Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150w Lowres#2 Automatic


Recommended Posts

Tak jak mówiłem wcześniej moje indukowaly ok4 dni w tym czasie akurat wyszło podlanie wodą a później śmiało lałem biobizzy obecnie dostają dawki 5ml/l blooma, topa i bio-heaven oczywiście na przemian z wodą(bądź herbata z ? jak mam czas ją przygotować) dostały kilka podlan fermentem z ? i cal-phos ale chyba coś kiepsko przygotowałem albo źle przechowywane były albo kiepskie składniki do przygotowania były bo musiałem je wylać ale roślinom nie zaszkodziły lej i obserwuj i z fartem do mety

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przed dzisiejszym podlaniem zauważyłem takie objawy jak na zdjęciu na 2 roslice postępują coraz wyżej i liście trochę jaśniejsze się zrobimy na 3 widać tez delikatnie na jednym listu a 1 jedynie na dolnych listach ale to obumierają te co były wcześniej  żółte :( 

lampa była około 32cm od szczytów Podniosłem teraz na 40 moze to tez ma jakiś wpływ ?

podlane 1l wody i po 1ml bio bloom i top max  czy to przypadkiem nie jakiś deficyt np. Potasu ?  Nie wiem czy powinny dostać podobają dawkę nawozów ? Nie wiem już co zrobić by je zaspokoić ??

6481C974-8791-46DF-80AF-9620BDEF4143.jpeg

55EA528E-F40E-4C72-8937-257F027E10F1.jpeg

E4EE0ED6-B6C2-439C-A738-D56B23BD2BDC.jpeg

Edytowane przez Esned
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chciał bym ci pomóc ale nie za bardzo wiem jak przy pierwszej uprawie miałem podobne plamy na liściach (tylko jasne jak odbarwienia) ktoś na forum mi powiedział że miał podobne przy biobizzach coś jak alergią i nic nie zmieniałem wodą jakiej używałem miała ph6,6 twoja jakie ma pH? Może ktoś z levelem pro coś pomoze? Fachowcy doradzcie koledze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znawca niedoborów nie jestem ale ostatnio sam miałem problem i nie wiedziałem co to jest i nikt albo nie potrafił albo nie chciał pomóc (Nie wnikam) ale natrafiłem na necie na "ulotke" niedoborow od canny i mimo ze sam mialem z tym problem to jest ona po prostu perfekcyjna i nawet taki gamon jak ja potrafił rozpoznać że u mnie to potas. Sprawdziłem na szybko i stawiam w 99% na wapno według tego od canny. Pomidorek wspominał o prasie ale potas to nie jest na 101% bo sam mam dosyć mocny deficyt na jednej (dziś dostała herbatę z bananow). Poszukaj sobie pod hasłem "niedobory canna opis" czy coś w tym stylu na Google i na 98% stwierdzisz to samo. Czyli albo po prostu calmag kup albo zrób to z przepisu od Judaisty z jajek choć sam nie wiem co lepiej bo niby to wapno i bardziej by jego potrzebowały ale z drugiej strony z deficytem wapna bardzo często idzie w parze deficyt magnezu. Więc jak wolisz. Może niech ktoś jeszcze potwierdzi ale nie wydaje mi się by mogło to być co innego. 

Swoją drogą jeśli o rozpoznawanie niedoborów chodzi to polecam każdemu ta ulotkę od Canny (jest gdzieś na necie) wszystko jest tak opisane i zilustrowane każdy jeden niedobór że nawet noob będzie potrafił rozpoznać deficyt. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@amator19 Niestety nie mam dostępu do cal maga ale wiem ze w zastępstwie można użyć soli angielskiej zwanej solą gorzka ( epsom). Jutro chce zakupić jak będzie i zrobić oprysk 0.5g na litr wody. Jak to nie pomoże skorupki powinny być gotowe. 

 skorupki jajek obrane zalane octem musza stać minimum tydzień wiec muszę niestety jescze patrzeć na te plamy :( 

@maurycy Roślinka dalej rosła ? Rozwijała się normalnie plon jaki był ? Podlewam woda 6.5 ostatnio taka sama wypłynęła dołem 6.5~6.0 używam kropelek do mierzenia pH. Po jakim czasie rośliny przyswajają składniki Np podlejesz nawozami i po jakim czasie widać jakas poprawę lub pogorszenie ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+