Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Półkula północna vs Półkula południowa: Kiedy uprawiać i zbierać plony


Recommended Posts

Na naszym kawałku ziemi na półkuli północnej jesteśmy przyzwyczajeni, paląc wieczornego jointa oglądać te same gwiazdy. Czy zdajemy sobie sprawę, że w innym miejscu na świecie nocne niebo, jak i widoczne konstelacje są zupełnie inne? No samo ma miejsce w przypadku uprawy konopi. Gdy my tutaj na górze przeklinamy zimny grudzień, nie zdajemy sobie sprawy, że tam na dole cieszą się bożonarodzeniowym latem. Więc kiedy najlepiej sadzić i zbierać plon na każdej półkuli?

 

infograf%C3%ADa%20ingles%20DEF_6_blog_fu

 

Półkula północna
 
Roślina konopi uzależnia swój cykl rozwojowy od fotoperiodu, to znaczy od ilości godzin dziennych. Jest to również roślina sezonowa i wymaga korzystnych warunków temperaturowych, by rosnąć. Na półkuli północnej najdłuższy dzień w roku (przesilenie letnie), to 23 czerwca. Od tego momentu czasu ilość godzin światła maleje, aż do 23 grudnia zwiększając czas trwania ciemności. Z drugiej strony, poniżej 25 ° szerokości geograficznej klimat jest tropikalny, a powyżej 50º zbyt zimny.
 
Najlepszy moment na zasadzenie roślin zwykle przypada od końca kwietnia do końca maja. Ale oczywiście zależy też od odmiany, wysokości, mrozu lub deszczu. Na przykład, aby osiągnąć duże zbiory indiki należy sadzić ją wcześnie, ale uważając, by nie oddziaływały na nią niekorzystne warunki pogodowe. Cieplarnia lub mini cieplarnia zwykle dobrze się sprawdza. Sativa potrzebuje więcej czasu, by wytworzyć topy (niektóre kończą pełny cykl w grudniu), więc może być sadzona nieco później, żeby nie ryzykować. Automatyczne należy sadzić w czerwcu i lipcu, aby wykorzystać najlepsze warunki pogodowe, ponieważ ich kwitnienie jest niezależne od godzin światła. Czas zbiorów na ogół wypada w okolicach września, października, listopada.
 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+