Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Box wys 54cm

1. Czy kazda odmianke bez af da rade przy lst (tylko 45cm do szyby, czyli 25-30 na roślinę).

Widzisz po moich doswiadczeniach ze kazde 10 cm boxa jest cenne. Mam niecale 70 cm, od tego odjac lampe zostaje 52 cm, i jeszcze doniczka...wiele bym dal za dodatkowe 40-50 cm. Wiec moze od razu pomyslisz o wyższym boxie? To z pewnoscia okaże sie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Czy DO HPS/WLS trzeba specjalny gwint (jezeli jest na E27) do wysoko prężnych czy jak kupie taki do normalnych zarowek to bedzie?

2. Czy HPS 70W który daje 5700 lumenów starczy do boxa 0.14 m2 który ma miec 7000?

3. Lepiej mieć duży wentylator wdmuchujący i dziurkę małą czy duży wydmuchujący i dziurkę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Tak normalny z tym że potrzebujesz jeszcze balastu, to nie tak jak w zwykłych żarówkach że wkręcasz do oprawki jeden kabel do plusa drugi do minusa i świeci, poczytaj o budowie lamp hps.

2. Nie będzie o 1300lm mniej niż jest optymalnie (chociaż im więcej tym lepiej). Ale ujdzie jednak lepiej dodaj chociaż energooszczędną 24w o zimnej barwie na weg a najlepiej dwie po obydwóch stronach.

3. Lepiej wydmuchujący ciepłe powietrze z boxa na górze a na dole dziury aby wchodziło świeże.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo bym prosił o pomoc bo już sam nie wiem co zrobić mam.

Otóż mam boxa 86x56x160h w nim HPS 250w, miałem na początku sierpnia startować z AF ale sie nie udało z powodu krzywej schizy no ale bezpieczeństwo najważniejsze ;) za niedługo miałem zamiar wystartować i wsadzić tam 8 automatów ale tak sobie pomyślałem że rachunki za prąd przy 250w 18/6 przez 2,5 miesiąca trochę dadzą mi w dupę no i się zacząłem zastanawiać nad normalnymi odmianami, no ale nie wiem ile i jakie tam umieścić. Myślałem nad 4 femi w doniczkach 14l odmiany jakie myślałem to L.S.D, Blueberry i 2xWhite Widow wszystko z quakemind. Jak myślicie taka konfiguracja będzie dobra? Postawić na większe donice i mniej plantów czy więcej plantów w mniejszych doniczkach. Jeśli bym już się zdecydował na te odmianki i wystartował w połowie września to czy do grudnia bym się wyrobił bo bardzo by mi zależało.

Pozdro i liczę na wasza pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest jeden problem, doniczka 14litrów przy dobrych wiatrach ma wymiary 28x28.

Czyli 2 doniczki na styk daje to 56x28cm.

Boxa masz dość wysokiego.

Na Twoim miejscu zasadziłbym 6 normalnych krzaczków w 11 litrowych doniczkach (2 rzędy po 3).

Co do mieszania odmian, sam się nad tym aktualnie zastanawiam aby mieć różnorodne plony jednak sam nie wiem, zamota z wysokością lampy itd. Jednak myślę że jak wybierzesz coś o podobnych wysokościach i czasie kwitnięcia powinien być git :D

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest jeden problem, doniczka 14litrów przy dobrych wiatrach ma wymiary 28x28.

Czyli 2 doniczki na styk daje to 56x56cm.

Boxa masz dość wysokiego.

Chyba ci sie tutaj cos pomieszalo dwie donoczki 28x28 to wychodzi 56x28 w kwadracie 56x56 mieszcza sie 4 doniczki 28x28. A koks ma box gdzie zmieszcza sie na styk czyli idealnie 6 takich doniczek.

Co do prądu coś za coś :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+