Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED COB clu058 150W | Box 60x60 | AK47 / LSD / Bubblegum / Gorilla Glue - automaty


HanYs

Recommended Posts

9 minut temu, bortek napisał:

Daj ja wyzej te lampe nie dmuchasz wentylatorem po roslinach? 

Ja mam clu 058 i trzymam metr nad roslinami

W sensie jeszcze wyżej niż to 50cm? Mieszający trochę na nie dmucha bo jest skierowany w dół żeby po pierwsze ściągał ciepłe powietrze i od wczoraj CO2, ale jest na 1szym biegu i w połowie boxa, nie dmucha na nie jakoś mocno. Bardziej martwiłbym się tym ogrzewaczem, aczkolwiek też nie dmucha jakoś szczególnie gorącym powietrzem na rośliny, moc to tylko 250W a nadmuch słaby, dodatkowo mieszający je od razu rozdmuchuje. Mimo wszystko podniosłem go jeszcze wyżej (na zdjęciu jest przed podniesieniem). Później postaram się go jeszcze jakoś inaczej ustawić żeby nie dmuchał prosto w dół, będzie potrzebny jakiś stelażyk czy coś.

Swoją lampę na jaką moc masz ustawioną (podejrzewam, że z potencjometrem)? Moja jest na 50% więc i niżej chyba może być.

Przekopałem teraz internety i wychodzi na to, że albo lampa zbyt nisko albo temperatura za wysoka - obstawiam lampę, bo problem zaczął się już kiedy temperatura była nawet 25-26. Zobaczymy jak będą wyglądać jutro.

 

large.20191106_115406.jpg.fcbfcd4e8e610418c4006086a81b5f45.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na moje lampa za nisko i jeszcze dmucha cieple powietrze na nia i jej nie pasuje ja mam wysoko lampe od poczatku i lece w box 80×80 na poczatku 100watt a potem zwiekszam jak sa troche wieksze do 135 czyli pelna moc. A w innym box panny sa wieksze jest w mojej relacji fotka to leca teraz na 200watt

Jaka masz temp.bez nagrzewacza potrzebny ci on jest

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

53 minuty temu, bortek napisał:

Na moje lampa za nisko i jeszcze dmucha cieple powietrze na nia i jej nie pasuje ja mam wysoko lampe od poczatku i lece w box 80×80 na poczatku 100watt a potem zwiekszam jak sa troche wieksze do 135 czyli pelna moc. A w innym box panny sa wieksze jest w mojej relacji fotka to leca teraz na 200watt

Jaka masz temp.bez nagrzewacza potrzebny ci on jest

Nagrzewacz raczej potrzebny, nie sprawdzałem ostatnio temperatury bez niego i z lampą na 50%, ale podejrzewam, że będzie w okolicach 23-24 stopni. Właśnie wyłączyłem nagrzewacz i zobaczę dokładnie za 2-3h. Box stoi w normalnym, ogrzewanym pokoju z temp. ok 20 stopni, ale jak sam pewnie wiesz ta lampa oddaje znikome ilości ciepła.

Jaka tobie się utrzymuje temperatura w tym boxie 80x80 przy tych powiedzmy 100W?

Może rozejrzę się za jakimś innym systemem dogrzewania - maty, ogrzewacze rurowe czy coś...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jakoś dużo przy tej lampie... ja już po 40min mam 24,9, a po nocy będzie pewnie miało strasznie ciężko nabrać temperatury. A mógłbyś wrzucić fotę z tego boxa jak masz to poukladane pod sufitem? U mnie może to ciepło ucieka dlatego, że wentylator jest podłączony do rękawa na suficie bez filtra itp., więc nawet jak nie chodzi to ciepło sobie ładnie przelatuje. Podłączę filtr na zewnątrz i zobaczymy.

 

large.20191106_141300.jpg.c825a867c0c749a7891f4e8d9a6fce26.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do tego Co2 , ja mam zrobione na żelatynie 

Bierzesz cukier (im więcej tym lepiej) dajesz do wody - gotujesz dodajesz zelatyne (jak nie masz to możesz na galaretce choćby truskawkowej zrobić) odstawiasz do stężenia 

Później potrzebne Ci będzie tylko nalać z 2cm wody na to, wsypać łyżkę/dwie cukru i na to suche drożdże (możesz nawet z 2/3 paczki) 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, Endrju Grower napisał:

Co do tego Co2 , ja mam zrobione na żelatynie 

Bierzesz cukier (im więcej tym lepiej) dajesz do wody - gotujesz dodajesz zelatyne (jak nie masz to możesz na galaretce choćby truskawkowej zrobić) odstawiasz do stężenia 

Później potrzebne Ci będzie tylko nalać z 2cm wody na to, wsypać łyżkę/dwie cukru i na to suche drożdże (możesz nawet z 2/3 paczki) 

I te drożdże poradzą sobie z tą galaretą? Hm... ciekawe. A nie giną te drożdże? Bo niby przy 18% alkoholu zaczynają ginąć, a jeśli zżerają to stopniowo to stężenie alkoholu będzie większe? Niewiem, spróbuję przy następnej porcji 🙂, dzięki!

 

Temperatura w boxie jest 24,4 i wygląda na to, że tak się zatrzyma, ale to chyba trochę mało? Założyłem właśnie filtr na zewnątrz który posłuży jako "korek" dla ciepła i zobaczę ile się podniesie.

 

PS. Właśnie przyszedł mi Biobizz Alg-a-Mic 250ml - ktoś tam gdzieś zachwalał, że dobre, że cuda niewidy, że działa na rośliny jak magiczny napój na Asterixa, że... no w każdym razie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+