , moje pytanie jest następujące jak podnieść wilgotność ??? zastosowałem już nakrętki , butelkę ze szmatką , podstawek z wodą . Mam wielki wiatraczek z zasilacza ( wielkości dolnej ścianki zasilacza komputerowego) i jeszcze jeden mały wiatrak,  czy jak dołożył bym wtłaczający ten mały i wyciągający duży to polepszyło by sytuację w boxie , czy zrobić na odwrót , za dole boksa zamontować  duży wtłaczający a u góry jeden lub 2 wyciągające? 

tak na chłopski rozum , jak dam duży wtłaczający powietrze na dole , to będzie wtłaczał powietrze z zewnątrz o większej wilgotności niż pod lampą , a jak dam jeden mały na górze to nie podoła z wyciąganiem i w ten oto sposób zatrzymam wilgoć a zarazem będzie powietrze w obiegu : ) dobrze kminie ? pozdrawiam , wiem że nieład w piśmie ale  :zjarany: 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+