Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

marco sam sobie zasugerowałeś, że ma tam być 20 śmierdzących rusków :)

A nawet jakby tam były, to w piwnicy mam stary komin wentylacyjny. Wszystkie zapachy pociągnie na dach 10 piętra.

Masz słuszność, że 500W to w ch* prądu, dlatego od początku zakładałem, że hps250 + osprzęt. Niestety mam boxa szerszego niż wyższego i dlatego mam więcej metra kwadratowego do zasiania, w związku z tym doradzono mi, bym zawiesił mocniejszą lampę.

Narazie i tak se daje siana bo są to przymiarki, tymczasem zbieram porady doświadczonych graczy.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. niewiem ponieważ jeszcze nie uprawiałem szykuję się do pierwszej uprawy

2.co do neutralizatorów amatorski sposób to ponoć rozsypanie na małe naczynko SODY oczyszczonej skroplenie jej troszkę za pomocą wody i postawienie przy roślinkach jestem ciekaw czy ten sposób działą ponieważ nie miałem okazji jeszcze przetestować ,tak samo coś czytałem że nalać na małe naczynko trochę octu i postawić koło roślinek

a taki najbardziej znany sposób lecz kosztowny to chyba zakup filtra węglowego

3.słyszałem że lowryder#2 dobrzę się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ponieważ rośliny mają już 3 miesiące to czy sam przełączam na 12/12 i zaczynają kwitnąć czy cierpliwie czekam

zależy czy są to odmiany posiadające autoflowering, jeżeli tak to światła nie zmieniasz, jeżeli nie to dajesz teraz 12/12 ale i tak dosyć późno. Pewnie już są sporawe po tych 3 miesiącach wega. Dobrze, że masz boxa xxl.

jakie są najlepsze neautralizatory zapachu

filtry węglowe itd, ogólnie w tym temacie akurat nie jestem do końca obeznany, gdyż nigdy takich wynalazków nie testowałem

które odmiany mają spore plony, szybko kwitną, dają dobrego kopa i najmniej pachną w trakcie kwitnienia

Jeżeli to ja byłbym na Twoim miejscu i posiadałbym takiego boxa to nie martwiłbym sie o to czy odmiana szybko kwitnie czy nie. A autoflo nie inewestuj bo szkoda miejsca. Ja doradziłbym Ci coś np z White Widow, Jack Herrer, Blueberry. Klasyki i to w tym wszystkim chodzi. Natomiast jeżeli naprawdę chciałyś szybkie uprawy z dosyć sporym plonem to polecam Top44 (jedna z szybciej kwitnących odmian). Tak samo rośliny af, zbiór po ~~60 dniach. Ale naprawdę powtarzam, nie inwestuj w af tylko sadź coś większego :)

3.słyszałem że lowryder#2 dobrzę się sprawuje

A to zależy. Ja sam ściąłem w sobotę LR#2 i przyznam, że co prawda nie śmierdział na kilometr ale zapach był wyczuwalny w całym pomieszczeniu. Z af to jedną z najmniej pachnącyh odmian jest Low Snow.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dżdżownice muszą coś jeść (szczątki roślinne - liście, trawa, kawałek jabłuszka) i oczywiście powinny mieć trochę miejsca. Jak pomidor za mocno się ukorzeni to dżdżownica nie będzie miała jak się przemieszczać. Nie wiem czy podgryzie Ci korzenie, ale napewno na dobre jej to nie wyjdzie. No i problem z podlewaniem, jak przelejesz to utopisz zwierzaka, jak przesuszysz to też kaput.

Ogólnie to takie coś może wypalić, ale chyba łatwiej sypnąć biohumusem niż opiekować się robalami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Problem z wysoką temperaturą...nie schodzi poniżej 30C,

-2 dzień pod lampą 2 dzień życia wys.4cm (wyciągają sie)

- 2 wenty wtłaczające

- 1łażenkowy wytłaczający po peturbacjach z temperaturą pow.34C wkoncu połączony z lampą i wytłaczjący ciepło ale nie wystarczająco.

-400w hps phili. Agro grzeje potężnie.

-odległość od sadzonek 50cm

-włożona szyba pod lampe i wentylatorek chłodząccy do rury (łazienkowy wytłacza)

-Wys. 1m 70cm szer 1m x 60cm konkretna szafa

- wyłożone mylarem all

-wilgotnosc 50% woda w garnkach

-miejsce attic.

-otworze ją chyba i tyle.

Proszę o jakieś konstruktywne sugestie :wink:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam doświadczeń z indoorem, ale po co 2 wentylatory wtłaczające?

Powietrze się dostaje i szybko nagrzewa, a nie jest sprawnie odprowadzane.

Masz 1 wentyl wytłaczający.

Ja bym zrobił tak, że pierwszy wtłacza powietrze, drugi wytłacza powietrze z cooltuba (w Twoim wypadku nad szybą ), a trzeci wytłacza po prostu powietrze z boxa (pod szybą). Ten trzeci powinien mieć filtra na smrody o ile takie są.

Moze też dołożyć czwarty wentyl nad szybą, który będzie wtłaczał powietrze. W ten sposób z jednej strony napłynie do lampy chłodne powietrze, a z drugiej będzie odprowadzone.

No i ostatnia najważniejsza kwestia. Attic to z reguły najgorętsze miejsce w całym domu w porze letniej. Wtłaczanie "chłodnego" powietrza nic nie daje, bo wcale nie jest chłodne. U mnie w domu poddasze jest 5-10 stopni gorętsze od reszty. (dachówka i tylko jedno okno). Proporcję zmierzenie temperatury. Jeśli jest większe niż 25'C to się nie dziwie, że w boxie nie schodzi poniżej 30'C

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znalazłem taki wynalazek w praktikerze jak Substral citrus ziemia premium o ph 5.5-6.0 ziemia wzbogacona jest mieszanką nawozów Osmocote WE NPK 15-9-9 i starowego WE NPK 10-52-10 :?:

Nadaje się to, czy raczej dać sobie z tym na luz i kupić zwykłą ziemie do kwiatów :?:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+