Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmm a co myślicie o obcinaniu liści ?? bo dolne szczyty są bardzo zasłonięte tak myślałem żeby usunąć trochę liści i do tego delikatnie porozhylać gałązki na boki żeby miały sobie więcej światełka tam na dole :)

niektórzy nie polecają obcinania liści niektórzy polecają w praktyce obcinałem kilka razy ale to po 2 raz na jakiś czas tu bym chciał więcej na raz obciąć i nie wiem jak to wpłynie na roślinkę bo na pewno się zestresuje troszkę

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakie dokladnie żarówki? z tego co wiem nadają się tylko lampy wyładowcz czyli takie które działają z układem (świetlówki, Hps, MH, ostatecznie rtęciowe ale mają małą wydajność)
takie ktore produkuja promienie UV zwykle żarówki lub jażeniowki.mozna by bylo podłączyc obok hps ale czy to cos zmieni?

wyczytalem gdzies ze mozna zamontowac taka pompke jak do akwarium na dole doniczki tak zeby powietrze obiegaly korzenie co zapewni ich lepsze dotlenienie co o tym myslicie? czy to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To ja znowu kilka pytan:

- Jak pachnie white russian podczas suszenia?

-Przecież jak zgasze lampe to temp. spadnie... Co ja mam niby wtedy zrobić?

-W ogrodniczym jest "ziemia do pelargonii" - niby ma jakieś mikroelementy już dodane, ale ona i tak ma PH 5-5,5 - da się jakoś wyliczyć ile dodać i czego do tej ziemi na litr żeby ph było odpowiednie?

-Składał ktoś wogóle HPS-a samodzielnie? Prawie nigdzie nie ma tych stateczników o starterach już nie wspominając...

-Czy jak się wyłącze lampe to wiatraczki też wyłączyć? (żeby mi temp. nie ściągały?)

-Ile zbiore z jednego White Russian-a?

-W jakich doniczkach trzymać je przed i po selekcji (przez płeć ofc)?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

-W ogrodniczym jest "ziemia do pelargonii" - niby ma jakieś mikroelementy już dodane, ale ona i tak ma PH 5-5,5 - da się jakoś wyliczyć ile dodać i czego do tej ziemi na litr żeby ph było odpowiednie?

pH+ (UP) – środki podnoszące poziom pH

Uprawa w ziemi:

- Aby zwiększyć poziom pH w ziemi często wystarczy tylko przesadzić roślinę do nowej mieszanki o optymalnym dla rośliny pH 6.1-6.6 i sprawdzić, oraz wyregulować poziom pH wody/roztworu, którym podlewamy rośliny .

- Dodatkowo aby uniknąć problemów z pH zalecamy dodać 1 łyżkę stołową dolomitu na 3 litry mieszanki – to znacznie ustabilizuje nasz poziom pH. Jeśli chodzi o późniejsze stosowanie dolomitu w razie wyniknięcia problemów z pH to używa się go raczej w celu zwiększenia poziomu pH niż jego zmniejszenia.

- Innym chemicznym środkiem zwiększającym pH gleby jest np. wodorotlenek potasu.

- Najlepszymi i najskuteczniejszymi regulatorami pH są profesjonalne środki do podnoszenia pH .

 

-Składał ktoś w ogóle HPS-a samodzielnie? Prawie nigdzie nie ma tych stateczników o starterach już nie wspominając...

Allegro Tu na pewno będzie.

A Jeżeli nie chce Ci się czekać to przejdź się do hurtowni z artykułami elektronicznymi ;]

-Czy jak się wyłączę lampę to wiatraczki też wyłączyć? (żeby mi temp. nie ściągały?)

Jeżeli boxa masz w pokoju i temperatura w nocy kolo 24 stopni to będzie dobrze bo przecież masz wiatraczek który wpuszcza do boxa powietrze "świeże", a jeżeli nie to zrób np. grzałkę z puszki po piwie i żarówki zwykłej.

 

-Ile zbiore z jednego White Russian-a?

-Zależy jakiej wielkości masz boxa, jakie masz światło, czy jakieś treningi stosujesz, jak dbasz o roślinke. . . niektórzy w boxie po pudełku od butów wyciągają 7gram. . ale nie wiem czy z White Russian-a

 

-W jakich doniczkach trzymać je przed i po selekcji (przez płeć ofc)?

-Chodzi Ci przed określeniem płci? Z tego co mi zostało w pamięci to roślinka pokazuje płeć w fazie kwitnięcia. . . Zależy to też od tego jakiego długiego wega im zrobisz. . . ale na flo daje się już docelowe. . . im większe tym lepsze. . . do AF styknie Ci 7litrowa a do zwykłych 11l-15l. .

A teraz pytanko z mojej strony ;]

Mam węgiel aktywny i chciał bym z niego zrobić filtr do boxa. . .ale ten węgiel mam z filtra do wody który był zamontowany czyli ten węgiel jest tak jakby używany.. . ale nie w boxie tylko przy wodzie. . . i tu takie pytanko czy to zadziała czy nie będzie "śmierdziało" roślinkami czy będzie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tą ziemią chodziło mi o to czy da się wyliczyć zmiane ph - bo dosypująć na oko musiałbym mieć ph-mometr...

Co do zbiorów: są jakieś granice minimalne i maxymalne?

I jeszcze jedno pytanie może nie związane z uprawą ale nie wiem gdzie je zadać. - Po co w bongu jest sprzęgiełko?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja na twoim miejscu zrobiłbym box o wymiarach 70/50/110cm lampa najlepsza będzie hps 150v a 2 wiatraki może by si stykły jakbyś jeden dał na wylot i zrobił zniego filtr a drugi na wlot i byś musiał zrobić dodatkową dziure na wlot powietrza może być bez wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+