Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400w | 6x Think Different | mój pierwszy raz


wujaszek

Recommended Posts

Jeśli masz faktycznie 45° w boxie to tam jest sauna nie wiem jak ty to robisz i mierzysz ja przy 400hps miałem powyżej 30° ale udało się zejść poniżej myśl nad wyłączanie powietrza albo sprawdź innym termometrem coś gdzieś musi być zjebane po drodze bo w pomieszczeniu z bólem musiał byś mieć powyżej 30° żeby w boxie mieć powyżej 40

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Termometr leżał całą noc w wyłączonym boxie i ok. godz. 11 pokazywał 25 stopni i ok. 50% wilgotności. Odpaliłem wszystko, wiatrak na "dwójkę" i po godzinie już lekko ponad 37 stopni i wilgotność spadła do 30% 😕 Tym razem termometr leżał na samym spodzie boxa, wczoraj jak mierzyłem, to stał na taborecie (wysokość ok. 40cm). Plus dowód na poprawne podłączenie wiatraka.

 

mieszkanie.jpg

box po godzinie.jpg

wiatrak.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przy wyłączoym wiatraku masz nizszą temperature jak przy włączonym? to albo wyciag mocniej musi chodzic i wiecej powietrza eksmiowac poza namiot albo jakies wtłaczanie mocniejsze albo prowizorke klimy zrobic zamroz 5 lbutle wody i postaw tak zeby wtłaczane powietrza szlo przez zamarznieta butle wtedy wiecej zimnego powietrza dostanie sie do srodka tak czy inaczej cos mi nie gra ja mialem 400 bez cooltuby wyciag jeden wtlaczajacy i dalo sie trzymac temperature ponizej 30 stopni powodzenia

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, maurycy napisał:

przy wyłączoym wiatraku masz nizszą temperature jak przy włączonym? to albo wyciag mocniej musi chodzic i wiecej powietrza eksmiowac poza namiot albo jakies wtłaczanie mocniejsze albo prowizorke klimy zrobic zamroz 5 lbutle wody i postaw tak zeby wtłaczane powietrza szlo przez zamarznieta butle wtedy wiecej zimnego powietrza dostanie sie do srodka tak czy inaczej cos mi nie gra ja mialem 400 bez cooltuby wyciag jeden wtlaczajacy i dalo sie trzymac temperature ponizej 30 stopni powodzenia

Przy wyłączonym wiatraku w 10 min zrobiła się tam taka sauna, że wchodząc do pokoju dostałem podmuchem ciepła, a co dopiero po otwarciu drzwiczek (termometr pokazywał 43stopnie). W zamrażarce mam 3 butelki wody i czekam aż zamarzną, dzięki. 

 

2 godziny temu, kolezka napisał:

Kolego a w ktora miejsce jest wylot? Czy przypadkiem powietrze ktore wylatuje nie jest od razu lapane z powrotem?

btw. podwyzszenie temperatury do 37*C  z HPS 400w na takiej powierzchni jest chyba mozliwe. Sprobowalbym ze slabsza lampa ewentualnie pokombinuj z wentylacja. Czy twoja cooltuba ma na spodzie szklana szybke?

Wylot jest na plecach, górny lewy róg. Za Twoją radą zrobiłem przedłużkę i wyrzuciłem ją za zasłonę, docisnąłem do okna i w miarę uszczelniłem, tak więc nie będzie wracać. Wlot za to jest na plecach, prawy dolny róg. Muszę go jeszcze jakoś odseparować, ale w przyszłym tygodniu chyba po prostu pojadę po wtłaczający. Cooltube jest szczelnie zamknięty, dookoła jest szklany, w środku od góry ma wsadzony odbłyśnik i ma dwa skrzydła z przodu i tyłu, też odbłyśniki. 

 

Kombinowałem od rana co tam można zrobić i zauważyłem, że za pompką miałem małe rozszczelnienie na łączeniu z rurą wentylacyjną. Napchałem stretcha, owinąłem taśmą i jest w porządku - od razu pompka zmieniła dźwięk, zaczęła jakby ładniej chodzić. Udało mi się zbić temperaturę do 31 stopni, teraz walczę z wilgocią, udało mi się ją podbić na 35% i właśnie zamknąłem boxa i czekam jak to wyjdzie.

Bez nawilżacza powietrza chyba się nie obejdzie... Ale mokra skarpeta może coś da. 😄 

wilgoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, kolezka napisał:

31 stopni to juz idealny wynik z ktorym mozemy dzialac! Ogolnie zauwaz ze w profesjonalych materialowych growboxa wlot i wylot zawsze jest po przekatnej. Ewidentnie potrzebny jest tobie mieszak ktora bedzie pchal swieze powietrze na druga strone boksa.


Nie wiem czy wilgocia musisz sei martwic przy 6 roslinkach. Parowanie lisci i gleby to lekko 60% 😄

I pięknie. Planowałem robić wlot i wylot po przekątnej, ale jak zobaczyłem jakiej grubości są ściany to spasowałem. W przyszłym tygodniu koniecznie lecę po mieszak. Pochwalę się od razu swoimi roślinkami, z których jestem mega zadowolony. W tle gratis w postaci mokrej skarpety.

 

zdrowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanko, jak podlewać rośliny? Pierwsza wyklula się 24h temu, dzisiaj rano kolejne trzy już były na powierzchni. Mam spryskiwacz 475ml i co 3-4 godziny je spryskuję, na sześć doniczek około 200ml. Nie za mało? Boję się, żeby ich nie utopić, ale też nie chcę, żeby wyschły. Doniczki przejściowe mam bez dziurek na dole, litrowe. Jeśli wrzuciłem je teraz na 24/0, to czy mogę je podlewać pod słońcem? Tak samo lać bezpośrednio na łodygę, czy po ściankach doniczki? (wyczytałem, że korzenie wędrują w poszukiwaniu wody i się ładnie wtedy rozwijają). Szukam po forum, ale nie ma jasnej informacji, a jestem lajkonikiem i nie chcę nic spaprać.

p.s. mała aktualizacja z boxa.

kapturki.jpg

Edytowane przez wujaszek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spróbuj zrobić tak... na początek daj sam ten przewód wentylacyjny do którego podłączysz później filtr, później cooltube znowu przewód i wyprowadź go za boxa... podłącz wiatrak wyciągający za boxem tak żeby dmuchał powietrzem... to niemożliwe żeby Ci jeszcze z cooltube taka temperatura w boxie się utrzymywała... ja jak miałem 400w hps bez cooltube to używałem zwykłego wiatraka łazienkowego chyba 125m/3 i dawał radę... także coś musi być nie tak 😉 spróbuj zrobić tak jak napisałem... zasilacz od hps też masz na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+