Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


Furion

Recommended Posts

Witam ponownie

 

Tylu problemow ze startem to chyba nikt nie mial  :Facepalm:  a takiego jaki mi sie przytrafil wujek google nie widzial (albo zle szukam) 

 

Co moze byc powodem tego, ze filtr weglowy przestal przepuszczac powietrze ?

 

Podlaczenie w moim namiocie: filtr->wentylator->rura na zewnatrz

 

Przychodze dzis z roboty, a tu mi powietrze nie wylatuje na zewnatrz z gory i nic nie zasysa z dolnych ... bylem pewny, ze wentylator siadl ale zdemontowalem wszystko i wiatrak dziala normalnie ... jednak gdy zaloze filtr to wiatrak dziala ale nie zasysa nic i nic nie wypycha ... jak zaloze filtr od drugiej strony to wiatrak zasysa ale nic nie wypycha ... jednym slowem filtr padl ... zastanawia mnie powod pod wzgledem reklamacji, osobiscie dla mnie moga byc powody tylko dwa:

 

1) za maly filtr do wiatraka

2) wilgoc

 

Przepustowosci filtra niestety nie znam bo byl to komplet wraz z wiatrakiem i tylko jego dane tech byly podane (400m3/h) - logicznym dla mnie bylo, ze przepustowosc filtra powinna byc podobna ale tego pewny nie jestem, a na filtrze nic nie ma ... wymiary filtra to fi 125 i 200mm dl.

 

Filtr dzialal lacznie z probami ok 72h.

 

Jakies pomysly ? Ogolnie to nie wiem jak filtr moze sie "zatkac"   :blink:

 

I jeszcze jedno pytanie bo bede kupowal nowy filtr ... czy cos lepszego od Rhino jest ?

 

Pzdr

 

PS: do kolegi pentagona - dzieki za rade ale to nie pstryczek swiatla na klatce schodowej ;) trzeba bedzie wstawac  :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daj link do zestawu który kupiłeś, wrzuć fotkę wentylatora i filtru. 

 

1. Na początku normalnie czułeś jak wieje powietrzem z wylotu a teraz kompletnie nic ?

2. Jaką miałeś największą wilgotność ? Raczej ten trop odpada, miałem różne wilgotności w namiocie, i nigdy nie przytrafił mi się taki przypadek, a mam zwykły PK Eco.

3. Może wentylator siadł i nie daje rady zasysać ? 

4. Zdejmij filtr wstępny z filtra i zobacz czy tam wszystko ok, uruchom na chwilę bez niego.

 

 

I jeszcze jedno pytanie bo bede kupowal nowy filtr ... czy cos lepszego od Rhino jest ?

Prawdopodobnie można by znaleźć jakieś jeszcze, ale z tego będzie pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

med_gallery_42276_953_220687.jpg

 

link: http://www.ebay.co.uk/itm/261502665469?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=560382096647&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Jako, ze nie ma tam specyfikacji napisalem do kolesia i to mi odpisal:

 

MAIN FEATURES :
1)Galvanized steel housing
2)Leather jacket reduces vibration noisy
3)High quality molded impeller
4)Balanced thermally protected AC motor
5)CE recognized components

 

5 INCH INLINE FAN

Air flow :400m3/h
Current :0.28A
Wattage :62W
Speed :2550RPM
Input:AC 230V/50HZ

 

1. Tak, jednym slowem wiatr napierd... a wczoraj hmmm jakby ziewal czyli praktycznie nic, lekki, praktycznie nie wyczuwalny ruch powietrza

2. 83% ktora od razu zmniejszylem ... staram sie nie przekraczac 75% ale srednio wilgotnosc byla na poziomie 65-70% dzien, 60-65% noc,

3. Filtr zdemontowany, wszystko dziala, bez filtra zasys jeszcze lepszy

4. Wczorajsze proby robilem bez filtra wstepnego, wszystko wyglada ok, na filtrze wstepnym nie odzczuwalem zadnej wilgoci

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

4. Wczorajsze proby robilem bez filtra wstepnego, wszystko wyglada ok, na filtrze wstepnym nie odzczuwalem zadnej wilgoci

czyli bez filtra wstępnego prawie nie czuć że wieje ? Dziwne aby filtr się zapchał, obstawiam że wentylator traci moc i nie daje rady zaciągać... Ale to tylko teoria, pisz do sprzedawcy, opisz sytuacje itd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale jak podlaczam filtr na strone gdzie powietrze wylatuje z wiatraka to nic przez filtr nie leci, a wentylator zasysa powietrze pelna para tak wiec ewidetnie filtr sie zatkal <lol>, mi sie wydaje, ze przez wilgotnosc wegiel sie zlepil i pozatykal wloty ale to tez tylko teoria (jakis syfny filtr) ... narazie jest w cieplym miejscu, a w sobote ponowie probe ... na szczescie koles z ebaya, ktory mi to sprzedal ma hydro sklep i to calkiem niedaleko wiec w sobote jestem z nim juz umowiony, pewnie wymieni na nowy ale doplace i wezme rihno ...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiec tak jak sie spodziewalem sprzedawca tylko wzial filtr i od razu chcial dac nowy ale ogarnalem Rhino Pro z upustem  B)  cena tego chinskiego badziewia Ł20, a Rajno Ł70 (ebay Ł55). Koles ogolnie napomknal, ze mieli juz podobny przypadek takze filtr musial byc dennej jakosci.

 

Co do filtra Rhino zdecydowanie inna jakosc ... ciezszy (4kg), masywny, wewnetrzna "siatka" idzie rowno z kolnierzem, w srodku zdecydowanie mniejsza przestrzen niz w tym starym, potrzasajac nie slychac "latajacego" piasku ... i co najwazniejsze z etykiety to: wystarcza na co najmniej 2 lata, zeby jakosc byla maksymalna zalecaja wymiane prefiltra co 3-6 miesiecy czyli co grow, warstwa wegla 50mm. Wymiary mojego: fi 125 x 300mm, air flow: 500m3/h

 

Tutaj masz pare fotek:

 

med_gallery_42276_953_915186.jpg

 

med_gallery_42276_953_65873.jpg

 

med_gallery_42276_953_60400.jpg

 

med_gallery_42276_953_192117.jpg

 

Pzdr i dzieki za zainteresowanie Anonim 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+