Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pasuje na pewno układ jest taki sam do HPS i MH

np.

 

LAMPA / ŻARÓWKA MH 400W GIB Growth Spectre (wzrost)

 
-lampa / żarówka metalohalogenkowa 400W
-model: GIB-Growth Spectre 
-pracuje na większości fabrycznych zasilaczy do HPS 
-gwint E40 
-przeznaczona do uprawy roślin 
-barwa niebiesko biała, na ukorzenianie i fazę wzrostu oraz do roślin-matek

-lampa / żarówka metalohalogenkowa 400W

-model: GIB-Growth Spectre

-pracuje na większości fabrycznych zasilaczy do HPS

-gwint E40

-przeznaczona do uprawy roślin

-barwa niebiesko biała, na ukorzenianie i fazę wzrostu oraz do roślin-matek

Nie to że sie kuce tylko żeby potem chłopak sie nie zdziwił :wink:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pisze że na większości ale pewnie działa na wszystkich to jest taki sam układ a druga sprawa piszą też że żarówka rtęciowa nie działa na układzie od HPS a mi działa i to nie jedna bo już kilka rtęciówek stestowałem

albo mówią też że żarówka 400W nie odpali na układzie od 250 ja przeleciałem :D dwie uprawy żarówka 400W zapłon 250 nie było problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

albo mówią też że żarówka 400W nie odpali na układzie od 250 ja przeleciałem dwie uprawy żarówka 400W zapłon 250 nie było problemów

Ja mam właśnie na odwrót układ 400W i żarówe 250W (taki sprzęt kupiłem na tym forum ,zresztą nie pamiętam już od kogo), jak włączyłem to troche działało poźniej zaczęło się włączać i wyłączać światło,aż wkońcu wyłączyłem. Dopiero później przeczytałem, że taka "mieszanka" może spowodować wybuch żarłówki i pożar. Tak więc jakby ktoś chciał tak spróbować to nie radze...

Bardzo proste czemu - dławik i starter dają dużo wieksze natężęnie prądu niż ciągnie 250W żarówa - nie wiem jak z napięciem.

Jak jest odwrotnie to niedość że lampa dużo słabiej świeci (za mało prądu) to jeszcze dużo szybciej się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

artur1608, kupiłeś lampę 400W (lampa=żarówka + osprzęt),

osprzęt 400W współgra z lampą 400W, oznacza to że nie powinno się podłączać do siebie lamp które nie pasują do wartości osprzętu. Krótko mówiąc najpierw myślimy a później robimy zakupy ;)

Teraz albo zrobisz super wentylacje która pozwoli Ci zbić temperaturę, albo sprzedaj tą lampę i kup sobie słabszą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

KORNHOLIO nie wiem ale chyba na forum pisało że można podłączy żarówkę o mniejszej wydajności i będzie śmigać. Chociaż inni mówią że musi być dopasowany sprzęt. Nie wiem co myśleć :?: Chyba zapytam kolesia, który mi sprzedał on ponąc w tym dużo czai. Dzieki za rade ale myślę ze jak zrobię taką wentylacje żeby temperatura spadła do potrzebnego poziomu to od ilości wentylatorów box uniesie się jak helikopter :razz: No głupi byłem że nie pomyślałem przed zakupem lampy :cry: . Kierowałem się myślą ''nigdy światła nie jest za dużo'' [/b]

Swiatła praktycznie tak - gorzej z temperaturką :oops:

A co do podłączania lamp o innych parametrach:

Nieradze - albo lampa będzie ledwo świeciła(tzn dużo mniej lumenów) i może jej(i tobie) się coś stać (choć nie zawsze) - albo spowodujesz pożar...

Teorytycznie się da - ale nikt ci tego nie poleci bo nie będzie brał odpowiedzialności za twoją chate czy ciebie...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

gajowy,

weź karton po jakimś soku np wytnij dwie dziury jedną na dole kartona i druga po przeciwnej stronie na górze teraz tą górną strona przyczepiasz na wylot wentylatora a na dolną dziurę zakładasz kawałek pończochy i nie będzie widać światła

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+