Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

Witam. Pierwszy post.

Kilka pytań.

1.Gdzieś jest na pewno porównanie lamp led do hps. nie moge znalezc. Interesuja mnie wszelkie zagadnienia, plusy ujemne, minusy dodatnie i wszystkie za i przeciw.

Startuje tez z outem w tym roku. Mam juz wybrane spoty, w zeszlym roku sie sprawdzily. Bedą na pasie zieleni (miedza?) miedzy polami, wystawione na poludniową strone z jak najwieksza iloscia slonca. Rozterki:

2. chcialem wysadzic rosliny we wczesniej przygotowane doly, ale ze jest to pole uprawiane w tzw stylu nowoczesnym, uzywane sa retardenty, nawozy mineralne itd. oczywiscie nie ludze sie ze na mojej miedzy ta chemia nie ląduje, ale chcialbym zminimalizowac ten proceder. oczywiscie zalezy mi na tym, zeby wszystko u moich dziewczyn bylo bio, wiec. moze lepiej wkopac donice i w nich uprawiac.(10l dla automatow i 26l dla pelnosezonowych) (w zeszlym roku mialem piecio litrowe i w koncu przesadzilem prosto do gleby).

3. jesli doly to czy czyms je odizolowac od "reszty" srodowiska, czy sie nie bawic i uzyc donic, czy takie jak podalem wystarcza, czy lepiej wieksze?(wiem, ze najlepsze sa najwieksze, ale wiadomo o co chodzi;)

4. chcialem uzyc gorilla box od biotabs, po 2 szt do 10l i po 4 do 26l.

5. mialem w planach mieszanke:

   substrat do produkcji ogrodniczej klassmann + perlit30%( to dobrej jakosci ziemia, ph 5.8-6.0 jest w niej kokos i glinka

   dodatkowo dolomit(czy jest mi faktycznie potrzebny? na pewno gdybym chcial sadzic w dolach, ale w donicach, albo przy biotabs?)

   obornik granulowany(czy potrzebny, przy biotabs?, a moze nie wskazany?)

   hydrożel. w jakich proporcjach dodajecie, ile na 10l ziemi?

 

Z gory dzieki za odp

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj

1. jest tylko porównanie CFL vs HPS, LED vs HPS jeszcze nie ma, ale możesz na youtubie poszukać.

Jak robisz mini projekt to jest wyjście, jak lecisz w dużym namiocie to koszt jednego panelu to około 3000zł x 2 :) Wybieraj HPS cyfrowego, np. Lumatek :) 

2. wkopujesz wiadro bez dna lub worki ze swoją glebą 

3. te litraże powinny Cie zadowolić :)

4. dobry wybór

5. żadnych dodatków ! lecisz na samej dobrej ziemi + 30% prelitu i biotabs, nic więcej. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Mam pewnien problem, otoż moje auto kolezanki nie chca za nic zaczac kwitnac, jest juz ponad miesiac od wysadzenia, a one dalej nic. Jedynym problemem moze byc wydaje mi sie zbyt niska temp wahająca sie w przyblizeniu od 8-10 w nocy oraz 15-20 w dzień. Czy to moze byc rzecz która przeszkadza im w zakwitnieciu ?

dodam jeszcze ze zyja one sobie w jednej donicy, ok 6 koleżanek, z czego 2 kwitna. Czy umiejscowienie wszystkich w jednej ma jakis wpływ na opóźnienie kwitnienia ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tydzień za późno... Ale czy przez te dwa tygodnie będzie opieka ? Bo czasami lepiej ściąć wcześniej i nie martwić się że zostały bez opieki. 

Sam ścinam swoje trochę wcześniej bo jedziemy na spannabis, akurat jak wrócimy będzie już wysuszone :)

 

u mnie wygląda to tak że wsystko jest ustawione automatycznie i szczerze zaglądam tam tylko raz w tygodniu bo tak też mogę - no , nie wiele częściej.

Dziękuję za podpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+