Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400w | 6x Think Different | mój pierwszy raz


wujaszek

Recommended Posts

Roślinki podlewam co 2 dni po jakieś ~200ml muszynianki zielonej, foto mają 18/6 i mnie trochę niepokoi ich wzrost. W środę wyszły z ziemi, niektóre na parę centymetrów i dużo się od tamtego czasu wzrostem nie zmieniły - pobudowały liście, ale martwi mnie, że może robię coś nie tak i rosnąć nie chcą. Może za wysoko mają słońce? Dzieli je jakieś 120cm, podniósłbym je, ale boję się trochę o temperaturę i wilgotność. 

15 godzin temu, MakaPaka napisał:

Na wyjściu wentylatora możesz zamontować domowej roboty tłumik, będzie ciszej. Przyda się nocą

W piątek robiłem tłumik, na szybko, bo mnie czas gonił. No, ale jest. 😄 Od wiatraka wychodzi rura 125, w to wchodzi abażur (tak to się chyba nazywa), no i wiatrak obłożyłem dookoła platonkami. 😄 Trochę to dało, ale będę to z czasem przerabiać. Modlę się tylko, żeby żadne spięcie nie poszło, bo platonki to najlepsza rozpałka do grilla. Próbowałem mierzyć pH podłoża, ale wydaje mi się, że mój miernik jest jakiś nierozgarnięty, bo się nie ruszył ani o milimetr i ciągle pokazuje to samo.

kwiatki.jpg

tlumik.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, wujaszek napisał:

tlumik.jpg

 Miałem na myśli coś takiego:20200927_164959.thumb.jpg.470185c69d15de1161bf968bf308cdf6.jpg20200927_164951.thumb.jpg.44bb051595faa7a97c265b169a7525f6.jpg

Nie jestem pewien czy mogę to umieszczać ale tu jest pokazane jak zrobić takowy tłumik. Osobiście do środka wsadzilem piankę wygluszajaca.

https://www.wiki.haszysz.com/index.php/Tłumiki_akustyczne

Jak coś link usuńcie.

Pozdrawiam 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki, jak będę miał chwilę czasu i pomysł, to jakoś poprawię ten tłumik. Ziemię dziś rano dosypalem przy podlewaniu, a teraz mam problem. Dwójka dziewczyn ma jakieś dziwne listki (rano pozbawiłem je kapelutków z odciętych butelek, bo wstawiłem im wiatrak cyrkulacyjny do środka). Ktoś może wie, o co chodzi? Popaliły się? Może je trochę przelałem? (to czarne na listkach, to ziemia, którą rano dosypywałem).

 

listek2.jpg

listek3.jpg

listek1.jpg

 

//edit

Pytanko jeszcze co do lampy UV, czy taka się nadaje? https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-14470-Zestaw-UV-Lampa-swietlowka-UV-45-cm-15W.html 

 

//kolejny edit, trochę się pochwalić chciałem. 🙂 

pieknis.jpg

Edytowane przez wujaszek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 29.09.2020 o 23:14, Zależy napisał:

Sprawdź ph, wygląda na złe ph

Wydaje mi się, że mam zepsuty miernik pH - gdzie bym go nie wsadził, to pokazuje 7 (tyle samo ma wyłączony, więc się nawet nie rusza). Roślinki zaczęły rosnąć ładnie, tamte brzydkie liście pozostały brzydkie, ale kolejne rosną już ładne i nic się z nimi nie dzieje. 

 

W dniu 29.09.2020 o 23:57, Pomidorek napisał:

A nie mógłbyś podlewać zwykłą odstaną wodą z kranu...? 😜 Nie wyglądają na przelane... jak im się nie będzie pogarszać to będzie dobrze... 😉 no i po co ta lampa... za bardzo kombinujesz 😄 

Zacząłem więc podlewać odstaną wodą z kranu, ale jednak przerzucam ją przez filtr Brity (ten dzbanek zwykły z filtrem). Nie pogarsza się, ale to już wyżej napisałem. 😛 I na lampę się uparłem, więc i tak będę ją kupować, poeksperymentuję. 😄 

I na koniec się pochwalę. Wczoraj podlane, pierwszy raz wrzuciłem im nawóz i ładnie na niego zareagowały. Jedna się wyróżnia wielkością, reszta mniejsza, ale zaczynają już cudownie pachnąć. ❤️ W przyszłym tygodniu wlatują kolejne dwa nawozy, już się nie mogę doczekać. 😛 

kwiatki1.jpg

kwiatki2.jpg

kwiatki3.jpg

kwiatki4.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Siema..masz analogowy miernik tak? Ja mam ten sam problem , nic nie pokazuje tylko 7 hahahah..ale wydaje mi się ze albo prubka źle zrobiona albo to zwykły szajs..

Ps. Zrob dziury w doniczkach..więcej zrobisz lepiej będzie. Korzeń będzie lepiej napowietrzony,jak przelejesz to nie ma tragedii bo ziemia wypuści nadmiar,szybciej tez obsycha gleba co da ci więcej podlan..

IMG_20201112_100826.thumb.jpg.e2327b3b58a7850b8a8011e29841812b.jpg

IMG_20201112_100952.thumb.jpg.203333a5bd0a67dff827273074a0df65.jpg

 

IMG_20201112_101103.jpg

Edytowane przez zgREDex
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+