Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć, jestem amatorem i mam pytanie. Czy żarówka o danych : świetlówka kompaktowa E27 85W. Producent : Polmark Tarnów.

SPECYFIKACJA:
- Gwint: E27
- Moc: 85W
- Moc rzeczywista: 425W
- Temperatura barwowa: 2700k
- Strumień świetlny: 6400lm
- Trwałość: 8000 h
- Symbol: I.SW.E27 85W SPIR
- Wymiary: Długość z gwintem 300mm, szerokość 100mm
- Gwarancja: 24miesiące

Czy taka żarówka nada się do małego boxika. Nie chodzi mi tu o ilość lumenów na powierzchnie bo to już sprawdziłem tylko o rodzaj i barwe światła. Czy wyrośnie i zakwitnie na tym świetle automacik ?? Proszę o wyrozumiałość i dzięki za odpowiedź. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, ale nie wiem, ale ona ponad 60 zeta kosztuje. Nie wiem czy nie lepiej dołożyć troche i kupic HPS'a 70w

 

Hmm ale lampa hps plus oprawka i wszystkie te stateczniki to dużo więcej chyba wyjdzie a tą żarówkę 85W bezpośrednio wkręce do zwykłej oprawki, no i oczywiscie boję się o temperaturę. Kurde White Russsian czeka a mi tylko oswietlenia brakuje. Planuje zrobić box 35x40cm i dać tam hpsa 150W czy wystarczą mi 4 wiatraczki komputerowe bo takie akurat mam?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

karatemistrz nie pisz tego samego pytania w wielu tematach. 

Żarówka dobra, ale słaby wynik będzie spod CFL, lepiej dołóż i bierz HPS 70W.

Do tej żarówki też potrzebujesz oprawkę z odbłyśnikiem tak jak do HPS'a, gwint E27 ;) Także jak Miś napisał, za odrobinę więcej kasy kupisz zestaw HPS.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

karatemistrz nie pisz tego samego pytania w wielu tematach. 

Żarówka dobra, ale słaby wynik będzie spod CFL, lepiej dołóż i bierz HPS 70W.

Do tej żarówki też potrzebujesz oprawkę z odbłyśnikiem tak jak do HPS'a, gwint E27 ;) Także jak Miś napisał, za odrobinę więcej kasy kupisz zestaw HPS.

 

OK, sorry za śmietnik. Dzięki za odpowiedź i porade. A więc tak w pon odbieram HPSa 150W z wszystkim z odbłyśnikiem itp i ponoć nówka. za 135zł. Cena nie za niska jak myślicie? I planuje zrobic box 0,6x0,5 i nie wiem jaką wysokość zrobić zeby nie grzalo za bardzo? Na początek wsadze 4 wiatraczki od kom pa i sprawdze temp a najwyzej dołoże jakis większy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, mam taki oto nawilzacz i maly problem z nim:

 

sml_gallery_42276_953_29217.jpg

 

Przy podlaczeniu do pradu nawilzacz sie tylko wlacza (zasilanie) - aby zaczal dzialac trzeba nacisnac "ON". Chcialem miec go podlaczonego z timerem wraz z lampa HPS ale w tym wypadku to nic mi nie daje bo i tak bede musial kliknac ten zasrany "ON". Nie bylby to problem przy fp 18/6 ale chce robic na 12/1 i wtedy ta godzina swiatla miedzy "ciemnoscia" stanowi juz problem. Ogolnikowo pisze bo wydaje mi sie, ze niektorzy z Was uzywaja badz uzywali podobnie dzialajacych nawilzaczy i zastanawiam sie czy jest jakis prosty sposob aby obejsc ten nieszczesny przycisk "ON" by nawilzacz wlaczal sie wraz z doplywem pradu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po chlopsku zablokuj na zapalke, zaklej tasma, rozkrec i zlacz te kabelki ze soba ( zewrzyj).

Jest jeszcze jedno wyjscie, wlacz sobie film "Pomyslowy Dobromir"

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+