Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400w | 6x Think Different | mój pierwszy raz


wujaszek

Recommended Posts

Nasionko mi dzisiaj wyszło z ziemi! ❤️ Jestem dumnym ojcem, zadowolony z siebie jak nigdy, haha. Mam tylko problem w boxie, przy wiatraku ustawionym na "jedynkę" mam 34 stopnie i wilgoć na poziomie 30%. 😕 I z kolei pytanie o wlot powietrza - wyczytałem gdzieś, żeby na wlocie zarzucić czarne rajstopy, żeby nie dolatywało światło z zewnątrz + swego rodzaju filtr na różne robactwa, czy inny kurz, który może zaciągnąć. Użyłem dwóch warstw rajstop, tylko nie wiem, czy mój wiatrak nie będzie miał zbyt dużego obciążenia. Przy wiatraku ustawionym na "dwójkę" temperatura wzrosła do 35. Jakiś pomysł jak ją zbić, tak samo jak podnieść wilgoć?

 

tata2.jpg

woda plus wlot.jpg

wlot2.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Porażka, mam 40 stopni w środku. Z desperacji wrzuciłem na wlocie kompres chłodzący i odblokowałem jedną warstwę rajstop. Box ma wlot na plecach i jest 35cm od ściany, więc przepływ powietrza jest - tak samo wszystkie drzwi w mieszkaniu są pootwierane, okna też. Poratujcie radą co robić, nie chcę usmażyć kiełków.

kompres.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Pomidorek napisał:

Zdemontuj filtr, sprawdź czy będzie duża różnica... i jeszcze jedno pytanie... może głupie, ale ktoś już tu kiedyś tak zrobił... w dobrą stronę zamontowałeś wyciąg?  

Zaraz się biorę za demontaż. Pytanie nie głupie, bo przy pierwszym wieszaniu i sprawdzaniu wszystkiego założyłem wyciąg w drugą stronę. 😄 Ale teraz wisi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To niemożliwe... albo Ci dmucha gorące powietrze do boxa z hpsa i masz ten wiatrak jednak źle zamontowany, albo nie wiem... a kiełki wyciągnij narazie z boxa... do rozwiązania problemu 

a jeszcze jedno pytanie... jak mierzysz temperaturę? naprawdę czuć tam te 45' czy to termometr się nagrzewa? 😅

Edytowane przez Pomidorek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 minut temu, Pomidorek napisał:

To niemożliwe... albo Ci dmucha gorące powietrze do boxa z hpsa i masz ten wiatrak jednak źle zamontowany, albo nie wiem... a kiełki wyciągnij narazie z boxa... do rozwiązania problemu 

Wiatrak jest dobrze zamontowany, na końcu obiegu dmucha na tyle mocno, że zdmuchuje zapałkę. Na początku pompa zasysa cały dym z zapałki. Kiełki zamknięte w szafie na najwyższym piętrze z otwartą butelką wody pomiędzy. Wiatrak mieszający raczej niebędzie w stanie obniżyć temperaturę poniżej 30, co nie? Może to być przez ewentualne szczeliny w szafie? (przy wylocie są szczeliny między ścianą, a rurą; tak samo między drzwiami - ale tam wepchnąłem trochę czarnego stretcha)

18 minut temu, PaRablY napisał:

miałem taki sam problem ale rozwiązałem go tym że boxa nie domykałem i włączałem tylko wyciąg i z tych wszystkich szczelin po prostu zasysało chłodne powietrze do boxa pozdro !

Próbowałem otwierać drzwi, temperatura spadła o jeden stopień tylko 😕

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, Pomidorek napisał:

a jeszcze jedno pytanie... jak mierzysz temperaturę? naprawdę czuć tam te 45' czy to termometr się nagrzewa? 😅

Przy doniczkach leży termometr, na "słońcu". Taboret na którym stoją doniczki (by były bliżej światła) też jest ciepły. Może schować termometr w cieniu?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, wujaszek napisał:

Wiatrak jest dobrze zamontowany, na końcu obiegu dmucha na tyle mocno, że zdmuchuje zapałkę. Na początku pompa zasysa cały dym z zapałki. Kiełki zamknięte w szafie na najwyższym piętrze z otwartą butelką wody pomiędzy. Wiatrak mieszający raczej niebędzie w stanie obniżyć temperaturę poniżej 30, co nie? Może to być przez ewentualne szczeliny w szafie? (przy wylocie są szczeliny między ścianą, a rurą; tak samo między drzwiami - ale tam wepchnąłem trochę czarnego stretcha)

Próbowałem otwierać drzwi, temperatura spadła o jeden stopień tylko 😕

jeżeli nie uda ci sie zbic temp ja bym działał z jakimiś CFL chociazby czy tez LED'em ale wiadomo to też koszta samego kupna..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+