Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Suszenie i dojrzewanie świeżych pąków konopi


Recommended Posts

Zbiory plonów są dla większości uprawiających marihuanę najważniejszym momentem ich wzrostu. To czas, gdy hodowca zbiera owoce swojej pracy, nie jest to jednak ostatni krok. Świeże konopie zawierają około 75% wody, która musi zostać odparowana, nim pąki będą nadawać się do palenia. Aby pozbyć się nadmiaru wody, pąki należy powoli suszyć i utwardzać.

 

 

 

Odpowiedni proces suszenia i utwardzania jest krytycznym etapem w produkcji wysokiej jakości marihuany. Podczas tego procesu można utracić, zachować lub zwiększyć zapach, smak i moc marihuany. Nieodpowiedni proces suszenia może zepsuć nawet najlepszej jakości topy. To czasochłonny i męczący proces, ale cierpliwy hodowca zostanie nagrodzony, gdy niektóre pąki uzyskają o wiele lepszy smak i dawać będą znacznie lepszy haj.
 
 
Suszenie świeżych pąków konopi
 
 
Podczas procesu suszenia zawartość wody w pąkach musi zostać zmniejszona z 75% do 10-15%. Zazwyczaj zajmuje to około 10 do 14 dni. Najbardziej popularną metodą jest obcięcie gałęzi z pąkami, przycięcie liści i zawieszenie ich do góry nogami w pomieszczeniu lub szafce. Postaraj się, by gałęzie nie stykały się ze sobą, aby uniknąć nierównomiernego suszenia i pleśni. Najlepiej pozbyć się największej ilości wilgoci w ciągu pierwszych 3 dni. Po tych 3 dniach proces suszenia powinien zostać nieco spowolniony.
 
 
Podczas suszenia świeżych pąków konopi wymagany jest właściwy sposób i następujące okoliczności:
 
 
Temperatura. W ciągu pierwszych 3 dni najlepiej, by temperatura wynosiła około 20 stopni Celsjusza. W ten sposób pąki wyschną szybko, ale nie za szybko. Po 3 dniach temperatura powinna zostać obniżona do około 17-18 stopni Celsjusza, aby spowolnić ten proces.
 
 
Wilgotność. W pierwszych 3 dniach wilgotność względna powinna wynosić około 50%. Po trzech dniach wilgotność względna powinna wzrosnąć do około 60%, ponownie w celu spowolnienia procesu suszenia.
 
 
Cyrkulacja powietrza. To bardzo ważne, by w pomieszczeniu miał miejsce wystarczający obieg powietrza, dlatego zaleca się stosowanie  wentylatorów elektrycznych. Wentylator może się również przydać do kontroli temperatury i wilgotności. Nie kieruj wentylatora bezpośrednio na pąki, gdyż może to spowodować ich nierównomierne wysuszenie.
 
 
Ciemność. Pomieszczenie powinno być stosunkowo ciemne, gdyż światło, zwłaszcza bezpośrednie działanie promieni słonecznych, powoduje rozkład THC.
 
 
Pąki są suche, kiedy można łatwo strząsnąć trzpień. Jeśli się ugina, potrzeba trochę więcej czasu. Będziesz wiedzieć, kiedy to się stanie ...
 
 
 
To bardzo ważne, by nie wysuszyć topów zbyt szybko. Podczas suszenia odparowuje nie tylko wilgoć, ale także chlorofil i inne pigmenty z tkanki roślinnej, pozostawiając suchy pąk. Jeśli pąki są suszone zbyt szybko, niektóre z tych pigmentów nie mają wystarczająco czasu na opuszczenie rośliny i mogą pozostają w końcowym produkcie. Konopie z dużą ilością chlorofilu mają często gorzki, "zielony" posmak i zapach, przez wielu porównywany do śmierdzącego siana. Jest to więc wystarczający powód, by nie przyspieszać tego procesu.
 
 
Ostatnia ważna uwaga na temat suszenia konopi. Gdy świeże pąki konopi wysychają, wydzielają bardzo silny zapach, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku dni. Jeśli więc chcesz być dyskretny, zadbaj o odpowiednią kontrolę zapachu.
 
 
Utwardzania suszu konopi
 
 
Gdy topy zostaną odpowiednio wysuszone, nadszedł czas na dojrzewanie i przechowywanie gotowego produktu w szczelnym szklanym słoiku. Nawet po odpowiednim okresie suszenia 10-14 dni, niewielkie ilości chlorofilu i innych pigmentów nadal podlegają rozkładowi.
 
 
Cały okres dojrzewania trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy, w zależności od tego, jakie hodowca chce uzyskać pąki. A także od tego, ile ma cierpliwości... Istnieją koneserzy, którzy palą wyłącznie marihuanę dojrzewającą przez co najmniej 1 rok.
 
 
Konopie należy ułożyć luźno w słoiku, wypełniając do maksymalnie 2/3 objętości, ponieważ topy potrzebują powietrza. Słoik musi być umieszczony w chłodnym i ciemnym miejscu. Jest bardzo ważne, by w pierwszych 2 tygodniach sprawdzać pąki przynajmniej raz dziennie, by odświeżyć im powietrze i sprawdzić czy nie narosła pleśń. Po 2 tygodniach słoik musi być otwierany i sprawdzany jedynie 1-2 razy w tygodniu.
 
 
Dojrzewanie wysokiej jakości topów konopi jest jak starzenie się  wykwintnego wina. Wymaga czasu, by rozwinęła się odpowiednia głębia smaku. Wymaga czasu, by rozwinął się bogaty i gładki aromat. Wymaga czasu, by osiągnąć ten złożony i wyrafinowany filozoficzny haj.
 
 
Zaskocz siebie i swoich przyjaciół; nie spiesz się podczas suszenia i utwardzania marihuany. Będzie warto ...
 
 
 

https://www.dinafem.org/pl/blog/suszenie-dojrzewanie-swiezych-pakow-konopi/

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+