Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, mam problem ze swoim growboxem.

Jest to box o wymiarach 50x55x110cm, w środku są 4 żarówki energooszczędne po 1600lm każda i 2 wentylatory komputerowe 80mm jeden przy samej podłodze a drugi przy górnej części boxa aby odprowadzał ciepłe powietrze na zewnątrz.

Problem dotyczny temperatury i wilgotności powietrza, ciężko jest podnieść wilgotność powyżej 37%, rozkładam mokre ręczniki w środku żeby podnieść wilgotność ale to niewiele skutkuje, nie chcę na razie kupować nawilżacza.

Box stoi w szafie pod zabudowę i może problem w tym, że ciepłe powietrze które jest wydmuchiwane, jest zasysane przez drugi wentylator?

Do zasilania wentylatorów mam do dyspozycji 2 zasilacze: jeden 12v i drugi 5,4v, mogę dowolnie konfigurować zasilanie między nimi.

 

 

Moje pytanie: jak mogę utrzymać większą wilgotność oraz zbić trochę temperaturę ponieważ mam teraz ok 29-30 stopni.

Który wentylator podłączyć na 12v aby kręcił się szybciej a który na 5,4 żeby chodził wolniej, a może wymontować któryś z nich i zostawić pasywny otwór?  Prosiłbym o pomoc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Większa wilgotność- tutaj jest wiele metod domowych lecz większczość nie przynosi aż takich efektów:

Głeboki talerz z wodą przy wlocie pasywnym- ty moglbys go w szafie normalnie gdzies ustawic

Sciereczki pojemniki i inne pierdolniki- mi udało sie tymi sposobami nawet do 55% w ciągu dnia podnieść.

Temperatura: Przedewszystkim musisz jakies otwory w szafie porobić na obieg powietrza gdyż temperatura w szafie calyczas bedzie rosla. Wiesz zeby z zewnatrz ppowietrze było jakieś rozetki powycinać czy kratke wentylacyjną.

Wentylator daj wciągający gdzies u gory boxu a drugi niech dmucha w strone gory na zarowki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślałem już nawet o tym, żeby przed wentylatorem zasysającym do środka boxa ustawić taki wkład chłodzący do lodówki turystycznej ale to raczej nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. co do wilgotności to jeszcze postaram się ogarnąć według zaleceń PanikaGoryla, ale obawiam się, że bez nawilżacza się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zmieniłem tryb świecenia na 20h światła i 4h ciemnego, nie wiem czy to dobrze i czy dobre są wahania temperatury o ok 10 stopni

bo przy lampach trochę poprawiłem wilgotność, dochodzi czasem do 50% ale w ciemnym już jest ok 68-70%, z tym, że temperatura przy świetle jest bliska 30 stopni a przy zgaszonym jest to ok 19-20stopni, nie wiem czy to wpłynie na rozwój już i tak kiepskiej roślinki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Box 120x120x200

Na weg 600w hps kwitnienie 600w + 250w 

Wentylacja 270m3/h wtlaczajacy 320 na wyciągu 

Lub 320 wtlaczajacy 560 na wyciągu. Zestaw 1 by podołal ? To 1pytanie

Do tego 3 mieszające 120x120 97m3/h komputerowe. 

I Drugie czy nawilżacz z higrometrem(automatyczny) przyda się?

Czy to zbędna zabawka? 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+