Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400w | 6x Think Different | mój pierwszy raz


wujaszek

Recommended Posts

Zrób tak jak ci @Pomidorek mówi ja też na 400 bez tuby nie miałem takich temperatur ( @Pomidorek zrób sobie miejsce w skrzynce bo się nie da wiadomości wysłać do ciebie) co do podlewania to lej po brzegach doniczki jeśli masz zamiar swiecic24/0(moim zdaniem głupota) to zapomnij o pryskaniu bo je poparzysz przy twoich temperaturach zwaz na oko(rękę) sucha doniczkę i po podlaniu wtedy będziesz wiedział czy ma mokro czy nie jak narazie to myślę szklankę (250ml) na dwa trzy dni w zależności od tego jak szybko będzie schlo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

3 godziny temu, Pomidorek napisał:

Spróbuj zrobić tak... na początek daj sam ten przewód wentylacyjny do którego podłączysz później filtr, później cooltube znowu przewód i wyprowadź go za boxa... podłącz wiatrak wyciągający za boxem tak żeby dmuchał powietrzem... to niemożliwe żeby Ci jeszcze z cooltube taka temperatura w boxie się utrzymywała... ja jak miałem 400w hps bez cooltube to używałem zwykłego wiatraka łazienkowego chyba 125m/3 i dawał radę... także coś musi być nie tak 😉 spróbuj zrobić tak jak napisałem... zasilacz od hps też masz na zewnątrz? 

Po uszczelnieniu wszystkiego udało mi się zbić temperaturę do 32-33 stopni przy wiatraku odpalonym na jedynkę. Zasilacz jest na zewnątrz. Myślisz, że jest potrzebna przebudowa, jeśli bym sobie sprawił wiatrak cyrkulacyjny?

1 godzinę temu, maurycy napisał:

Zrób tak jak ci @Pomidorek mówi ja też na 400 bez tuby nie miałem takich temperatur ( @Pomidorek zrób sobie miejsce w skrzynce bo się nie da wiadomości wysłać do ciebie) co do podlewania to lej po brzegach doniczki jeśli masz zamiar swiecic24/0(moim zdaniem głupota) to zapomnij o pryskaniu bo je poparzysz przy twoich temperaturach zwaz na oko(rękę) sucha doniczkę i po podlaniu wtedy będziesz wiedział czy ma mokro czy nie jak narazie to myślę szklankę (250ml) na dwa trzy dni w zależności od tego jak szybko będzie schlo

Ciężko mi właśnie ocenić czy ta ziemia jest sucha, czy wilgotna, jakoś tego nie czuję. Koleżka wcześniej pisał, że te moje ~31 stopni to idealna temperatura. Ale właśnie czytam temat @Vito i jest napisane 

Cytat

4. Unikać nadmiaru ciepła, uważając, by nie przekraczać temperatury 28 stopni, szczególnie w fazie siewek. Najlepiej utrzymywać średnią temperaturę 20-22°C.

Kolejny co do czasu naświetlania, też z tematu @Vito

Cytat

Rodzaje lamp i popularny fotoperiod dla roślin automatycznych / konopi fotoobojętnych / samokwitnących:
Faza sadzonki:
Lampy o zimnej barwie - LED | CFL | MH | HPS - 24 - świecimy cały czas

 

Im więcej czytam, tym mniej wiem... 😕 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra, idę spać i stwierdziłem, że dam roślinkom odpocząć. Skoro mają mieć 22stopnie, to niech się chociaż te 6h prześpią. O 8 wstanę, podleję je, bo jedna ma trochę uschniętą ziemię i podłączę spowrotem (i światło i wiatrak na noc wyłączam, zostawiam je same sobie, w spokoju).

Na dwóch roślinkach robią mi się takie jasne plamki, czym to może być spowodowane? Popalone? Za mało wody? Dodam, że nadal są pod butelkami.

plamka.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

uRoślina jak każdy żywy organizm potrzebuje odpoczynku(snu) więc chociaż te 4h pasowało by jej dać. Jeśli masz rośliny pelnosezonowe to żeby zakwitły będziesz musiał zmienić czas naswietlania przy sezonówkach węgu 18/6 na flo zmieniasz na 12/12 automaty caly czas 18/6 doradził bym Ci jeśli masz takie problemy z temperatura świecić im w nocy a noc rób im w dzień bo temperatura na zewnątrz troszkę będzie ci sprzyjać jak nie możesz na"oko" Określić wagi to połóż doniczkę na wadze jak urosną i będą potrzebowały więcej wody będzie ci łatwiej wyczuć wadze w ręce z fartem 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, maurycy napisał:

uRoślina jak każdy żywy organizm potrzebuje odpoczynku(snu) więc chociaż te 4h pasowało by jej dać. Jeśli masz rośliny pelnosezonowe to żeby zakwitły będziesz musiał zmienić czas naswietlania przy sezonówkach węgu 18/6 na flo zmieniasz na 12/12 automaty caly czas 18/6 doradził bym Ci jeśli masz takie problemy z temperatura świecić im w nocy a noc rób im w dzień bo temperatura na zewnątrz troszkę będzie ci sprzyjać jak nie możesz na"oko" Określić wagi to połóż doniczkę na wadze jak urosną i będą potrzebowały więcej wody będzie ci łatwiej wyczuć wadze w ręce z fartem 

Dzisiaj dostały 6.5h snu, bo miałem problem ze wstaniem rano. 😄 Z nocą w dzień może być problem z wpadającym światłem. Mogę ewentualnie zamknąć im obieg świeżego powietrza na noc i po prostu zapchać wszystkie szczeliny czarnym stretchem? Dziś kupiłem nową rurę wentylacyjną i będę pompkę wyrzucać poza szafę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie... bez timera albo Ci za szybko zaczną kwitnąć, albo wyjdą hermmmy 😄 bo nie ma szans żebyś gasił i zapalał światło w tych samych godzinach... te twoje to automaty? bo ja już nie wiem ^.^ ogólnie to 18/6 przez cały cykl jest miodzio przy automatach... przy sezonach 18/6 na wegu i później 12/12 ma flo... nie ma co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Zależy napisał:

Kup sobie timer za 15 zł żebyś nie musiał zawsze im włączać i wyłączać światełka 😉

 

 

Mam programator, ale nie mam czasu sie nim zajac. To nie problem dla mnie teraz , zeby odpalac to recznie. 😛 

20 godzin temu, Pomidorek napisał:

Spróbuj zrobić tak... na początek daj sam ten przewód wentylacyjny do którego podłączysz później filtr, później cooltube znowu przewód i wyprowadź go za boxa... podłącz wiatrak wyciągający za boxem tak żeby dmuchał powietrzem... to niemożliwe żeby Ci jeszcze z cooltube taka temperatura w boxie się utrzymywała... ja jak miałem 400w hps bez cooltube to używałem zwykłego wiatraka łazienkowego chyba 125m/3 i dawał radę... także coś musi być nie tak 😉 spróbuj zrobić tak jak napisałem... zasilacz od hps też masz na zewnątrz? 

Filtr mam z jednej strony zaślepiony. Mam tę zaślepkę wyjąć? Żeby był przepływ powietrza? Myślałem, że on ściankami ma zasysać powietrze i je wtedy filtrować. Nie spadnie jego wydajność w żaden sposób? Przerobiłem instalację chyba tak, jak radziłeś i mam ~28 stopni, wilgoć utrzymuje się około 40% (wydaje mi się, że może to być zasługa skarpety, dorzuciłem do niej nogawkę od spodni z drugiej strony 😄).

 

zaslepka.jpg

dach.jpg

Godzinę temu, Pomidorek napisał:

Dokładnie... bez timera albo Ci za szybko zaczną kwitnąć, albo wyjdą hermmmy 😄 bo nie ma szans żebyś gasił i zapalał światło w tych samych godzinach... te twoje to automaty? bo ja już nie wiem ^.^ ogólnie to 18/6 przez cały cykl jest miodzio przy automatach... przy sezonach 18/6 na wegu i później 12/12 ma flo... nie ma co kombinować?

Automaty. Jutro się wezmę za timer, przemyślę w jakich godzinach najlepiej ustawić im cykl, żeby nie kolidowało to z pracą i spaniem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+