Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400w | 6x Think Different | mój pierwszy raz


wujaszek

Recommended Posts

Nazwa nasion i producenta: Think Different od Dutch Passion (x6)
Rodzaj i moc lamp:  HPS 400w dual od Sunmaster w Cool Tube
Fotoperiod (czas świecenia): Do ustalenia, prawdopodobnie 18/6
Growbox, wymiary: Wysokość 170, szerokość 80, głębokość 60
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Mieszanka Light-Mix 20l od Biobizz i Light-Mix 50l 100% terra od Plagron, donice 11l kwadratowe
Nawozy: Bio-Grow, Top-Max i Bio-Bloom od Biobizz
Wentylacja, przepustowość (m3/h): 248/284m3/h - RAM Mixed-Flow Inline, filtr węglowy Can Lite 300-330m3/h
Dodatkowe informacje: Jest to moje pierwsze podejście, w którym pokładam wielkie nadzieje, tak więc będę wdzięczny za każdą radę. Do tematu podszedłem bardzo ekonomicznie, starając się wydać na wszystko jak najmniej - całość kosztowała mnie w granicach 300 euro. Do tego planuję dokupić jeszcze jakąś małą lampkę UV, by zwiększyć moc roślin (tu byłbym wdzięczny za doradzenie jakiejś, najlepiej budżetówki). Do zrobienia boxa wykorzystałem szafę, którą okleiłem folią (nie wyszło to zbyt pięknie, ale dużo taniej od namiotu), dziś wziąłem się za jej skręcanie, ale nie przypuszczałem, że aż tyle to roboty, więc dokończę dopiero jutro. Cały proces postaram się relacjonować w miarę na bieżąco - przygotowywanie growboxa wraz z całym żywotem moich podopiecznych. Pozdrawiam i z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Teraz, kolezka napisał:

0.48m^2 dzielone na 6 daje tylko 0.08m^2 na rosline.

Jak chcesz to zrobic :D?

W growshopie dobrali mi tą lampę specjalnie pod wymiary tego boxa. Mówili, że uciągnie nawet dziewięć doniczek...

1 minutę temu, kolezka napisał:

Sugerowalbym wystartowac tak naprawde z jedna roslinka na poczatku. Ewentualnie z dwoma i pobawic sie w FIM/Topping :_)

Już sześć pestek utopionych. 😕

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Teraz, kolezka napisał:

W mojej opinii lampa jest za duza na owy growbox ja sam dobralbym 250w. Sprawdzales juz temperatury w srodku z uruchomiona lampa? Jesli bedziesz mial problem to zastostuj CoolTube - ogolnie im wiecej swiatla tym lepiej (tylko martwie sie o temperature).

Co do 9 doniczek - to moze tak, ale klonow. Przynajmniej ja nie potrafie sobie tego wyobrazic.

Z tego co tu wyczytałem, to im więcej światła, tym roślinki bardziej szczęśliwe - dlatego wychodzę z założenia, że lampa 400w się sprawdzi (przynajmniej tak mi to tłumaczyli i sam tak to zrozumiałem z poradników). Nie sprawdzałem temperatur, jestem w trakcie oklejania boxa i skręcania (ze względu na późną porę przełożyłem wszystko na jutro, od rana się biorę do roboty i mam nadzieję, że zdążę dokończyć do wieczora). CoolTube mam zakupione, będę montować. 😉 I miałem w planach wrzucenie tam ośmiu donic, ale podusiłyby się, a tak, to będą miały nawet trochę luzu na początku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, kolezka napisał:

Oczywiscie wyzej chodzilo mi o to, ze nie wem jak wszystkie roslinki sie pomieszcza na takiej powierzchni.

A, to małe nieporozumienie. 😄 Jak zrobi się tłoczno, to może spróbuję je pouwiązywać na boki, sam nie wiem, może ktoś mi coś doradzi w późniejszym etapie. Zobaczymy, jak to wyjdzie, ale jaram się niesamowicie.

  

8 minut temu, kolezka napisał:

Jak juz pestki sa utopione to szczerze zaszalalbym z jakims fimem i toppingiem - raz sie zyje 

Mógłbyś opisać mi po krótce co to fim? Pierwsze słyszę. 😄

 

Edytowane przez wujaszek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, kolezka napisał:

Jest to trening z grupy tych najbardziej stresujacych. W momencie jak roslinka ma rozwiniete 3-4 pietra ucinasz glowny szczyt tak aby wyrosly z niego 4 odrosty w przypadku fima, lub 2 przypadku toppingu.

A, czytałem o tym i miałem zamiar to robić, tylko nazwa mi wypadła. 😄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziweiętnaście i pół godziny w kieliszku, potem trzydzieści jeden godzin na ręczniku i tylko jeden nie pękł. 😞 Kiełki trafiły do swojego pierwszego domu - 1l doniczki, spryskałem obficie San Pellegrino (jedyna woda jaką znalazłem w sklepie z ph jak najbardziej zbliżonym do 6). Teraz stoją w salonie i czekają, aż dokończę montować wentylację w boxie.

 

 

pierwszy domek.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, kolezka napisał:

O ty burzuju 😄 Jakie PH wyszlo Ci u Oazy biedronkowej (tej w duzych butlach) mi pokazywalo PH 7

Nie testowałem, na początku topiłem pestki w wodzie z kranu przefiltrowanej w dzbanku Brita, taką samą wodą je pryskałem na ręcznikach. Jutro podjadę do sklepu, bo znalazłem w necie, że woda wysokomineralizowana z carrefoura ma ph równe 6.

Taki miernik sobie zamówiłem i zastanawiam się, czy mogę go wsadzić do wody, żeby zmierzyć ph.

ph.jpg

p.s.

box ukończony, możemy świętować. Jak tylko się wyklują na powierzchnię, to je tam wrzucam.

box koniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+