Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED COB clu058 150W | Box 60x60 | AK47 / LSD / Bubblegum / Gorilla Glue - automaty


HanYs

Recommended Posts

a co do przesadzania.. nasiono wykuelkuje to odrazu docelowa.. automaty definiuje czas..a raczej jego brak..nie ma co stresować rośliny bo sie zatrzyma a przy af'ach prucz zalania czy przenawożenia to najgorsze co moze byc.

Spieprzyć sprawe najłatwiej jest niepotrzebnie kombinując przy nich..daj im miejsce i warunki to same sobie poradza  :S5:

Edytowane przez zgREDex
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 2

Przesadziłem je do docelowych donic zgodnie z radami. Nie byłem pewny czy od razu podlać czy nie, więc troche pokapałem tylko wokół nich, ale nie za wiele.

Nawilżacz ogarnięty - postawiłem na zewnątrz i dorobiłem ładny, giętki wężyk który wprowadziłem dolnym rękawem i sobie dmucha między wszystkimi donicami (widać na zdjęciu). Stojąc luźno przy wlocie pasywnym siatka z wlotu mocno zbierała wodę i robił się syf, stąd też wężyk doprowadzający.

Gorilla Glue podwinęła się trochę w dół (na zdjęciu), podejrzewałem, że z suszy więc nakapałem jej jeszcze troszke na wszelki wypadek - przelać nie przelałem na pewno, a przynajmniej jestem spokojny, że nie ma zbyt sucho. A może to od lampy? Jest na 45-50cm i wciąż na 20% (ok. 30W). Tyle, że reszta małych jest w porządku...

Trochę mam problem z ogarnięciem tej temperatury, jak widać nagrzewacz już jest, ale działa strasznie dziwnie i nie może nagrzać. Na nagrzewaczu ustawiona jest temp. 30 stopni, grzeje, wyłącza się a na termometrze z growboxa jest koło 25,5*C i dość szybko później spada. Wentylator wyciągający ustawiony na minimum, ledwo kręci. Nagrzewacza nie chcę dawać niżej żeby nie dmuchało gorącym powietrzem prosto na planty. Jutro przyjdzie mi inny, bez regulatora temperatury, podłączę go pod wyłącznik WiFi z czujnikiem temp./wilg. i zobaczymy jak się sprawdzi. I tak musiałem to tak rozwiązać, bo na tym nie mogę ustawić, żeby wyłączał się razem z lampą na "noc".

Kiedy je podlać tak zdrowo?

 

 

large.20191029_191733.jpg.c23c6c115edf72a3bddefc5ab0811a3d.jpglarge.20191029_191940.jpg.36e8776101cc5d9960344cd4ea394b5c.jpglarge.20191029_192012.jpg.9ffb72aa205aea439ae3f05087a82300.jpglarge.20191029_191838.jpg.ef5d048e3e113b91a75571eff6190f9c.jpglarge.20191029_191916.jpg.8b418feeb4981cbeed9e1a235bc092e0.jpg

Edytowane przez HanYs
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I spoko, powinieneś podlać przy przesadzaniu na przyszłość jak podlewasz lej po bokach donicy wtedy korzenie się szybciej rozrastają bo poszukują wody tymi liśćmi narazie bym się nie przejmował  a grzanie możesz dać niżej jak narazie a i nie wiem czy lampa tak wysoko musi być czy nie lepiej ja trochę obniżyć jak będzie za wysoko będą się panny bardzo w górę wyciągały z fartem

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z temp. jest patent..czy zadowalający to zależy czego sie oczekuje..mieszaka daj wyzej i skieruj go w dół prosto na radiator czy ci tam led ma za system chłodzący...zeby strumień powietrza zabierał ciepło w dół..cieple powietrze jak to ciepłe bedzie szlo do gory ogrzewając box po czym znowu będzie się mieszać...jak bys "wystrugał" sobie bimbrownik co2 to i lepiej na wzrost temp. jak i przede wszystkim dla malolat.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, maurycy napisał:

I spoko, powinieneś podlać przy przesadzaniu na przyszłość jak podlewasz lej po bokach donicy wtedy korzenie się szybciej rozrastają bo poszukują wody tymi liśćmi narazie bym się nie przejmował  a grzanie możesz dać niżej jak narazie a i nie wiem czy lampa tak wysoko musi być czy nie lepiej ja trochę obniżyć jak będzie za wysoko będą się panny bardzo w górę wyciągały z fartem

Aaah... no widziałem w wielu growlog'ach, że podlewane było właśnie wokół planta i zastanawiałem się dlaczego/po co, dzięki za wyjaśnienie.

Zauważ, że oprócz podwijających się liści pierwszej pary są jeszcze ledwo widoczne wyschnięte "szpice" drugiej pary. Nie znam się, ale korzystając ze ściągi wygląda to na jakiś niedobór. Może w tym gotowcu do kiełkowania nie było za dużo składników? 

Grzejnik już nieco obniżyłem.

50cm i 20% lampy to zalecenia sprzedawcy do growboxa 60x60, w którymś growlog'u kolega używał identycznej lampy, miał niżej i mocniej i planty zwolniły/zatrzymały się, jak skorygował wys. i moc to poszły, ale równie dobrze mógła to być inna przyczyna która się na to nałożyła. Niestety trzeba metodą prób i błędów... 

Jakie są objawy zbyt niskiego ustawienia i/lub zbyt mocnej lampy? Może zaryzykuję lekko obniżyć...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, zgREDex napisał:

z temp. jest patent..czy zadowalający to zależy czego sie oczekuje..mieszaka daj wyzej i skieruj go w dół prosto na radiator czy ci tam led ma za system chłodzący...zeby strumień powietrza zabierał ciepło w dół..cieple powietrze jak to ciepłe bedzie szlo do gory ogrzewając box po czym znowu będzie się mieszać...jak bys "wystrugał" sobie bimbrownik co2 to i lepiej na wzrost temp. jak i przede wszystkim dla malolat.

Spróbuję jutro z tym mieszakiem, ale nie liczę na efekty bo ten LED na obecnych 20% nie oddaje prawie w ogóle ciepła...

O co2 rozkminiam od kilku dni i zastanawiam się nad efektywnością rozwiązań typu bimbrownik/maty/torby/tabsy. Na ile jest to w stanie podnieść poziom co2 w boxie (w ppm)? Są gdzieś jakieś testy itp.? O ile bimbrownik można zrobić samemu za kilka zł o tyle nie lubię płacić za marne efekty (maty, tabsy, blablabla...nie chodzi o koszt a robienie ludzi w bambuko). Szukałem testów, ale nie znalazłem, jutro może znajdę chwilę na przeszukanie angielsko języcznych stron.

Mam jeszcze w garażu butlę co2 20kg, ale problem jest z reduktorem i ustawieniem odpowiedniego podawania bo nie mogę znaleźć tak dokładnego rotametra (ustawienie przepływu 0,05 L/min). Założyłem wczoraj odnośnie tego temat w innym dziale, ale póki co pozostaje bez rozwiązania.

W każdym razie jakieś co2 pójdzie na pewno...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

sa...i gdzieś jest filmik dwie siewki w przyspieszonym czasie ich wzrost.. różnica diametralna.. poza tym CO2 to główny związek wymiany gazowej przy której rośliny produkują energie ktora jest magazynowana i uwalniana podczas zaciemnienie (nocy) bo wtedy rośliny rosną wykorzystując nagromadzoną energie..gdyz w nocy nie zachodzi pobieranie CO2 lecz znikomej ilości powietrza jako katalizatora procesów.

mata chu#a warta ale bimbrownik ( nie licz ze ci podam dokładne wyliczenia) 1L butla na zacier + 1/2 droższy i 500g cukru to masz 5-7 dni co2 po sufit..jak banki wychodzą ciągiem jedna po drugiej to jest git.

Edytowane przez zgREDex
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

moja rada nie szukaj w necie info. czy warto czy nie.. próbuj ,testuj...ja chwytam sie różnych metod i podejść uprawy.. dzięki temu masz wiedzę teoretyczną i praktyczną której ci nikt nie da a to tylko może procentować na przyszłych "projektach"

mysle ze większość zgodzi sie ze mna.

z fartem

Edytowane przez zgREDex
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+