Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Już sobie poradziłem, zmniejszyłem ilość obrotów, wilgotność utrzymuje się na poziomie 35-40%, myślę, że jestem w stanie ją jeszcze trochę podbić jednak mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli nakrętki od słoików etc. będą ustawione na powierzchni doniczki, w sensie na ziemi w której rośnie roślinka nie będzie to w żaden sposób przeszkadzać korzeniom w rozwoju?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jak dla mnie podstawki z wodą nie dużo dają wilgoci, bo też musi być odpowiednia temperatura aby ona odparowała.

Jeżeli dalej jest niska wilgotność to wyłącz całkiem wentylator wyciągający, a wpychający ustaw na bardzo niskich obrotach i obserwuj wilgotność. Bo 40% to też mało powinna być około 60%

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W tym momencie wilgotność utrzymuje się na poziomie 47-50% raczej byłbym ją w stanie podnieść jeszcze o parę procent, ale czy to konieczne? Z tego co wyczytałem taka wilgotność jest jak najbardziej okej. Mam także pytanie co do podlewania planta, czy woda mineralna Dobrowianka nadaje się do tego?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie doniczki. Posiadam nie typowego box'a 25 cm szerokości i 60 cm długości. Wsadziłem tam doniczkę o wymiarach 23x60 cm, czyli zajmuje praktycznie cała powierzchnię podstawy. problem w tym, że jest dosyć niska ma ok 15 cm wysokości. Zmieściłem tam 9-10 litrów ziemi. Doniczka nie jest podzielona. Mam tam dwa automaty AK. Stąd pytanie czy taka doniczka wystarczy? Roślinki będą miały mało miejsca na korzenie w dół, ale dużo na boki. Czy roślina rozrośnie się w ziemi na boki sama czy, nie będzie wykorzystywała tego miejsca? Dodam że wysokość to 75 cm i po odjęciu lampy i doniczki zostaje prawie 0,5 metra na sama roślinkę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mogles je rozdzielic bo tak to beda sobie podbierac jedzenie i jak ktorej szybciej sie korzenie rozwina to bedzie lepsza od tej drugiej. rozwinac na b0oki sie rozwina na pewno tylko musisz bardzo pilnowac wilgotnoscio gleby bo bedzie Ci bardzo szybko przesychac taka plytka donica. proponowalbym keramzyt na wierzch to pomoze zawsze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Siema...
Mam kilka pytan...
1. Posiadam zestaw nawozow hesi i na tabeli dawkowania narysowane jest ze powinno sie dodawac je od 1 tygodnia, a na forum wyczytalem ze powinno sie podawac nawozy kolo 2/3 tygodnia, wiec kiedy powinno sie najlepiej podawac roslinkom papu???
2.Przymierzam sie do kupna miernika ph MIERNIK-pH-SUBOTA-SB51-pH-2-16-TEMP-5-60-oC i ostatnio przegladajac growshop znalazlem plyn do przechowywania elektrod i kalibracji czy bedzie mi to potrzebne do tego miernika, czy te plyna sa potrzebne do czegos innego???
3.Czy te nawozy nadaja sie rownierz na out i dawkowac je tak samo jak w tabeli, czy sa jakies inne nawozy na out??
Z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki "uciulanygiecik" za pomoc
A co do ziemi to mam taka

BIOBIZZ ALL-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 20L

- All-Mix to bardzo bogata ziemia do upraw organicznych

- zawiera 20% mchu torfowego, 35% ziemi ogrodowej, 10% wysokiej jakości nawozu z dżdżownic, 30% perlitu i 5% Pre-Mix’u
- nie wymaga stosowania nawozów jednakże można ich użyć w celu zwiększenia plonów
- poziom pH ziemi: 6.2 - 6.6
- ilość: 20 litrów
 
Produkty BIOBIZZ posiadają ekologiczne certyfikaty: Omri, Skal, EKO.
 
Ziemia może być używana wielokrotnie pod warunkiem, że będą przestrzegane następujące reguły:
1. Nie należy używać ponownie ziemi, jeżeli poprzednio została zaatakowana przez pasożyty.
2. Należy usunąć powierzchniową warstwę ziemi i wyrzucić.
3. Usunąć korzenie i rumowisko rośliny najdokładniej jak to możliwe.
4. Dodać świeżą ziemię, substrat z włókien kokosowych i perlit, w które właśnie bogata jest oryginalna mieszanka.
5. Do 1000 litrów ziemi dodać 50 litrów Pre-Mix’u i 100 litrów wysokiej jakości nawozu z dżdżownic BIOBIZZ, wszystko dokładnie wymieszać.
7. Zrobiona mieszanka powinna zostać teraz lekko podlana, dla zachowania wilgoci. Dla uzyskania najlepszych rezultatów mieszanka powinna odstać kilka dni. W tym czasie mikro bakterie i enzymy zawarte w Pre-Mix’e mnożą się. 

 

to kolo 2 tygodnia zaczac karmic???
hesi root complex i super wit tez od 2 tygodnia dodawac, czy lac od poczatku zeby korzenie ladnie poszly???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć . Mam pytanie odnoścnie wentylacji- box o wymiarach 120x120x180 . 1 x wentylator wlotowy na cooltuba , 1 x wylotowy poza box z cooltuba. 1 x wiatrak mieszający w środku. Box ma otwarte "okienko" więc teoretycznie powietrze się wymienia. Temperatura 27.8-29 C , no i wilgotność 50-65 % .wydaje mi się troche za wysoka. Może tak zostać ? Czy należy coś zmienić? Małe maja 9 dni, kiedy można zacząć lać biohumusa?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+