Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 150W | Quick One, Diesel, Royal Kush


Recommended Posts

Póki co pousuwałem liście martwe i półmartwe. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

Box: Przerobiona turystyczna szafa tekstylna 0.44m2, HPS 150W, mylar, wentylacja komputerowa, nawilżacz

Krzaczki: RQS Diesel Automatic (32 dni), RQS Royal Kush (30 dni) i RQS Quick One (32 dni)

Ziemia: uniwersalna dobrej jakości/styropian + BioBizz TryPack, pH ok.6 - pomiar chemiczny

Fotoperiod: 18/6

Warunki w dzień: wilgotność ok. 60-70%, temperatura 25-26*C

Warunki w nocy: wilgotność ok. 50-60%, temperatura 22*C

 

Diesel Automatic (32 dni)

dieselautomatic   6.05.15

dieselautomatictop   6.05.15

 

Royal Kush (30 dni)

royalkush   6.05.15

royalkushtop   6.05.15

 

Quick One (32 dni)

quickone   6.05.15

quickonetop   6.05.15

 

Wszelakie opinie, porady jak i krytyka mile widziane ;) Staram się wyczuć kiedy podlewać więc nie jest to stricte systematyczne. Jest ktoś w stanie mniej więcej określić ile tygodni jeszcze przed nimi, patrząc na ich obecną formę?

 

Heja!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podlewaj jak doniczka będzie lekka. Musisz przesuszyć rośliny i zobaczyć ile mniej więcej waży taka doniczka i będziesz wiedział kiedy podlewać. 

Ile jeszcze przed nimi?

Dużo.

To dopiero początek flo. Moim zdaniem jeszcze z półtora miesiąca. 

Przed tobą najfajniejszy etap uprawy.  :ganja:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Już w miarę to wypracowałem, ale dziwi mnie fakt, że nawet gdy donica mega sucha po podlaniu wycieka z dołu, wymiana wody w glebie?

Nawozić BioBizz'em mogę cały czas aż do tygodnia przed ścinką czy naprzemiennie z czystą wodą?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja mam taki sam "problem" jeśli można to tak nazwać. Po podlaniu przesuszonej gleby woda i tak wylatywała z podstawki ale po kilku/kilkunastu minutach została wchłonięta z powrotem. Olałem to i jakoś poszło przy tym grow, ale czy dobrze robiłem? BioBizz jest organiczny więc niby można do końca lać mieszanką. Też używam biobizza i odstawiłem go na te kilka podlań przed ścinką każdego krzaka. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dopiero poszerzam swoją wiedzę o roślinach, ale wydaje mi się że kiedy ziemia jest przesuszona to roślinka trochę też. Podlewając zalewamy ziemię i nadmiar wylewa się do podstawki ale po dłuższej chwili i roślina i ziemia wypiją wodę, kiedy same będą tego potrzebowały.

Przynajmniej tyle zaobserwowałem po tym, że korzonki które wystają z dołu donicy nie gniją i są w dobrej kondycji co za tym idzie muszą wypijać wodę która tam spłynie. 

 

UP 9 Maj

 

Z racji problemów z nadmierna wilgotnością i obawą o nadgnicie przerobionej szafy wyszarpałem dziś nowego box'a DSII 60x60x150 za niecałe 250zł, na dniach kanałowy 185m3+węglowy 300m3 bo też w dobrej cenie znalazłem, orientuje się ktoś może czy łazienkowe kanałowe działają na "ściemniaczo-regulatorach obrotów" do kontaktu?

 

Zdjęcia również na dniach bo padł mi monitor i muszę się dopchać do żonowego lapsa ale to też jutro bo jestem padnięty po przeprowadzce ;) 

 

Kwitną pięknie!

 

PS.

 

28*C to nie za dużo? Nie przypala szczytów bo pokusiłem się też na porządny mieszający.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

orientuje się ktoś może czy łazienkowe kanałowe działają na "ściemniaczo-regulatorach obrotów" do kontaktu?

powinny ale to różnie bywa...

 

 

28*C to nie za dużo? Nie przypala szczytów bo pokusiłem się też na porządny mieszający.

w normie, ale idealna temperatura to 24 :) maksimum to 30.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mały UP dla zainteresowanych.

 

Box: DSII 60x60x150, HPS 150W, wentylacja komputerowa + mieszający, nawilżacz + wentylator rozpraszający mgłę

Krzaczki: RQS Diesel Automatic (39 dni), RQS Royal Kush (37 dni), RQS Quick One (39 dni) i RQS Royal Herer (12 dni)

Ziemia: uniwersalna dobrej jakości/styropian + BioBizz TryPack, pH ok.6,5 - pomiar chemiczny

Fotoperiod: 18/6

Warunki w dzień: wilgotność ok. 60, temperatura 23.5-27*C (temp. dla Herer'a to ok. 23-24*C)

Warunki w nocy: wilgotność ok. 50-60%, temperatura 21-22*C

 

Póki co podlewam ok.600ml co 3 dni - roślinki piją to ładnie - wnioskuję po ciężarze donic oraz wilgotności gleby. Nawożę wedle dawki na 3 tydzień kwitnienia dla ziemi typu light-mix. Na dniach będę kombinował nad własnym sposobem na wentylację bo kanałowe strasznie głośne a na tłumione mnie nie stać i nie widzę póki co sensu kupowania takich, za to widzę potencjał w porządnych wentylatorach komputerowych bo póki co przy śmiesznym 40 CFM jest nie najgorzej a znalazłem takie 110 za grosze, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

A mają się tak:

All HPS OFF

All HPS ON

 

Diesel Automatic (39 dni)

diesel 5.13

 

Royal Kush (37 dni)

 

kush 5.13

 

Quick One (39 dni)

quick 5.13

 

Royal Herer (~12 dni)

herer 5.13

 

Nie mogę się doczekać finiszu ;)

 

Heja!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+