Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W | Quick One, Diesel, Royal Kush


Recommended Posts

Okej, nawilżacz poszedł w odstawkę ale z racji nie dojścia paczki na czas nowa wentylacja przesuwa się na poniedziałek - przebudowałem lekko starą i póki co jest 24,5-26*C a wilgotność to 36%. Postaram się utrzymać względnie wysoką wilgotność gleby dla młodego Herer'a.

 

Co do nawożenia i ich rozmiaru - cały czas lecę z BioBizz'em wedle tabeli + lekkie modyfikacja ze względu na ziemię uniwersalną i automaty. Quick One jest najwyższy - cała reszta leci na podwyższeniu żeby szczyty były na mniej więcej tej samej wysokości - a na niego już miejsca nie ma ;) reszta swobodnie do końca dorośnie do odpowiednich rozmiarów.

 

-------------------------------------------------------------------------

UP z 17 Maja

 

Box: DSII 60x60x150, HPS 150W, wentylacja komputerowa + mieszający, 

Krzaczki: RQS Diesel Automatic (43 dni), RQS Royal Kush (41 dni), RQS Quick One (43 dni) i RQS Royal Herer (16 dni)

Ziemia: uniwersalna dobrej jakości/styropian + BioBizz TryPack, pH ok.6,5 - pomiar chemiczny

Fotoperiod: 18/6

Warunki w dzień: wilgotność ok. 35-40%, temperatura ok 25*C

Warunki w nocy: wilgotność ok. 40%, temperatura 21-22*C

 

Ogólnie mają się dobrze, końcówki Diesla lekko żółkną więc mogłem lekko przesadzić z nawozem, jutro dostanie czystą wodę - reszta ok. Młody Herer okresowo podnosi liście. Zanim robiłem zdjęcia było ok, teraz wygląda jak wygląda a za godzinę będzie znów ok - za blisko lampy nie jest, za daleko też chyba nie skoro rośnie jak na drożdżach ;) więc może po prostu ten typ tak ma.  Nawilżacz wedle zaleceń odstawiony i jest jak jest. Ekwipunek do nowej wentylacji dziś zakupiony a jutro z rana paczucha z nowym wentylatorem więc problem temperatury powinien zniknąć na dobre. Wybaczcie za zdjęcia pod lampą, nie chciałem ich już stresować częstymi niedoborami światła. 

 

Diesel Automatic (43 dni)

diesel

 

Royal Kush (41 dni)

kush

 

Quick One (43 dni)

quick

 

I mała dżungla ;)

wszystkie

( mały went. komputerowy w środku box'a nie wieje gorącym powietrzem tylko chłodnym na młodego Herer'a - ma około 25*C )

 

Dobrze myślę, że jeszcze jakieś 5 tygodni?

 

Heja!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, przed snem podlane standardowo po 500ml odstaną kranówką z cytryną coby lekko pH obniżyć. Jak wcześniej pisałem Herer już wygląda całkiem normalnie, liście nie stoją do góry. Wybaczcie za post pod postem ale na zastępczym komputerze siedzę i nie chciało się dać zedytować. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiem mistrzu, aczkolwiek raz siedzę na żonowym a raz na zastępczym złomie z jakimś wynalazkiem k-meleon który nie do końca działa, co widać przez to że raz się zedytować dziś udało żeby właśnie uniknąć pisania posta pod postem ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No właśnie z tym mam problem, ponieważ Quick One wyrósł największy ze wszystkich (najwyższy) bo z donicą ze 130cm już jest i nie mam gdzie lampę już podciągnąć a pozostałe krzaki i tak stoją na podwyższeniach, nowa wentylacja zamontowana, dodałem wentyl wydmuchujący mi ciepłe powietrze z pod lampy w stronę wyciągu i teraz temperatura unormowała się w granicach 25-26*C a wilgotność 30-40% więc jest chyba ok, od niedzieli mają suszę - do podlania jutro. Jednak martwią mnie Twoje słowa Anonymous - przy mojej lampie jaka może być maksymalna sensowa odległość od szczytów?

 

UP na dzień 20.05!

 

Box: DSII 60x60x150, HPS 150W, wentylacja komputerowa 180m3 + mieszający, 

Krzaczki: RQS Diesel Automatic (46dni), RQS Royal Kush (44dni), RQS Quick One (46dni) i RQS Royal Herer (19dni)

Ziemia: uniwersalna dobrej jakości/styropian + BioBizz TryPack, 

Fotoperiod: 18/6

Warunki w dzień: wilgotność ok. 30-40%, temperatura ok 25.5-30*C!!

Warunki w nocy: wilgotność ok. 40%, temperatura 21-22*C

 

Dziś wyszarpałem je z box'a w końcu i zrobiłem większe rozeznanie. Quick One wygląda kosmicznie, domyślam się że małe topy spowodowane duszeniem się korzeni ( mega spieprzyłem sprawę z ziemią ) ale skąd ten krzaczasty kształt a przede wszystkim wysokość (wg. producenta i zdjęć 60-70cm) ?!

Strasznie zjadają dolne liście - problem z ziemią i pH czy niedobory? Młody Herer też ma problem z listkiem.

Kolejna sprawa że obniżyłem lampę na ile to możliwe ale temperatura mnie wykańcza, Herer w cieniu ma ok 26*C ale pod lampą koło szczytów już jest około 30*C. Wentylator 110CFM ponad 180m3/h 22,56Pa chodzi pełną parą - komputerowy bo komputerowy ale dmucha srogo a filtra mi nie trza - dodatkowe okno wentylacyjne otwarte, wtłaczane powietrze ma około 21-22*C w mieszkaniu w dzień gorąco ale dość mocno wietrzone więc jest napływ świeżego powietrza a wieczorem ( jak teraz ) jest między 22-24*C. Myślałem czy postawienie zamrożonej butelki z wodą przy wlocie nie obniży temperatury ale boje się o szok termiczny dla krzaczków. Rzeczywiście wentylator kanałowy mimo podobnej przepustowości daje aż taką różnicę w wymianie i ruchu powietrza w stosunku do wentylatora komputerowego? 

 

Troszkę zdjęć.

SAM 0177

SAM 0179

SAM 0180

SAM 0181

SAM 0183

SAM 0188

SAM 0189

SAM 0190

SAM 0191

SAM 0192

SAM 0193

SAM 0195

SAM 0198

SAM 0201

SAM 0202

SAM 0203

SAM 0205

SAM 0206

Herer

Liść młodego Herer'a !!!! !!!!

SAM 0219

 

 

Wedle życzenia wzięte i wklejone fotki miast osobnej galerii ;]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+